Ferie 2020 Białystok: półkolonie, warsztaty i inne atrakcje

Ferie 2020 Białystok - jak spędzić zimę w mieście? Ciekawie i aktywnie, zwłaszcza że w tym roku na wypoczywających uczniów będzie czekało wiele interesujących i atrakcyjnych propozycji. Nie ma mowy o nudzie. Ferie 2020 Białystok: co robić?

Ferie 2020 Białystok rozpoczynają się 20 stycznia i kończą się 2 lutego. W tym czasie będą wypoczywać nie tylko dzieci z województwa podlaskiego, ale i warmińsko-mazurskiego. Jak spędzić czas wolny? Atrakcyjnie i z pasją. Nie będzie to trudne, ponieważ na wypoczywających uczniów czeka mnóstwo atrakcji. To warsztaty, spotkania i inne zajęcia zorganizowane, w tym także półkolonie. Nie zabraknie ciekawych propozycji ze strony ośrodków sportu i kultury. Warto rozglądać się za okazjami cenowymi w kinach, na basenach i lodowiskach. Jest z czego wybierać!

Ferie 2020 Białystok: półkolonie

Ferie 2020 Białystok to przede wszystkim półkolonie. Oferta w tym zakresie jest imponująca, dlatego rodzice mogą znaleźć zajęcia idealnie odpowiadające zainteresowaniom i temperamentowi dziecka. Na co zwrócić uwagę?

Ciekawą ofertę dla energicznych dzieci przygotowała DanceOFFnia Studio Działań Kreatywnych (ul. Zwycięstwa 8/1 lok.10), która zaprasza na ruchowo-muzyczną przygodę. Półkolonie MAMY TĘ MOC to dwie ścieżki tematyczne: Muscial Group oraz Super Akro Power. Dzieci będą tworzyć mini musical (w grupie Musical Group) i doskonalić umiejętności ruchowe i akrobatyczne (w grupie Super Akro Power). Zaplanowano również wyjście do kina, na kręgle, do centrum zabaw, na ognisko, kulig i wyprawę do stadniny koni. Zajęcia podzielono na dwa turnusy. Koszt półkolonii wynosi 399 zł (dla dzieci z DanceOFFni 379 zł).

Z kolei Białostocki Klub Karate Kyokushin „KANKU” (ul. Św. Jerzego 22) zaprasza na „Półkolonie w Kubie Karate”. W programie między innymi wyjście do Parku Wodnego „Tropikana” Hotel Gołębiewski, na Lodowisko BOSiR, przy sprzyjających warunkach pogodowych nauka jazdy na nartach – Plaża Dojlidy, wyjcie do Centrum im. Ludwika Zamenhofa na spotkanie „Lego bez ograniczeń”, wizyta w placówce Państwowej Straży Pożarnej, projekcje filmów, zajęcia plastyczne, muzyczne i językowe, a także sportowe. Cena za turnus wynosi 350 zł. Oferta jest skierowana do dzieci w wieku 6-12 lat.

Ale ferie 2020 Białystok to nie tylko półkolonie na sportowo. Na zupełnie inne zajęcia zaprasza Technosowa - autorski projekt Akademii Sukcesu Nasza Szkoła. Podczas ferii zimowych dzieci spędzą ferie zimowe w kreatywny sposób. W programie warsztaty z LEGO, kodowanie, robotyka, programowanie, ale również warsztaty kulinarne i plastyczne, zajęcia artystyczno-sceniczne, taniec, zajęcia sportowo-rekreacyjne, fotografia. Dzieci odwiedzą remizę strażacką, pójdą do kina, będą również miały ognisko z kiełbaskami i ciepłą herbatą oraz śnieżne gry i zabawy (oczywiście jeśli spadnie śnieg). Przewidywane są dwa turnusy. Cena wynosi 400 zł za turnus, 80 zł wyżywienie.

Na narty w Polsce: pięć miejsc, w których poczujesz się jak w Alpach:

Zobacz wideo

Ferie 2020 Białystok: warsztaty i spotkania w muzeum

Na szczególną uwagę zasługuje oferta Muzeum Podlaskiego w Białymstoku. Ferie 2020 Białystok to wiele interesujących projektów, które idealnie uzupełniają grafik zimowych dni spędzanych w mieście.

Na dzieci w wieku 7 - 12 lat czekają interaktywne spotkania edukacyjne na wystawie czasowej „Andrzej Strumiłło. Malarstwo nowe”. Tematem warsztatów będzie mandala, którą dzieci wykonają na płóciennych torbach (i zabiorą ze sobą). Terminy zajęć: wtorek - piątek, w godz. 10.00 – 15.00. Czas trwania zajęć: około 60 min. Koszt: 8 zł od osoby, z Kartą Dużej Rodziny 4 zł, opiekunowie bezpłatnie.

W czasie ferii warto przyjść do muzeum, by „Ułożyć puzzle z obrazami”. Na rodziny z dziećmi na wystawie stałej czekają puzzle, przedstawiające dziesięć obrazów z Galerii Malarstwa Polskiego. Puzzle (10 układanek, format A2, 30 elementów) można układać od wtorku do niedzieli w godzinach otwarcia muzeum. Nie obowiązują zapisy. Korzystanie z puzzli jest bezpłatne, należy tylko zakupić bilet wstępu na wystawę.

Ale to nie koniec zimowych atrakcji z Muzeum Podlaskim na ferie 2020 Białystok. Kolejna inicjatywa zachęca do odwiedzenia białostockiego Ratusza. Mowa o akcji „Zbuduj z klocków białostocki ratusz”. Na wystawie stałej Galerii Malarstwa Polskiego czeka zestaw klocków oraz makieta, która posłuży za wzór dla małych budowniczych. Klocki można układać od wtorku do niedzieli w godzinach otwarcia muzeum. Nie obowiązują zapisy.

Ferie zimowe do idealny czas, by zwiedzić Muzeum Podlaskie w Białymstoku z „Kuferkiem Muzealnego Detektywa”. Dzięki niemu zwyczajne oglądanie eksponatów zamieni się w prawdziwą przygodę. Na dzieci w Ratuszu czekają dwa kuferki, w każdym z nich znajduje się inny zestaw dziesięciu przedmiotów, którym przypisane są różne zadania i zagadki. Kuferek można wypożyczyć od wtorku do niedzieli w godzinach otwarcia muzeum. Nie obowiązują zapisy.

Z kolei Muzeum Historyczne (ul. Warszawska 37) w ramach akcji Ferie 2020 Białystok organizuje zajęcia dla uczniów klas I - VI szkół podstawowych „Napisz to pięknie – sztuka kaligrafii). Terminy spotkań: 21 stycznia – 31 stycznia 2020 r. Czas trwania zajęć: około 60 min. Koszt: 8 zł od osoby (z Kartą Dużej Rodziny – 4 zł od osoby). Opiekunowie bezpłatnie. Dzieci poznają historię pisma począwszy od pisma klinowego, skończywszy na piśmie łacińskim, a i dowiedzą się, jakie wówczas wykorzystywano narzędzia. Zwieńczeniem zajęć będą ćwiczenia pisma za pomocą pióra.

Więcej o: