Warszawa atrakcje dla dzieci zimą - co można robić?

Warszawa atrakcje dla dzieci zimą - co warto wpisać na tę listę? Z pewnością Zimowy Narodowy, Górkę Szczęśliwicką i lodowiska, ale również muzea, warsztaty i ciekawe zajęcia. Warszawa atrakcje - podpowiadamy, co robić zimą w stolicy z dzieckiem.

Warszawa atrakcje dla dzieci zimą – taką listę miejsc i atrakcji do zaliczenia warto mieć pod ręką zawsze, nie tylko w czasie ferii zimowych. Co można robić z dzieckiem zimą w stolicy? Cóż - na pewno nie można się nudzić.

Warszawa atrakcje: Zimowy Narodowy

Naszą listę „Warszawa atrakcje zimowe” otwiera Zimowy Narodowy. To już siódma edycja akcji trwającej na Stadionie Narodowym w Warszawie, czyli PGE Narodowym. Na amatorów zimowego szaleństwa czekają dwa lodowiska (A i B), Górka Lodowa i tor do curlingu. Zimowy Narodowy to także smakowite zaplecze gastronomiczne i różne imprezy.

Lodowisko A jest przeznaczone do jazdy rekreacyjnej dla dzieci i dorosłych. Każda tura zabawy trwa 75 minut. W piątek na ostatniej i w sobotę na przedostatniej turze odbywa się tu „Disco Lodowisko z 4FUN.TV”.

Sprawdź 5 najlepszych miejsc na ferie w Polsce:

Zobacz wideo

Z kolei Lodowisko B E.Wedel to dwa połączone lodowiska przeznaczone do jazdy rekreacyjnej. Mniejsze z lodowisk jest miejscem weekendowych zajęć dla najmłodszych, w trakcie których dzieci uczą się jazdy na łyżwach. Każda tura trwa 75 minut. W soboty i niedziele, na dwóch pierwszych turach na lodowisku B odbywają się Poranki dla dzieci.

Górka lodowa E.Wedel ma 12-metrów i jest przeznaczona do zjazdów na pontonach - wprost z trybun. To atrakcja zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Górka Lodowa jest czynna od poniedziałku do piątku od godz. 15.00 do 23.00, w soboty i niedziele od godz. 9.00 do 24.00

Curling, nazywany szachami na lodzie, to sport zespołowy, w którym rywalizują ze sobą dwie drużyny. Każda z nich zagrywa po 8 kamieni i stara się je umieścić w domu – okręgu po przeciwnej stronie toru, jak najbliżej jego środka. Każda runda gry trwa 75min.

Warszawa atrakcje: Górka Szczęśliwicka

Atrakcją dla dzieci Warszawa jest także kompleks parkowy Górka Szczęśliwicka, który leży obok Fortu Szczęśliwice i jeziorka Glinianki Szczęśliwickie. Znajduje się tu wiele atrakcji. Centralnym punktem jest „Kopiec Szczęśliwicki”. To sztucznie usypane wzniesienie o wysokości 152 m n.p.m.

Zimą dzieci bez wątpienia najbardziej cieszy stok narciarski. Ośrodek narciarski ma sztuczną nawierzchnię, która pozwala korzystać z nart nawet wtedy, gdy pogoda nie dopisuje. Trasa jest naśnieżana i ratrakowana. Różnica wysokości stoku wynosi 44 m i jest trasą niebieską, czyli łatwą. Na zboczu stoku narciarskiego zainstalowane są dwa wyciągi (orczykowy i krzesełkowy). Stok jest czynny codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-20:00 i w weekendy 10:00-20:00 i stanowi jedną z większych zimowych atrakcji Warszawy.

Atrakcje Warszawa: Lodowisko Rynek Starego Miasta

Co robić w Warszawie zimą? Można pójść na lodowisko. Jednym z najpiękniej położonych i oświetlonych jest Lodowisko na Rynku Starego Miasta. Z tafli można korzystać codziennie (poniedziałek-niedziela) w godzinach 10-21, z uwzględnieniem przerw technologicznych: 12:00-13:00, 15:00-16:00 oraz 18:00-19:00. W czasie przerw technicznych ślizgawka i wypożyczalnia sprzętu sportowego będą nieczynne.

Warto pamiętać, że w Warszawie funkcjonuje wiele lodowisk. Można je znaleźć przy Pałacu Kultury i Nauki, a także w każdej dzielnicy miasta.

Warszawa atrakcje dla dzieci zimą: muzea

Ponieważ nie samym śnieżnym szaleństwem dziecko żyje, w przerwie między łyżwami, nartami a sankami warto zrobić coś nie tylko dla ciała, ale i ducha. W związku z tym na listę „Atrakcje dla dzieci Warszawa i okolice” warto wpisać muzea. W stolicy na szczególną uwagę zasługują trzy wyjątkowe miejsca. To:

  • Muzeum dla Dzieci, które powstało w ramach Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie w 2003 roku. To pierwsze w Polsce muzeum etnograficzne, gdzie można dotykać eksponatów. W specjalnie przygotowanych salach dzieci poznają kultury z najdalszych zakątków świata. Muzeum dla Dzieci organizuje również cykle warsztatów rodzinnych, koncerty czy przedstawienia. Więcej informacji: www.muzeumdladzieci.pl
  • Ekspozycja Niewidzialnej Wystawy, która składa się z dwóch części: widzialnej i niewidzialnej. Na pierwszej z nich oglądać można przedmioty codziennego użytku, z których korzystają osoby niewidome i niedowidzące. Najważniejsza częścią wystawy jest jednak spacer w ciemności, który pozwala zrozumieć problemy, z jakimi na co dzień zmagają się niewidomi. Więcej informacji: www.niewidzialna.pl
  • Muzeum Domków dla Lalek (Pałac Kultury i Nauki, Dziedziniec Wewnętrzny, pl. Defilad 1) jest doprawdy magiczne i niezwykłe. Zgromadzono w nim ponad 130 historycznych domków, sklepików i pokoików dla lalek, a także wiele innych urokliwych eksponatów. Nie bez powodu mówi się, że to nie tylko jedna z największych atrakcji dla dzieci w Warszawie, ale i najbardziej tajemnicze i urzekające muzeum w Polsce. Więcej informacji: https://www.muzeumdomkow.pl/
Więcej o: