Ferie 2020 Rzeszów na półkoloniach: hobbystycznych, narciarskich i edukacyjnych

Ferie 2020 Rzeszów - co mogą robić dzieci, które czas wolny od szkoły spędzają w mieście? To pytanie nurtuje zwłaszcza rodziców najmłodszych uczniów, którzy potrzebują opieki. Z pomocą przychodzi bogata oferta półkolonii i warsztatów. Ferie 2020 Rzeszów - zobacz najciekawsze propozycje dla młodszych dzieci.

Ferie 2020 Rzeszów rozpoczyna 13 stycznia i kończy 26 stycznia. W tym czasie wypoczywać będą nie tylko uczniowie z województwa podkarpackiego, ale również lubelskiego, łódzkiego, pomorskiego i śląskiego. Ponieważ nie wszystkie dzieci wyjeżdżają poza miasto, a i nie wszyscy rodzice mogą wziąć urlopy, harmonogram ferii trzeba ułożyć tak, by wszyscy byli zadowoleni. O ile starszaki radzą sobie z tym same, o tyle o dzieci najmłodsze trzeba zadbać w szczególny sposób. Dobrym pomysłem jest zapisanie dziecka na półkolonie zgodne z jego zainteresowaniami. Do wyboru jest wiele propozycji, takich jak półkolonie hobbystyczne, narciarskie czy naukowe.

Ferie 2020 Rzeszów: półkolonie hobbystyczne

W Rzeszowie ogromną popularnością cieszą się półkolonie organizowane przez Rzeszowski Domu Kultury. Przygotowano aż 780 miejsc wypoczynkowych w kilkunastu filiach, a chętnych nie brakuje. Półkolonie organizuje filia: Country, Matysówka, Pobitno, Przybyszówka, Słocina, Staroniwa, Wilkowyja, Zalesie, Załęże, Zwięczyca oraz w godz. 8-16 w filiach Biała, Miłocin oraz Staromieście. Zajęcia są skierowane do dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Pierwszy turnus półkolonii ferie 2020 Rzeszów będzie trwał od 13 do 17 stycznia. Drugi zacznie się 20 stycznia i potrwa do 24 stycznia. Zajęcia będą się odbywać od poniedziałku do piątku, w godz. 8-14. W programie zajęcia taneczne, teatralne, ruchowe, manualne, muzyczne. Zaplanowano wiele atrakcji, takich jak wycieczki, warsztaty tematyczne i wyjścia.

Dzieci, którym bliska jest muzyka, mogą spędzić ferie w Szkole Muzycznej Yamaha, na półkoloniach dla dzieci 6-12 lat. W programie zajęcia muzyczne (pianino, keyboard, gitara klasyczna), warsztaty Capoiera, zajęcia sportowe z instruktorem w Klubie Fitness Calypso, ruch na świeżym powietrzu, warsztaty zdrowego żywienia, koncert muzyczny nauczycieli SMY, sesja zdjęciowa na ściance Foto, wizyta na placu zabaw w Kinderplanecie, dyskoteka w Klubie Kula, odwiedziny w Parku Trampolin i kinie Helios. Cena za turnus wynosi 590 zł.

Ferie 2020 Rzeszów: półkolonie narciarskie

Na uczniów z Rzeszowa czekają ośnieżone stoki narciarskie w regionie. Żal tego nie wykorzystać, stąd popularność półkolonii narciarskich.

Dwa turnusy dla dzieci w wielu 6-12 lat zajęć przewiduje MAXISPORT – Szkoła Aktywnego Wypoczynku (ul. Stojałowskiego 8/54). Celem spotkań będzie nie tylko dobra zabawa i ruch na świeżym powietrzu, ale również nauka i doskonalenie jazdy na nartach. Zajęcia będą odbywały się na stacjach narciarskich, których będą panowały najlepsze warunki śniegowe (np. Gogołów, Kiczera, Chyrowa-Ski, Przemyśl). Cena półkolonii wynosi 750 zł.

Na ferie narciarsko-pływackie podczas ferii 2020 Rzeszów zaprasza Ośrodek Sportów Wodnych Marina (ul. Żeglarska 1). Dzieci, by poszusować na nartach, będą jeździć na stoki do Strzyżów, Handzlówki czy Gogołowa i Dylągówka (w zależności od warunków śniegowych). Program przewiduje też zajęcia na basenie (nauka pływania, poprawa techniki, koordynacji, wodne gry i zabawy, regeneracja na jacuzzi) w MOSIR Łańcut, Strzyżów, Głogów Małopolski. Cena za turnus wynosi 750 zł.

Na narty w Polsce: pięć miejsc, w których poczujesz się jak w Alpach:

Zobacz wideo

Ferie 2020 Rzeszów: półkolonie i warsztaty edukacyjne

Ponieważ dzieci uczą się przez zabawę, wiele z nich spędza czas wolny za zajęciach edukacyjnych. Ferie 2020 Rzeszów zdecydowanie obfitują w takie propozycje. Jedną z nich przedstawiła Szkoła Języków Obcych PROMAR (ul. Bohaterów 12), która zaprasza dzieci od 5 roku życia na półkolonie językowo - wypoczynkowe. W trakcie półkolonii realizowane będą projekty o różnorodnej tematyce i formie, dlatego dzieci będą rozwijać zainteresowania teatralne, plastyczne, muzyczne, czy kulinarne. Każdy dzień ma inny temat wiodący. To na przykład „Tajemnice podkarpackich rzek, „Duchy śródmieścia”, „Igrzyska rzeszowskich gladiatorów” czy „Legendarne zamki”.

Co będą robić dzieci? Doskonalić umiejętności mówienia, pisania i czytania w języku angielskim, rozwijać ciekawość świata i motywację do nauki języków obcych, rozwijać zdolność logicznego myślenia (łamigłówki, szachy), rozbudzać zmysł estetyczny i umiejętność ekspresji poprzez muzykę, sztuki plastyczne oraz małe formy teatralne. Program półkolonii uatrakcyjnią zabawy integracyjne, gry sportowe, wycieczki krajoznawcze, aerobik, taniec i gimnastyka ogólnorozwojowa. Cena za turnus półkolonii wynosi 425 zł.

Ferie zimowe to dobry czas, by dzieci zgłębiały tajniki historii. Prelekcje, pokazy filmowe, warsztaty edukacyjne oraz gry i zabawy związane z historią to punkty programu "Ferii z IPN", które zorganizował rzeszowski oddział Instytutu Pamięci Narodowej. Oprócz Rzeszowa "Ferie z IPN", podobnie jak w latach poprzednich, zaplanowano także w ośrodku "Caritas" w Myczkowcach w Bieszczadach.

Z kolei wszystkie małe mole książkowe Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na zimowe spotkania w bibliotece pod hasłem „Ferie z książką”. W programie ferii 2020 Rzeszów warsztaty plastyczne, konkursy, spotkania z autorami, zajęcia z głośnego czytania, warsztaty edukacyjne, zabawy animacyjno-czytelnicze, zagadki, quizy, rebusy, gry planszowe, warsztaty DiY i wiele innych atrakcji. Wstęp na zajęcia jest bezpłatny.

Więcej o:
Copyright © Agora SA