Szczyrk atrakcje zimą. Gdzie z dzieckiem na narty?

Szczyrk atrakcje zimą - myśląc o nich na myśl przychodzą głównie narty i snowboard. Choć w miasteczku i okolicach nie brak obiektów i innych aktywności godnych uwagi, to właśnie zabawa na stoku wybija się na pierwszy plan. Nic dziwnego - Szczyrk to raj dla narciarzy. Szczyrk atrakcje - gdzie z dzieckiem na narty?

Szczyrk atrakcje zimą to głównie kompleksy narciarskie. Nic dziwnego. Determinuje to lokalizacja miasteczka. Szczyrk, miasto o charakterze turystyczno-wypoczynkowym, jest położone w południowej Polsce, w województwie śląskim, w Beskidzie Śląskim, na Żywiecczyźnie. Szczyrk leży na wysokości pomiędzy 470 a 1257 m n.p.m. Najwyższy punkt stanowi szczyt Skrzycznego. Okoliczne szczyty to Malinowska Skała, Magura, Klimczok.

Co robić w Szczyrku zimą? Odpowiedź wydaje się prosta: szaleć na stoku. W miasteczku i okolicach funkcjonuje wiele stacji narciarskich. Wśród kompleksów przyjaznych dla rodzin z dziećmi oraz początkujących narciarzy znajdują się takie obiekty jak:

  • Kompleks narciarski Biały Krzyż Szczyrk,
  • Beskid Sport Arena Szczyrk,
  • Stacja Skrzat-Krasnal Szczyrk,
  • Kaimówka, Rodzinna Stacja Narciarska w Szczyrku.

Szczyrk atrakcje: Kompleks narciarski Biały Krzyż Szczyrk

Listę „Szczyrk atrakcje dla dzieci na nartach” otwiera znany i ceniony kompleks, który uchodzi za miejsce przyjazne dla rodzin z dziećmi. To kompleks narciarski „Biały Krzyż”, który znajduje się w Szczyrku, na Przełęczy Salmopolskiej (934 m n.p.m.), znanej również pod nazwą Biały Krzyż.

Na miejscu znajdują się 2 wyciągi narciarskie:

  • wyciąg orczykowy „Biały Krzyż” – długość trasy około 300 m,
  • wyciąg talerzykowy „Bartuś” – długość trasy około 200 m.

Trasy zjazdowe są przeznaczone zarówno dla osób doświadczonych, jak i rozpoczynających przygodę z nartami czy snowboardem. Wyciągi są ratrakowane, oświetlone i dośnieżane. Na miejscu funkcjonuje szkółka narciarska, wypożyczalnia sprzętu narciarskiego oraz baza gastronomiczna. Co ważne dla rodzin z dziećmi - obok trasy narciarskiej znajduje się miejsce, gdzie można poślizgać się na sankach czy ulepić bałwana.

Na narty w Polsce: pięć miejsc, w których poczujesz się jak w Alpach:

Zobacz wideo

Szczyrk atrakcje: Beskid Sport Arena Szczyrk

Kolejną narciarską atrakcją w Szczyrku jest Ośrodek Narciarski Beskid Sport Arena, położony w Szczyrku-Biłej, na północno-wschodnim zboczu Beskidu w Beskidzie Śląskim.

Z górnej stacji wyciągu krzesełkowego biegną cztery narciarskie trasy zjazdowe:

  • niebieska („1”), o długości 1200 m i przewyższeniu 240 m,
  • czerwona („2”), o długości 1000 m i przewyższeniu 240 m,
  • czarna („3”), o długości 800 m i przewyższeniu 240 m,
  • niebieska („4”), o długości 200 m i przewyższeniu 20 m.

W skład kompleksu wchodzi 6-osobowa kolej krzesełkowa „Beskid” o długości 750 m, przewyższeniu 240 m i dwa krótkie wyciągi talerzykowe: „Sportowy” i „Widokowy”

Ośrodek Narciarski Beskid Sport Arena w Szczyrku tworzy również wypożyczalnia i serwis sprzętu, narciarskiego i snowboardowego, szkółka narciarska i snowboardowa, restauracja oraz plac zabaw dla dzieci zlokalizowany na górnej polanie zimowy. Strefa Dziecka to różne dmuchańce, sanki, pontony oraz wiele innych atrakcji, które pozwalają się dzieciom świetnie i bezpiecznie bawić, podczas gdy rodzice chcą na przykład poszusować na stoku bez asysty małych narciarzy.

Szczyrk atrakcje: Stacja Skrzat-Krasnal Szczyrk

Ale to nie wszystkie pozycje na liście „Szczyrk atrakcje dla małych narciarzy”. Dla dzieci, które dopiero uczą się jeździć na nartach, idealnym miejscem do zdobywania pierwszych doświadczeń jest stacja Skrzat-Krasnal, która przypomina większą oślą łączkę. Jest położona nieopodal ośrodka Czyrna-Solisko, w okolicy Czyrnej. To jedna z dzielnic Szczyrku.

Na miejscu funkcjonują dwa wyciągi po 200 m długości. Trasy są niewymagające, dobrze oświetlone i szerokie. Dodatkową atrakcją dla dzieci jest tor pontonowy. Można również skorzystać z wypożyczalni sprzętu i lekcji w szkółce narciarskiej.

Szczyrk atrakcje: Kaimówka, Rodzinna Stacja Narciarska w Szczyrku

Kolejną stacją narciarską w Szczyrku, przyjazną dla rodzin z dziećmi, jest Kaimówka, czyli Rodzinna Stacja Narciarska w Szczyrku. To niewielki ośrodek idealny dla rodzin z dziećmi, zwłaszcza takimi, które rozpoczynają narciarską bądź snowboardową przygodę.

Kaimówka to bezpieczne, łagodne, łatwe i niezatłoczone stoki, które są naśnieżane, ratrakowane i oświetlone. Funkcjonują tu trzy wyciągi: baby lift - 50 m, 200 i 500 m. Na miejscu można skorzystać z lekcji udzielanych przez instruktorów narciarstwa i snowboardu. Jest też wypożyczalnia sprzętu i zaplecze gastronomiczne.

Więcej o: