Ferie 2020 Olsztyn: jak je spędzić?

Ferie 2020 Olsztyn - co robić w czasie wolnym? Możliwości jest bardzo wiele. Na wypoczywających uczniów czekają lodowiska i baseny, warsztaty i zajęcia, a także półkolonie. Ferie 2020 Olsztyn to atrakcyjny harmonogram spotkań, ale i cenników.

Ferie 2020 Olsztyn rozpocznie 20 stycznia i zakończy 2 lutego. W tym czasie wypoczywać będą uczniowie z województwa warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. Co robić w czasie wolnym w Olsztynie?

Ferie 2020 Olsztyn z OSiRem

Na ferie 2020 Olsztyn masę niespodzianek i atrakcji przygotował OSiR. Na dzieci i młodzież czekają trzy lodowiska: przy Hali Widowiskowo-Sportowej Urania, w CRS Ukiel przy ul. Olimpijskie i przy ul. Jeziołowicza, a także Wodne Centrum Rekreacyjno-Sportowego Aquasfera Galeria Warmińska oraz Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel.

Z jakich ofert warto korzystać? Przede wszystkich z darmowych wejściówek i promocji. To nielimitowane czasowo wejścia do Aquasfery (całodzienne bilety Open już od 18 zł). Bilet ulgowy na lodowisko w czasie ferii do godz. 14:00 kosztuje tylko 5 zł, a za wejście na Strefę Sportu i Rekreacji w HWS Urania (od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-14:00) dziecko płaci za wstęp 8 zł. Promocyjne bilety można kupić na pływalnię przy ul. Głowackiego (w godz. 9:00-14:00 godzinny bilet ulgowy w cenie 6 zł) oraz na basen przy ul. Mariańskiej (w godz. 9:30-13:30 godzinny bilet ulgowy w cenie 6 zł). W CRS Ukiel można wypożyczać sprzęt sportowy i zimowy (nartorolki, łyżworolki, nordic walking).

Na ferie zimowe przyda się Karta Olsztyn Sport, która jest ważna przez 30 dni. Dla dzieci w wieku 4-12 lat kosztuje 99 zł, a dla dzieci i młodzieży w wieku 12-25 lat - 129 zł. Dzięki niej można codziennie i bez ograniczeń czasowych korzystać z atrakcji Aquasfery oraz basenów przy ul. Głowackiego i Mariańskiej, trzech lodowisk, wypożyczalni sprzętu sportowego w CRS Ukiel oraz Strefy Sportu i Rekreacji w Hali Widowiskowo-Sportowej Urania. To doskonała propozycja na ferie 2020 Olsztyn.

Na narty w Polsce: pięć miejsc, w których poczujesz się jak w Alpach:

Zobacz wideo

Ferie 2020 Olsztyn z Pałacem Młodzieży

Jak co roku, także w czasie ferii 2020 Olsztyn, bogatą ofertę zajęć, spotkań i warsztatów artystycznych, fotograficznych, muzycznych, plastycznych i artystycznych przygotował Pałac Młodzieży im. Orląt Lwowskich (ul. Emilii Plater 3). Każdy może tu znaleźć coś dla siebie. Co ważne udział w zajęciach jest albo bezpłatny, albo kosztuje kilka złotych. W programie między innymi:

  • zabawy plastyczne "Ilustrujemy wiersze J.Brzechwy”,
  • treningi sportowe do strzelectwa precyzyjnego (strzelectwo sportowe), gry i zabawy rekreacyjne,
  • muzykowanie przy pianinie, tworzenie akompaniamentu do piosenek i melodii, warsztaty emisji głosu dla młodzieży, muzykowanie na 10 strun (gitara i ukulele), skaczące nutki – gry i zabawy dla najmłodszych z wykorzystaniem keyboardu, muzykowanie na akordeonie, warsztaty wokalne dla dzieci,
  • spotkanie przy warsztacie tkackim, Makrama-robimy biżuterię, Szyjemy poduszki-przytulanki, Ebru-malowanie na wodzie i na mleku, budujemy karmniki dla ptaków, malarstwo sztalugowe dla licealistów, budujemy model kartonowy pojazdu wojskowego, „Rysunek może być kolorowy” - zajęcia plastyczne dla licealistów, rysunek dla zaawansowanych, magiczne kolorowanki z aplikacją Quiver, obrazy szmatkami malowane,
  • karaoke z nauką języka angielskiego, gry i zabawy w języku angielskim,
  • Teatranki-warsztaty z teatrzykiem Kamishibai dla dzieci od 7 lat, wyjście do Teatru Lalek na spektakl ”Psiakość”, ferie z teatrem, wyjście do Teatru Lalek na spektakl: „Żółto-niebieski”,
  • Mapa marzeń – kreujemy swoją przyszłość, zajęcia plastyczne z elementami treningu mentalnego, wizualizacji, ćwiczenia na neuroplastyczność mózgu, warsztaty szachowe, warsztaty j. migowego,
  • studyjny portret fotograficzny – warsztaty, reportaż fotograficzny i filmowy – warsztaty, Stop motion – ABC animacji poklatkowej, Street Photo (fotografia uliczna) – warsztaty.

Ferie 2020 Olsztyn: półkolonie

Jeśli ferie 2020 Olsztyn, to oczywiście półkolonie. W mieście na uczniów, którzy nie wyjeżdżają na wypoczynek za miasto, a potrzebują opieki, której rodzice nie mogą im zapewnić w domu, mogą skorzystać z bogatej ofert różnych instytucji i placówek.

Ponieważ baza ofert jest niezwykle bogata, można znaleźć zajęcia, które odpowiadają zainteresowaniom dziecka oraz możliwościom finansowym rodziców. Półkolonie w Olsztynie organizują szkoły i instytucje kultury, ale również firmy – na zasadach komercyjnych. Można wybrać półkolonie wypoczynkowe w szkole, ale również półkolonie taneczne, informatyczne, językowe, sportowe czy artystyczne.

Więcej o: