Bukowina Tatrzańska atrakcje dla dzieci: co robić zimą?

Bukowina Tatrzańska atrakcje dla dzieci - o czym warto pamiętać, spędzając urlop w tej uroczej wsi na Podhalu? Obiektów i aktywności, które umilą pobyt całej rodzinie, jest co najmniej kilka. Narty, kuligi i inne śnieżne szaleństwa warto urozmaicić wypoczynkiem w termach. Bukowina Tatrzańska atrakcje: co robić z dziećmi zimą?

Bukowina Tatrzańska atrakcje

Bukowina Tatrzańska zimą to przede wszystkim niepowtarzalny klimat podhalańskiej wsi. Można go odnaleźć na uliczkach czy w karczmach, tak za dnia, jak i wieczorem. Warto go chłonąć, spacerując i posilając się klasykami regionalnej kuchni, by naładować akumulatory i nabrać sił na konsumowanie innych lokalnych atrakcji. Co można tu robić z dziećmi zimą? W harmonogram rodzinnego pobytu warto wpisać trzy najważniejsze lokalizacje: Termy Bukovina, Ośrodek narciarski Rusiń-ski i Snow Dream.

Bukowina Tatrzańska atrakcje: Termy Bukovina

Zestawienie „Bukowina Tatrzańska atrakcje dla rodzin” otwierają Termy Bukovina (ul. Sportowa 22). To kompleks złożony z czterogwiazdkowego hotelu oraz basenów rekreacyjnych i pływackich, znajdujących się tak pod dachem, jak i na powietrzu. Na dzieci i dorosłych czekają też inne atrakcje, takie jak zjeżdżalnie czy tak zwana rwąca rzeka. Kompleks BUKOVINA Terma Hotel SPA zajmuje 4 hektary.

Czym wyróżniają się Termy Bukovina? Między innymi tym, że wypełnia je woda źródlana o znakomitych właściwościach leczniczych, która jest naturalnie podgrzewana do temperatury nawet 38 stopni. Więcej informacji, godziny otwarcia oraz cennik biletów można znaleźć na stronie kompleksu: https://www.termybukovina.pl/

Na narty w Polsce: pięć miejsc, w których poczujesz się jak w Alpach:

Zobacz wideo

Bukowina Tatrzańska atrakcje zimą: Ośrodek narciarski Rusiń-ski

Co robić w Bukowinie Tatrzańskiej zimą? Oczywiście zjeżdżać na nartach i snowboardzie. W regionie można znaleźć wiele dobrze przygotowanych stoków. Jednym z nich jest Ośrodek narciarski Rusiń-ski, bez którego lista „Bukowina Tatrzańska atrakcje” nie byłaby kompletna.

W kompleksie Rusiń-ski odnajdą się zarówno dzieci i osoby, które na nartach stawiają pierwsze kroki, jak i średnio zaawansowanych narciarze, którzy nie chcą jeszcze rzucać się na głęboką wodę. Większość tras na Rusińskim Wierchu oznaczono kolorem niebieskim, co oznacza, że są to trasy łatwe. Zdecydowanie sprzyjają narciarstwu rodzinnemu.

Turyści mogą wjeżdżać na górę wyciągami krzesełkowymi i orczykowymi zlokalizowanymi bezpośrednio przy trasach. To:

  • 6-osobowa kolej krzesełkową Bartholet-Porsche, 1200m długości,
  • 4-osobowa kolej krzesełkowa, 900m długości,
  • wyciąg orczykowy, 500m długości,
  • wyciąg orczykowy, 220m długości.

Istnieje też wyciąg taśmowy, którym wjeżdża się na górę stoku przeznaczonego dla początkujących i dla dzieci (babylift o długości 100 m). Co ważne jest on oddzielony od reszty tras, co zapewnia najmłodszym maksimum bezpieczeństwa.

W kompleksie znajduje się także tor do snowtubingu (zjazdy na oponach), karczma regionalna, grill bar, wypożyczalnia, serwis oraz sklep sportowy. Rodzinna Stacja Narciarska RUSIŃ-SKI to także wspaniałe widoki na Tatry, Gorce i Babią Górę. Na zmotoryzowanych gości czekają bezpłatne, duże parkingi oraz drogi dojazdowe Z Bukowiny Tatrzańskiej. Osoby, które nie korzystają z samochodów, mogą korzystać z bezpłatnych ski-busów.

Czym jeszcze wyróżnia się ta najsłynniejsza atrakcje Bukowiny Tatrzańskiej, Stacja narciarska Rusiń-SKI? Tym, że wszystkie trasy są szerokie, naśnieżane, ratrakowane i oświetlone. Nie bez powodu uznaje się, że Rusiń-SKI to stacja rodzinna, co potwierdza fakt, że nie raz wyróżniono ją w plebiscycie „Najlepsza Stacja Narciarska Małopolski”.

Cennik, godziny otwarcia, a także szczegóły ofert można znaleźć na stronie ośrodka: https://rusin-ski.pl/

Bukowina Tatrzańska dla dzieci: Snow Dream

Ale to nie wszystkie atrakcje w Bukowinie Tatrzańskiej zimą. Kolejną rewelacją dla dzieci i dorosłych jest Snow Dream - skutery śnieżne (Wierch Rusiński 22a). To doskonałe miejsce, by oddać się białemu szaleństwu. Skutery śnieżne, wyprawy na skuterach śnieżnych białymi szlakami – czy to się może nie podobać?

Snow Dream organizuje wyprawy skuterami śnieżnymi, kuligi i ogniska. Można z nimi przeżyć niesamowitą przygodę zarówno podczas krótkiej przejażdżki, wycieczki krajobrazowej czy kilkugodzinnej wyprawy z ogniskiem w plenerze. Na dzieci czekają krótkie przejażdżki łatwymi i maksymalnie bezpiecznymi trasami. Więcej informacji na temat tej zimowej atrakcji w Bukowinie Tatrzańskiej można znaleźć na stronie https://snowdream.pl/

Więcej o: