Ferie 2020 Katowice - najciekawsze półkolonie, warsztaty i inne atrakcje

Ferie 2020 Katowice - jak można spędzić zimę w mieście? Wachlarz możliwości jest szeroki. Na wypoczywających uczniów czekają różne warsztaty, spotkania i imprezy, a także półkolonie. Nie zabraknie atrakcji przygotowanych przez baseny, lodowiska, kina, muzea czy domy kultury. Ferie 2020 Katowice - jak je spędzić?

Ferie 2020 Katowice rozpoczynają 13 stycznia i kończą 26 stycznia. W tym czasie wypoczywać będą dzieciaki nie tylko w województwa śląskiego, ale również lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego i pomorskiego. Jakie są najciekawsze propozycje na ferie?

Ferie 2020 Katowice: filmowo

W ferie zimowe 2020 Katowice można skorzystać z propozycji kin Kosmos i Światowid, które zapraszają na projekcje filmowe, spotkania z ciekawymi ludźmi i warsztaty. Dzięki zajęciom dzieci nie tylko będą się dobrze bawić, ale i dowiedzą się, jak powstaje dźwięk w kinie, stworzą swojego superbohatera, poznają tajemnice planet, a i spróbują swoich sił w składaniu origami. Dodatkowo w kinie Światowid będzie można zobaczyć seanse: „Magiczne święta Ewy”, „Szybcy i śnieżni” oraz „Marona - psią opowieść”. Kino Kosmos przedstawi „Pamiętniki Florki” i „Mami Fatale”, „Praziomka”, „Małego księcia” i „Mirai”. Bilety do nabycia w kasach kin i na Filmowa.net.

Z kolei Miejski Dom Kultur „KOSZUTKA”, w ramach akcji Zima w mieście 2020 Katowice zaprasza dzieci od 7 do 12 lat na zajęcia ŚWIATŁA! KAMERA! AKCJA! W programie warsztaty, pokazy filmów w Kinie Kosmos, zajęcia i wyjścia w tematyce filmowej, warsztaty teatralne i spotkanie z dyplomowaną aktorką, gra terenowa, działania twórcze w bibliotece, warsztaty twórcze i integracja. Zajęcia odbędą się w poniedziałki, środy i piątki, od 13 do 24 stycznia w godzinach od 10.00 do 14.00. Udział w zajęciach w MDK jest nieodpłatny - w piątki wyjścia do Kina Kosmos (17 zł/os. - w cenie warsztaty tematyczne oraz projekcja filmu). Warsztaty będą odbywały się w filii „Dąb” Miejskiego Domu Kultury „Koszutka” (ul. Krzyżowa 1, Katowice).

Na narty w Polsce: pięć miejsc, w których poczujesz się jak w Alpach:

Zobacz wideo

Ferie 2020 Katowice: artystycznie

W bazie ofert na ferie 2020 Katowice ciekawe propozycje znajdą dla siebie także miłośnicy sztuki. Jedną z nic jest „Zima w Mieście z Future Artist”. To warsztaty projektowe dla dzieci poświęcone twórczości Ludomira Tomaszewskiego. Zajęcia odbędą się 16 i 23 lutego, godz. 10 w sali 411 (Miasto Ogrodów, pl. Sejmu Śląskiego 2). Prace dzieci będą wystawione w trakcie kolejnego pokazu w Galerii Ściana Sztuki Dziecka.

Z kolei Muzeum Śląskie (ul. T. Dobrowolskiego) w ramach ferii 2020 Katowice organizuje warsztaty „Bałwan w lodówce, czyli sztuka współczesna dla najmłodszych”. Dzięki oryginalnemu programowi dzieci poznają sztukę współczesną: świat rzeźby, malarstwa, performansu i fotografii. Bilety w cenie 9 zł można kupić online.

Ferie 2020 Katowice: sportowo

Ferie zimowe to dobry czas dla miłośników sportu i aktywności fizycznej. Nie dość, że przy sprzyjającej aurze można budować igloo czy lepić bałwana, to i poślizgać się na łyżwach czy pozjeżdżać na nartach. Zawsze, niezależnie od pogody, można wyskoczyć na basen lub wrotkowisko, także mobilne.

Mobilna Wrotkarnia KołoWrotki będzie otwarta codziennie od 10 do 31 stycznia w godz. 12:00 – 20:00, z wyjątkiem niedziel wolnych od handlu (12 i 19 stycznia) w CH 3 Stawy. Korzystanie z toru i wypożyczalni jest darmowe. Można bezpłatnie korzystać z wrotek, kasków oraz ochraniaczy. Odbędzie się też disco na wrotkach.

Jak ferie zimowe, to i łyżwy! Warto pójść na jedną z tafli: lodowisko na katowickim Rynku, Lodowisko Spodek, Lodowisko Murcki oraz Lodowisko Jantor. W ferie na dzieci czeka wiele sportowych atrakcji cenowych. Z wielu obiektów można będzie korzystać za darmo lub za symboliczną opłatą. Wiele ośrodków proponuje zniżki i rabaty. Warto z nich korzystać.

Ferie 2020 Katowice: tanecznie

Dzieci, które lubią tańczyć i poznawać nowe style, mogą zapisać się na zajęcia taneczne lub taneczne półkolonie. Ciekawą propozycją są warsztaty „Tańczące dźwięki”, które odbędą się w sali 211 Katowice Miasto Ogrodów w ramach akcji „Zima w Mieście 2020”. Poprowadzi je Zdzisław Smucerowicz, który zaznajomi uczestników z muzyką zimową, ściśle związaną z tańcem, od baroku do współczesności. Zajęcia będą się odbywały w dniach 13 do 17 stycznia w Katowice Miasto Ogrodów (plac Sejmu Śląskiego 2).

Zajęcia dla grup zorganizowanych odbędą się w godz. 10,11,12, dla maluchów z opiekunami (1-3 lat) o godz. 13.30 oraz dla dzieci w wieku 4-9 lat o godz. 14.15. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Obowiązują zapisy, zajęcia są bezpłatne. Decyduje kolejność zgłoszeń. To doskonała propozycja na ferie zimowe 2020 w Katowicach.

Więcej o: