Ferie 2020 Opole: na sportowo, hobbystycznie, edukacyjnie

Ferie 2020 Opole - co robić w wolnym czasie? Jak spędzić zimę w mieście? Najlepiej aktywnie i zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Nie jest to trudne, ponieważ Ferie 2020 Opole obfitują w propozycje i oferty. Na dzieci i młodzież czekają półkolonie, warsztaty, zajęcia i spotkania w wielu ośrodkach, placówkach i instytucjach kultury.

Ferie 2020 Opole rozpoczyna 10 lutego i kończy 23 lutego. W tym czasie wypoczywać będą uczniowie nie tylko województwa opolskiego, ale i dolnośląskiego, mazowieckiego i zachodniopomorskiego. Wolny czas, który uczniowie powinni przeznaczyć na odpoczynek i ładowane akumulatorów, warto dobrze spożytkować, oddając się pasjom i ulubionym aktywnościom. Nie jest to trudne, ponieważ ferie zimowe to ogrom atrakcji, także cenowych.

Ferie 2020 Opole - na sportowo

Ferie 2020 Opole na sportowo proponuje Międzyszkolny Ośrodek Sportowy ( ul. Katowicka 14). Pięciodniowy turnus półkolonii przeznaczony jest dla dzieci klas I – VI, pozostających w domu podczas ferii zimowych. Zajęcia odbędą się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Opolu (ul. Katowicka 35). Program półkolonii przewiduje wiele atrakcji, w tym wyjście do kina, zajęcia rekreacyjno-sportowe oraz wycieczka autokarową. Półkolonie odbędą się w dniach 17-21 lutego. Koszt turnusu wynosi kosztuje 280 zł.

Ponadto Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w ramach Białej zimy w mieście proponuje bezpłatny udział dzieci i młodzieży w zajęciach sportowych odbywających się w takich obiektach jak pływalnia WODNA NUTA, pływalnia AKWARIUM, pływalnia przy ZSzOI, strzelnica przy ZSzOI, kręgielnia KUBATURA, TOROPOL, a także sala MOS. Na wiele obiektów można wejść bezpłatnie lub kupując bilet ze zniżką. Warto mieć oczy szeroko otwarte i korzystać z okazji, zwłaszcza że każdy może znaleźć coś dla siebie, niezależnie od tego, czy jest fanem sportu, miłośnikiem sztuki, wielbicielem nauki czy entuzjastą... gotowania.

Co warto wiedzieć o największych obiektach? Kryta Pływalnia "Akwarium" udostępnia basen sportowy, zjeżdżalnię wodną, a także małą nieckę, na której odbywa się nauka pływania dla dzieci i niemowląt oraz zajęcia ruchowe typu aqua-aerobic. Z kolei „Wodna nuta” zaprasza na basen sportowy o długości 50 m z dziesięcioma torami, basen rozgrzewkowo – rekreacyjny, który posiada 3 tory pływackie o długości 25 m oraz część wyposażoną w masaż wodny i tzw. rwącą rzeką. Obiekt wyposażony jest także w basen solankowy. Sztuczne kryte lodowisko Toropol ma wymiary 30m x 60m, funkcjonuje na nim także wypożyczalnia łyżew.

Z kolei Klub Uczelniany AZS Politechniki Opolskiej wraz z marką AZS4kids proponują, by czas ferii zimowych wypełnić sportem, ściślej mówiąc takimi dyscyplinami jak koszykówka, siatkówka, samoobrona, lekkoatletyka i pływanie. Zajęcia będą się odbywały w hali sportowej Politechniki Opolskiej (ul. Prószkowska 76/9a) i na Krytej Pływalni „Wodna Nuta” w Opolu. Cena turnusu wynosi 310 zł.

Na narty w Polsce: pięć miejsc, w których poczujesz się jak w Alpach:

Zobacz wideo

Ferie 2020 Opole - hobbystycznie

Ferie 2020 Opole to bogata oferta zajęć hobbystycznych. Warto poszukać takich, które odpowiadają zainteresowaniom dziecka.

Młodzieżowy Dom Kultury (ul. Strzelców Bytomskich 1) zaprasza dzieci w wieku 6-13 lat na dwa 5-dniowe turnusy, które odbywają się od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00 do 16.00, w budynku głównym MDK. Program przewiduje projekcje filmowe i warsztaty artystyczne, ale nie zabraknie zajęć rekreacyjno-sportowych oraz wycieczek autokarowych do ciekawych miejsc. Cena za turnus wynosi 290 zł.

Opolskie Centrum Kultury (ul. Lubelska 30) w drugim tygodniu ferii zaprasza na darmowe warsztaty ceramiczne, plastyczne, z instrumentów dętych oraz muzyczne. Po warsztatach odbywać się będzie wspólne oglądanie bajek (bilet kosztuje 10 zł). W repertuarze znajdują się takie tytuły jak: „Misiek i chiński skarb”, „Kraina lodu 2”, „Król Lew”, „Toy Story 4”, „Rodzina Adamsów”, „Czarownica 2” i „Tajni i fajni”.

Na wszystkich młodych „masterszefów” i poszukiwaczy smaków ciekawa ofertę na ferie z 2020 Opole przygotowała Akademia Młodego Kucharza (ul. Inżynierska 45/U17). Na zajęciach, które będą trwały 5 dni, dzieci w wieku 7-12 lat będą uczestniczyć w autorskich warsztatach kulinarnych, ale również innych ciekawych i inspirujących zajęciach dodatkowych. Zajęcia prowadzone są w godzinach 9:00–16:00. Koszt 5-dniowego turnusu to 450 zł.

Ferie 2020 Opole – edukacyjnie i językowo

Ferie 2020 Opole to doskonała okazja, by poćwiczyć nie tylko ciało, ale i umysł. Polecają się półkolonie edukacyjne oraz językowe. Na zajęcia z językiem obcym zaprasza MASTER Szkoła językowa (ul. Waryńskiego 2). Zaplanowano dwa turnusy: turnus „Afrykański” w dniach: 10-14.02.2020 oraz turnus "Arktyczny" w dniach: 17-21.02.2020. Oprócz wielu atrakcji w programie nie zabraknie zajęć językowych (angielski lub hiszpański), wyjść do kina czy na lodowisko. Zajęcia odbywają się od 8.00 do 17.00. Cena za turnus wynosi 350 zł.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.