Ferie 2020 Warszawa - co robić w czasie wolnym?

Ferie 2020 Warszawa - co robić w wolnym czasie? O nudzie nie ma mowy! Na wypoczywających uczniów czeka ogrom atrakcji. Co wpisać w harmonogram ferii 2020 Warszawa? Jest z czego wybierać.

Ferie 2020 Warszawa rozpoczyna 10 lutego i kończy 23 lutego. W tym samym czasie wypoczywać będą uczniowie nie tylko z województwa mazowieckiego, ale również dolnośląskiego, opolskiego i zachodniopomorskiego.

W czasie ferii 2020 na wypoczywające dzieci i młodzież czekają półkolonie, warsztaty, pokazy, zajęcia i spotkania. Specjalną ofertę przygotowały lodowiska, baseny, kina i muzea. Nie zabraknie również atrakcji organizowanych w ramach akcji „Zima w mieście”.

Mnogość propozycji i ofert sprawia, że czas wolny od szkoły można spożytkować w sposób różnorodny, atrakcyjny i wartościowy. Warto odwiedzać strony internetowe placówek, instytucji i ośrodków kulturalnych czy sportowych, ale i przeglądać prasę lokalną oraz witryny ogłoszeniowe. Każdy może znaleźć coś dla siebie. Wystarczy się dobrze rozglądać i wiedzieć, gdzie szukać informacji.

Ferie 2020 Warszawa: zima w mieście

Ferie 2020 Warszawa to przede wszystkim akcja „Zima w Mieście 2020”. W ramach programu placówki edukacyjne zapewniają opiekę najmłodszym uczniom. Z Programu mogą korzystać uczniowie szkół warszawskich oraz uczniowie mający stałe miejsce zamieszkania w Warszawie. Zajęcia będą obywały się w punktach zorganizowanych w szkołach, obiektach sportowych, domach kultury, klubach i innych placówkach.

Program półkolonii podczas ferii 2020 Warszawa obejmuje zajęcia sportowe, rekreacyjne, edukacyjne, muzyczne, plastyczne oraz aktywności poza placówką, takie jak wycieczki, seanse filmowe, spektakle teatralne czy lekcje muzealne. „Zima w mieście” jest organizowana przez miasto stołeczne Warszawa. Z zajęć w 102 punktach zlokalizowanych w większości w szkołach podstawowych będzie mogło skorzystać około 10 tysięcy dzieci, przez pięć dni w tygodniu, od godz. 7.00, 7.30 lub 8.00 do godz. 16.00 bądź 17.00. Harmonogramy i ofertę programu można znaleźć na stronie internetowej konkretnych dzielnic.

Warto pamiętać, że to nie wszystko. Na okoliczność ferii 2020 Warszawa na dzieci czeka wiele innych ofert półkolonii i warsztatów, organizowanych przez różne firmy, tak lokalne, jak i ogólnopolskie, na zasadach komercyjnych. Baza propozycji jest bardzo bogata, dlatego można znaleźć zajęcia dopasowane do zainteresowań, wieku i temperamentu dziecka, ale także zasobów finansowych i możliwości rodziców. Półkolonie rolkowe, sportowe, artystyczne, taneczne, edukacyjne, komputerowe – możliwości jest naprawdę wiele.

Ferie 2020 Warszawa na nartach

Narty w Warszawie? Oczywiście. Na amatorów nart i snowboardu czeka Ośrodek Górka Szczęśliwicka. To jedyny tego typu obiekt na Mazowszu, zlokalizowany w dzielnicy Ochota w Parku Szczęśliwickim (ul. Drawska 22). Można tu pozjeżdżać na nartach, desce czy pontonach. Godziny otwarcia: poniedziałek – piątek 11:00 – 21:00, sobota – niedziela (i święta): 10:00 – 20:00. Harmonogram obowiązuje do 29 lutego 2020 r.

Na narty w Polsce: pięć miejsc, w których poczujesz się jak w Alpach:

Zobacz wideo

Ferie 2020 Warszawa na łyżwach: lodowiska

Ferie zimowe to doskonała okazja, by pojeździć na łyżwach, zwłaszcza że na amatorów jazdy figurowej czeka w stolicy wiele obiektów.

Najbardziej popularną taflą jest Zimowy Narodowy, PGE Narodowy, ale popularnością cieszy się również lodowisko Torwar, lodowisko Figlowisko, lodowisko przed PKiN i na Rynku Starego Miasta, a także lodowisko Stegny.

Na łyżwiarzy czekają jeszcze inne tafle. To lodowisko przy urzędzie gminy Bemowo Lodowisko OSiR Targówek, Lodowisko OSiR Ochota, Lodowisko OSiR Wawer, Anin, Lodowisko Moczydło, Lodowisko OSiR Żoliborz, Lodowisko Ursus Keniga, Lodowisko Ursus Sosnkowskiego, Lodowisko Saska Kępa, Białołęcki Ośrodek Sportu, Lodowisko Warszawa Wilanów, Lodowisko Royal Wilanów, Lodowisko na placu Europejskim, Lodowisko przy Urzędzie Dzielnicy Wola czy Lodowisko Wola Fun Park.

Lodowiska oferują nie tylko ślizgawkę, ale również wypożyczalnie sprzętu. Często można też naostrzyć łyżwy, wypić gorącą czekoladę, a i skorzystać ze wsparcia „pingwinków” przy stawianiu na lodowisku pierwszych kroków.

Ferie 2020 Warszawa: Zimowy Narodowy

Ferie 2020 Warszawa to także akcja Zimowy Narodowy. Na Stadionie Narodowym w Warszawie, czyli PGE Narodowym, na amatorów zimowego szaleństwa czekają dwa lodowiska, a także Górka Lodowa i tor do curlingu. Na taflach można nie tylko pojeździć na łyżwach, ale i pobawić się na "Disco Lodowisko z 4FUN.TV". Z kolei w soboty i niedziele odbywają się Poranki dla dzieci. Kolejną atrakcją jest 2-metrowa górka lodowa E.Wedel, przeznaczona do zjazdów na pontonach - wprost z trybun. Atrakcja jest czynna od poniedziałku do piątku od godz. 15.00 do 23.00, w soboty i niedziele od godz. 9:00 do 24:00. Zimowy Narodowy to idealna propozycja na ferie dla dzieci w każdym wieku.

Więcej o: