Gdańsk atrakcje dla dzieci: co robić zimą?

Gdańsk atrakcje dla dzieci - co warto wpisać na tę listę? Okazuje się, że to popularne wśród turystów miasto ma wiele do zaoferowania. Ponieważ na rodziny z dziećmi czeka tu nie morze, a ocean atrakcji, pomiędzy spacery po plaży można wpleść wiele innych aktywności. Gdańsk atrakcje dla dzieci: co robić zimą?

Gdańsk atrakcje dla dzieci: Ośrodek Kultury Morskiej

Listę atrakcji Gdańska otwiera uwielbiany przez najmłodszych Ośrodek Kultury Morskiej, które jest miejscem koncentrującym się wokół takich tematów jak żegluga, nawigacja, okrętownictwo, handel morski i rzeczny czy jachting.

Na obejrzenie w muzeum czeka kilka wystaw, także interaktywnych, na przykład „Ludzie-Statki-Porty”, przy którym znajduje się duży basen ze zdalnie sterowanymi modelami statków. Na innej stałej wystawie „Łodzie ludów świata” można obejrzeć ponad 40 łodzi z całego świata. W ośrodku można dowiedzieć się, jak powstaje wir wodny i fala tsunami czy jak działa bateria słoneczna, a i wcielić się w rolę kapitana, by przez chwilę dowodzić jednostką z pokładu mostka kapitańskiego. Można również obejrzeć latarnie morskie polskiego wybrzeża.

Do dyspozycji dzieci są także klocki, ubrania marynarskie (można się przebrać za marynarza, kapitana, a nawet pirata) oraz gry. Na czwartym piętrze budynku mieści się restauracja z pięknym widokiem. Więcej informacji na temat tej gdańskiej atrakcji można znaleźć pod adresem: www.nmm.pl/osrodek-kultury-morskiej

Atrakcje Gdańsk: Europejskie Centrum Solidarności i Wydział Zabaw

Co robić w Gdańsku zimą? Koniecznie odwiedzić Wydział Zabaw w Europejskim Centrum Solidarności. To pozycja obowiązkowa na liście „Gdańsk atrakcje”.

Sala w ECS zajmuje ponad 400 m2. Znajduje się w niej wiele mobilnych stanowisk połączonych w przestrzeń zabawy i nauki dla dzieci: od budowy statku przez dostawę towaru, przeładunek w porcie po wyjście w rejs. Wydzielone dwie strefy – dla dzieci do piątego i ósmego roku życia – pozwalają zarówno na świetną zabawę, ale również naukę. Wydział zabaw w ECS to prawdopodobnie najbardziej nowoczesne centrum zabaw i edukacji dzieci w Polsce. Więcej informacji można znaleźć pod adresem: www.ecs.gda.pl/Wydzial_Zabaw

Na narty w Polsce: pięć miejsc, w których poczujesz się jak w Alpach:

Zobacz wideo

Gdańsk atrakcje: Olivia Star

Będąc w Gdańsku warto pójść do Olivia Star. To najwyższy budynek w Trójmieście, z którego można oglądać panoramę Gdańska, Sopotu, Gdyni, a nawet Półwyspu Helskiego. Aby stanąć na najwyższym punkcie widokowym w Gdańsku wystarczy wjechać na 32 piętro budynku.

Gdańsk atrakcje: Stadion Energa

Kolejną obowiązkową pozycją w zestawieniu „Gdańsk atrakcje” jest Stadion w Gdańsku.

Stadion Energa to multifunkcjonalny i nowoczesny obiekt sportowy. Odbywają się tutaj nie tylko mecze piłkarskie, ale także oraz koncerty. Z wizyty w obiekcie najbardziej ucieszą się fani piłki nożnej, ponieważ obiekt można też zwiedzać, a tym samym zajrzeć do miejsc, które podczas meczu nie są dostępne. Mowa o szatni zawodników czy strefie mixed zone, czyli miejsca, z którego zawodnicy wychodzą na boisko. Niewątpliwą atrakcją jest także wizyta w Muzeum Lechii Gdańsk, gdzie można obejrzeć różne eksponaty związane z futbolem i innymi dyscyplinami sportu.

Do spędzania wolnego czasu na Stadionie Energa Gdańsk zachęcają jednak także inne atrakcje dla dzieci, skupione w FUN ARENIE. To największy park rozrywki w Trójmieście stworzony na ponad 9 tysiącach metrów kwadratowych Stadionu Energa Gdańsk. Dla rodzin z dziećmi przygotowana jest tutaj ogromna oferta sportowo-rozrywkowa, a w niej między innymi:

  • Playground Arena (sala zabaw dla najmłodszych),
  • gokarty spalinowe i elektryczne,
  • kolej tyrolska,
  • paintball elektroniczny,
  • Movement Arena (park trampolin),
  • Drzewo Tajemnic,
  • 9D VR Cinema, Reflex wall,
  • skate Arena, a także ESCAPEROOMS.

Więcej informacji o tej atrakcji Gdańska można znaleźć na stronie: https://stadionenerga.pl/start

Gdański Ogród Zoologiczny

Lista „Atrakcje dla dzieci Gdańsk i okolice” nie byłaby kompletna bez Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego. Tutaj, na obszarze około 125 hektarów, mieszkają zwierzęta pochodzące ze wszystkich kontynentów, także takie, które na wolności prawie już nie występują ze względu na gwałtowny rozwój techniczny, a także wzrost zanieczyszczenia środowiska. Tylko w ZOO można spotkać antylopy bongo, oryksy szablorogie, hipopotamy karłowate czy kondory wielkie.

ZOO jest czynne przez cały rok, również w soboty, niedziele oraz wszystkie dni świąteczne w godzinach od 9.00 do 15.00. Kasy biletowe są otwarte od 9.00 do 14.00. Więcej informacji o gdańskim ZOO można znaleźć na stronie www.zoo.gda.pl.

Atrakcje w Gdańsku: koło widokowe AmberSky

Ale to nie wszystkie punkty obowiązkowego programu wycieczkowego. Na śmiałków czeka kolejna atrakcja w Gdańsku – koło widokowe AmberSky, którego nazwa nawiązuje do bursztynu, z którego słynie miasto. Ogromny diabelski młyn ma wysokość 50 m, dlatego przejażdżka nim dostarcza wielu emocji i wrażeń, ale i pozwala spojrzeć na Gdańsk z zupełnie innej perspektywy. Z AmberSky, jednej z największych atrakcji dla dzieci i dorosłych w Gdańsku można zobaczyć Starówkę, gdański bursztynowy stadion, stocznię z zabytkowymi żurawiami, wzgórza morenowe, a nawet Hel. Przejażdżka trwa 15 minut. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.ambersky.pl.

Więcej o: