Ferie 2020 Kielce: jak spędzić zimę w mieście. Półkolonie i inne atrakcje

Ferie 2020 Kielce - jak można spędzić zimę w mieście? Wachlarz możliwości jest imponujący. Na wypoczywających uczniów czekają różne imprezy, warsztaty i spotkania, a także półkolonie. Nie zabraknie atrakcji przygotowanych przez muzea czy domy kultury baseny, lodowiska. Ferie 2020 Kielce - co robić?

Ferie 2020 Kielce zaczynają się 27 stycznia i trwają do 9 lutego. W tym czasie będą wypoczywać uczniowie nie tylko z województwa świętokrzyskiego, ale również kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego i wielkopolskiego.

W każdym mieście na dzieci i młodzież czeka wiele atrakcji. Mnogość ofert sprawia, że każdy może znaleźć coś dla siebie, niezależnie od zainteresowań. Na odpoczywających uczniów czekają półkolonie, warsztaty, spotkania czy zajęcia. Ale to nie wszystko. Warto pamiętać, że ferie zimowe to wiele atrakcji cenowych. Instytucje kultury, placówki edukacyjne czy ośrodki sportu proponują często darmowe wejściówki czy atrakcyjne zniżki.

Jak spędzić ferie 2020 Kielce na sportowo, artystycznie i edukacyjnie? Wystarczy być czujnym i szukać informacji, zarówno w internecie, jak i off-line. Zobaczcie najciekawsze propozycje.

Ferie 2020 Kielce na sportowo

Ferie 2020 Kielce mogą spędzić na sportowo. Zachęca do tego między innymi MOSiR, który co roku przygotowuje bogatą ofertę zajęć. Podczas ferii będzie można wziąć udział w zajęciach nauki pływania oraz darmowych wejść na basen (za okazaniem legitymacji szkolnej). Zapisy ruszają 20 stycznia. Dzieci i młodzież mogą również liczyć na darmowe wejścia na lodowisko przy ul. Szczecińskiej 1. Trzeba pamiętać, że jest to uzależnione od warunków atmosferycznych.

Do akcji „Sportowe ferie z MOSIRem” włączają się pływalnie: Pływalnia FOKA (os. Barwinek 31, Pływalnia DELFIN (ul. Krakowska 2), Pływalnia ORKA (ul. Kujawska 18), Pływalnia Jurajska (ul. Jurajska 7), Pływalnia MORS (ul. Marszałkowska 96).

Na narty w Polsce: pięć miejsc, w których poczujesz się jak w Alpach:

Zobacz wideo

Ferie 2020 Kielce: artystycznie i hobbystycznie

Na artystyczne ferie 2020 zaprasza Dom Kultury „Zameczek” (ul. Słowackiego 23). W programie różne zajęcia i warsztaty, na przykład:

  • artystyczne „Wełną Malowane”- zgłębianie techniki filcowania na mokro i sucho. Odpłatność: 70 zł
  • warsztaty fotograficzne. Odpłatność: 70 zł
  • warsztaty wokalne. Dodatkowo każdy młody wokalista pozna tajniki nagrań i edycji dźwięku w Zameczkowym Studiu Nagrań. Odpłatność: 70 zł
  • warsztaty Taneczne DanceMix z Zameczkową Szkołą Tańca dla początkujących pod kierunkiem instruktorki Zameczkowej Szkoły Tańca Katarzyny Oleś - Rudnickiej. Odpłatność: 30 zł
  • zajęcia practisowo – warsztatowe z Tańca Towarzyskiego pod kierunkiem Katarzyny Oleś – Rudnickiej. Odpłatność: 30 zł
  • Zimowe Studio Piosenki pod kierunkiem Kasi Stanek i Artura Telusa. Odpłatność: 70 zł
  • Zimowe Warsztaty Taneczne - Taniec Towarzyski i Użytkowy dla dorosłych z Zameczkową Szkołą Tańca dla początkujących pod kierunkiem Katarzyny Oleś - Rudnickiej. Odpłatność: 30 zł
  • Latino Energy Maraton. Odpłatność: 30 zł
  • Zimowe Warsztaty Breakdance i Hiphop. Odpłatność: 30 zł

Z kolei Ośrodek Kultury „Ziemowit”, Filia Domu Kultury „Zameczek” (ul. Księcia Mieszka I 79), w ramach Ferie 2020 Kielce zaprasza na feryjne spotkania ze sztuką. „Zabawy ze sztuką – sztuka dla zabawy” to warsztaty i spotkania ze sztuką. Odpłatność: 150 zł za jeden tydzień zajęć. W programie kolorowe spotkania z plastyką, muzyką i filmem, zaczarowany świat dźwięków, muzyczne gry i zabawy, improwizacje i inspiracje wokalne, filmowe przygody dla każdego, wyprawy do niezwykłych miejsc miasta, wyjścia do teatru, kina, na basen, a także zabawy, gry i konkursy z nagrodami

Ferie 2020 Kielce: edukacyjnie

Ferie zimowe 2020 to doskonała okazja, by poznać region, a i nauczyć się czegoś nowego – zwłaszcza że edukacja pozaszkolna bywa bardzo atrakcyjna. Ciekawą propozycję ma Geopark Kielce – Centrum Geoedukacji (ul. Daleszycka 21), gdzie w przystępny sposób, z wykorzystaniem nowoczesnych metod i narzędzi edukacyjnych, przekazywana jest młodym odkrywcom wiedza geologiczna i geograficzna. W czasie ferii zimowych, w wybranych godzinach możliwe jest indywidualne zwiedzanie wystawy stałej oraz 9-minutowy seans w kinie 5D. Wstęp do Centrum Geoedukacji będzie wolny.

Ferie 2020 Kielce w duchu nauki można także spędzić z Energetycznym Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego, które przygotowało dwa nowe tematy zajęć: „Optyka z przymrużeniem oka” oraz „Ile waży czarna dziura?”. Ferie w Energetycznym Centrum Nauki to również rodzinne soboty i warsztaty, na które organizatorzy zapraszają o godz. 13:00 oraz 14:00. Zwiedzający będą eksperymentować na wystawie „Energia”.

W okresie ferii od wtorku do piątku w ECN będą obowiązywały inne tury zwiedzania. Informacje na temat godzin rozpoczęcia warsztatów oraz zwiedzania, biletów oraz pozostałe szczegóły są dostępne na stronie placówki.

Więcej o: