Ferie 2020 Poznań: najciekawsze zajęcia i atrakcje

Ferie 2020 Poznań - jak je spędzić? Aktywnie, ciekawie, z pasją! Nie będzie to trudne, ponieważ na dzieci i młodzież czeka wiele atrakcji. Co robić w czasie wolnym od szkoły spędzanym w mieście? Jakie są najciekawsze ofert na ferie 2020 Poznań?

Ferie 2020 Poznań rozpoczyna 27 stycznia i kończy 9 lutego. W tym czasie wypoczywać będą nie tylko uczniowie z województwa wielkopolskiego, ale i kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego i świętokrzyskiego.

W czasie ferii zimowych na wypoczywających uczniów, które czas wolny od szkoły spędzają w mieście, czeka wiele atrakcji. Najmłodsze dzieci docenią półkolonie – artystyczne, sportowe czy językowe. Starszaki ucieszą się z licznych imprez, warsztatów, zajęć, spotkań, a także ofert ośrodków sportowych. Jest z czego wybierać, każdy znajdzie coś dla siebie. W ferie zimowe 2020 w Poznaniu o nudzie nie ma mowy.

Ferie zimowe 2020 Poznań: zajęcia w CK Zamek

Listę ciekawych ofert na Ferie 2020 Poznań otwiera oferta Centrum Kultury Zamek, które zaprasza do wzięcia udziału w feriach z kulturą. W programie zajęcia plastyczne, teatralne, wokalne, taneczne, zajęcia z robotyki i programowania z wykorzystaniem programu Lego Education i nauka polskiego języka migowego oraz projekcje filmowe. Na zakończenie przygotowano spektakl „Dzikie serce” z tłumaczeniem na polski język migowy. Na przedszkolaki czeka zimowa strefa zabawy i SeZamkowy Teatr. Pełny harmonogram dostępny jest na stronie Centrum Kultury Zamek: https://ckzamek.pl/wydarzenia/5599-zima-w-zamku/

Ferie zimowe 2020 z POSiR

Harmonogram ferii zimowych warto wypełnić propozycjami Poznańskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (ul. Gdańska 1). Jedną z nich są półkolonie multisportowe dla dzieci i młodzieży w wieku od 7-13 lat, które będą odbywać się w kompleksie sportowym na Chwiałce w dwóch turnusach: od 27 do 31 stycznia oraz od 3 do 7 lutego. Dla dzieci przygotowano wyjścia na basen, jazdę na lodowisku, seanse kinowe gry i zabawy grupowe, a także zajęcia z instruktorami,.

Koszt turnusu dla dzieci z Poznania wynosi 400 zł, a dla osób mieszkających poza miastem 550 zł. Posiadacze Karty Przewidziano zniżki. Więcej informacji można znaleźć pod adresem: https://mos.poznan.pl/imprezy-cykliczne/akcja-zima/polkolonie/

Na narty w Polsce: pięć miejsc, w których poczujesz się jak w Alpach:

Zobacz wideo

Ferie zimowe 2020 na stoku Malta Ski

Fani sportów zimowych w czasie ferii mogą wybrać się na stok narciarski na Malcie. Na miłośników zjazdów na nartach bądź desce czekają dwa obiekty: stok mały o długości 30 metrów i niewielkim stopniu nachylenia oraz stok główny 150 metrów długości, z dwoma wyciągami i dużym stopniem nachylenia. Na miejscu funkcjonuje wypożyczalnia sprzętu. Możliwe są indywidualne lekcje z instruktorem, które odbywają się raz w tygodniu i trwają po 50 min, a także zajęcia grupowe dla dzieci od 5 do 6 lat. Więcej informacji znajduje się na stronie: https://maltaski.pl/

Ferie 2020 Poznań z książką

Na Zimę z książką, w 105. rocznicę urodzin Tove Jansson i Zimę Muminków zaprasza Biblioteka Raczyńskich. Podczas spotkań dzieci odwiedzą i będą mogły lepiej poznać krainę Muminków, Małej Mi, Włóczykija, Paszczaka, Filifionki, a także Bobka, Buki i Hatifnatów. W czasie zajęć dzieci będą słuchały historii z Doliny, a także wykonały prace plastyczne, brały udział w grach i zabawach literackich oraz poszerzały wiedzę przyrodniczą, lepiej poznają Skandynawię i autorkę opowieści o Muminkach. Zajęcia są przeznaczone dla czytelników Biblioteki Raczyńskich w wieku szkolnym i są bezpłatne. Zapisy obowiązują w poszczególnych filiach.

Ferie 2020 Poznań: zajęcia w Przystani Artystycznej

Ferie 2020 Poznań to również oferta Przystani Artystycznej. Organizatorzy oferują dla dzieci dwa turnusy: turnus muzyczno-rekreacyjny (27-31 stycznia) i turnus artystyczno-taneczny (3-7 lutego). W programie, w zależności od wybranego panelu, wyjścia do kina, wyjście do pracowni ceramicznej – warsztaty ceramiczne, warsztaty z projektowania 3D, warsztaty wokalne, warsztaty taneczne, wyjścia na zajęcia do Jump Areny, przygotowanie scenografii i opracowanie spójnej wizji strojów do występu, gry i zabawy terenowe. Koszt turnusu wynosi 440-480 zł. Przewidziano zniżki i rabaty.

Ferie 2020 Poznań: półkolonie na Termach Maltańskich

Listę ciekawych propozycji na ferie 2020 Poznań zamykają Termy Maltańskie i oferta półkolonii na basenie. W programie nauka i doskonalenie pływania, ale również zabawa w części rekreacyjnej Term Maltańskich, fabryka Śmiechu Michałek (dla grupy młodszej 6-8 lat), bricks 4 Kidz (dla grupy starszej 9-12 lat), warsztaty w Bramie Poznania, mobilne Laboratorium. Widowiskowe pokazy fizyczno-chemiczne, warsztaty kreatywne, zabawy i gry zespołowe, turniej gier planszowych. Cena za turnus wynosi 399 zł.

Więcej o: