Gdynia atrakcje dla dzieci: co robić zimą?

Gdynia atrakcje dla dzieci - co powinno znaleźć się na liście? Z pewnością Gdyńskie Akwarium czy Centrum Nauki EXPERYMENT. Ale to nie wszystko. Gdynia atrakcje: co robić z dzieckiem zimą, gdy kąpiel w morzu i zabawy na plaży nie są możliwe? Jakie obiekty odwiedzić? Zobacz nasze propozycje.

Gdynia atrakcje dla dzieci: Akwarium

Będąc w Gdyni koniecznie trzeba wstąpić do budynku Gdyńskiego Akwarium (al. Jana Pawła II 1). To obowiązkowy punkt programu i numer jeden na liście „Gdynia atrakcje”

Akwarium jest ogrodem zoologicznym działającym w strukturach Morskiego Instytutu Rybackiego, który prezentuje faunę i florę związaną ze środowiskiem wodnym i wodno-lądowym. Na trzech piętrach obiektu znajduje się 68 akwariów zawierających około 140 ton wody. Akwarium zamieszkuje ponad 1 500 żywych organizmów z około 250 gatunków.

Część wystawiennicza Akwarium podzielona jest na 7 sal tematycznych. To:

  • Sala dydaktyczna, w której znajdują się unikatowe egzemplarze ogromnych żółwi wodnych, jesiotra oraz ciekawostki związane z rybami chrzęstnoszkieletowymi, takimi jak płaszczki i rekiny,
  • Sala bałtycka, która prezentuje mapę dna Bałtyku,
  • Zostera marina, czyli trawa morska, która przedstawia faunę Zatoki Puckiej Wewnętrznej,
  • Rafa koralowa, w której można zobaczyć kolorową, żywą rafę koralową oraz jej mieszkańców,
  • Sala z akwaterrariami, prezentująca zwierzęta żyjące na styku lądu oraz wody,
  • Wodne zwierzęta świata, którą zamieszkują organizmy pochodzące z głębi oceanu, przybrzeżnych wód Atlantyku, Północnego Pacyfiku i Indopacyfiku,
  • Amazonia. To cztery duże zbiorniki na parterze Akwarium Gdyńskiego, odzwierciedlające jej naturalne środowisko.

Zwiedzanie ekspozycji Akwarium Gdyńskiego trwa 1-2 godziny. Szczegółowy cennik biletów, godziny otwarcia obiektu oraz szczegółowe informacje można znaleźć pod adresem: www.akwarium.gdynia.pl

Gdynia atrakcje dla dzieci: Centrum Nauki EXPERYMENT

Kolejną atrakcją Gdyni jest Centrum Nauki EXPERYMENT (al. Zwycięstwa 96/98). To jedno z pierwszych polskich centrów nauki w Polsce. W obiekcie znajduje się kilka tematycznych interaktywnych wystaw, które zachęcają do doświadczania, eksperymentowania i odkrywania świata.

W EXPERYMENCIE można obejrzeć takie wystawy jak: Kierunek zdrowie, Hydroświat, Drzewo życia, Niewidoczne siły, Akcja: Człowiek czy Maszyna Golderga. Odbywają się tu również warsztaty i zajęcia edukacyjne w ramach Akademii Experymentu. Szczegółowy cennik biletów, godziny otwarcia obiektu oraz szczegółowe informacje można znaleźć pod adresem: www. experyment.gdynia.pl.

Na narty w Polsce: pięć miejsc, w których poczujesz się jak w Alpach:

Zobacz wideo

Atrakcje Gdynia: plac zabaw na plaży Gdynia

Choć zimą morskie kąpiele nie są najlepszym pomysłem, na plaży na dzieci czekają inne rozrywki. Nie tylko latem niewątpliwą atrakcja dla dzieci w Gdyni jest całoroczny plac zabaw na plaży miejskiej (ul. Zawiszy Czarnego). Położony nad brzegiem morza i w centrum Gdyni jest świetnym miejscem do rekreacji. Znajdują się tu huśtawki, karuzele, zjeżdżalnie, domki, lokomotywa, piramida wspinaczkowa, ścianka wspinaczkowa i wiele innych fajnych zabawek. A piaskownica? Cóż – jest nią cały plac.

Gdynia atrakcje dla dzieci: lodowisko

Co robić w Gdyni zimą? Jeździć na łyżwach! Zaprasza Lodowisko Gdynia - sztuczne lodowisko miejskie przy ulicy Bema 33 w Gdyni, z którego co roku korzysta około 25 tysięcy osób. Jego tafla ma powierzchnię 20 na 30 metrów, na miejscu można również skorzystać z wypożyczalni łyżew. Szczegółowy cennik biletów, godziny otwarcia obiektu oraz szczegółowe informacje można znaleźć pod adresem: http://gdyniasport.pl/kategoria/obiekty-sportowe/lodowiska/

Gdynia atrakcje: Infobox – taras widokowy

Jak to się stało, że Infobox, centrum informacji o inwestycjach w mieście warto umieścić na liście „Gdynia atrakcje”? Po pierwsze dlatego, że budynek, który stoi na skrzyżowaniu ulicy 10 lutego i Świętojańskiej powstał z 65 kontenerów. Po drugie z jego wieży widokowej, usytułowanej na wysokości 22 metrów, można podziwiać panoramę Śródmieścia Gdyni z Molo Południowym i Zatoką Gdańską w tle.

Na szczyt obiektu można dostać się schodami lub panoramiczną widną - za darmo. Na najwyższym piętrze warto skorzystać z lornetki-peryskopu, z którego obraz wyświetla się na dużym ekranie. Znajdują się tu również informacje o rozwoju Gdyni oraz panoramiczne zdjęcie miasta z najciekawszymi obiektami i najważniejszymi planowanymi inwestycjami. Ponadto w budynku znajduje się ogromna makieta miasta, która pozwali spojrzeć na Gdynię z nieco innej perspektywy.

Atrakcje w Gdyni: Kamienna góra

Listę „Atrakcje dla dzieci Gdynia i okolice” zamyka wzniesienie Kamienna Góra (52 m n.p.m.), centralny punkt dzielnicy o tej samej nazwie i jeden z najlepszych punktów widokowych w Gdyni.

Z Kamiennej Góry roztacza się widok na port jachtowy, Skwer Kościuszki i Zatokę Gdańską. Można na nią wejść po schodach lub wjechać kolejką linową. Dolna stacja kolejki znajduje się przy Placu Grunwaldzkim, tuż obok Gdyńskiego Centrum Filmowego. Kolejka pokonuje trasę o długości 96 m i wjeżdża na wysokość 40 m, zatrzymując się bardzo blisko tarasu widokowego. Wagonik przystosowany jest też do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przejazd jest bezpłatny.

Więcej o: