Zakopane atrakcje zimą - co robić z dzieckiem?

Zakopane atrakcje zima - co robić z dzieckiem przebywając w mieście? Możliwości jest wiele. Można spacerować - tak po Krupówkach, jak i po górach, jeździć na nartach, sankach i łyżwach, ale i wstąpić do muzeum czy do karczmy, by poznać regionalne smaki. Zakopane atrakcje zima sprawiają, że nie sposób się tu nudzić.

Zakopane atrakcje dla dzieci zimą tworzą imponującą listę, dzięki czemu spędzając tu ferie czy urlop o nudzie nie ma mowy. Co robić z dzieckiem? Jak wypełnić mu czas? Lista atrakcji jest naprawdę imponująca, jest z czego wybierać. Na co się skusić, by poczuć zimowy i góralski klimat?

Zakopane atrakcje zimą: Snow zabawa

Niewątpliwą atrakcją Zakopanego są parki zabaw na śniegu. Jednym z nich jest Zimowy plac zabaw "Snow zabawa" (ul. Droga Zubka 40). To miejsce, gdzie można oddać się zimowemu szaleństwu. Na amatorów wrażeń czeka snow rafting, snow tubing, zimowa rura, extreme ślizg, przejażdżka czy jazda skuterem śnieżnym, kulig za skuterem śnieżnym. Cena poszczególnych atrakcji waha się od 25 do 50 zł. „Snow zabawa” znajduje się na Gubałówce, przy górnej stacji kolejki Szymaszkowa. Zabawy na śniegu są organizowane na 3-hektarowej polnie.

Zakopane atrakcje zimą: Wielka Krokiew

Jak Zakopane, to i Wielka Krokiew im. Stanisława Marusarza. To największa skocznia narciarska w Polsce i jeden z dwóch (obok skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince) dużych obiektów narciarskich w kraju. To także jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu na świecie. Skocznia położona jest na północnym stoku góry Krokiew (1378 m n.p.m.) w Zakopanem i wchodzi w skład Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem. Odbywa się na niej wiele międzynarodowych imprez sportowych. To jeden z punktów z listy „Zakopane atrakcje do obowiązkowego zaliczenia”.

Zakopane atrakcje zimą: spacery

Co robić w Zakopanem zimą? Spacerować! Jeśli Krupówki są za bardzo zatłoczone, można wybrać inne trasy, położone w pięknych okolicznościach przyrody. Do wyboru jest wiele szlaków turystycznych. Warto pójść w takie rejony jak Dolina Kościeliska, Dolina Chochołowska czy szlak prowadzący nad Morskie Oko, gdzie po drodze można odwiedzić schronisko Roztoka.

Zobacz, gdzie możesz się zatrzymać w górach: 

Zobacz wideo

Zakopane atrakcje: Nosal

Nosal, Centrum Szkoleń Narciarskich (ul. Balzera 30) jest miejscem, które koniecznie musi znaleźć się na liście „Zakopane atrakcje dla dzieci”. Choć kojarzy się z legendarną trasą „K”, najtrudniejszą trasą narciarską w Polsce, tak naprawdę jest to doskonałe miejsce dla początkujących i najmłodszych narciarzy. Nosal zachęca łagodnymi stokami i szerokimi trasami o długości 150-250 m. Na miejscu działa też szkoła narciarska. Ponadto z góry rozciąga się panorama tatrzańskich szczytów, widać też Zakopane.

Nosal to kilka tras i pięć wyciągów orczykowych:

  • Wyciąg 1 Tatrapoma P. Trasa narciarska łatwa i szeroka, niebieska, długość trasy 200 m
  • Wyciąg 2 Tatrapoma P ("Żółwik") Trasa łatwa dla początkujących i dzieci, niebieska, długość 145 m
  • Wyciąg 3 Tatrapoma P Trasa narciarska łatwa i szeroka, niebieska, wspolna z wyciągiem nr 4, długość 250 m
  • Wyciąg 4 Tatrapoma P Trasa narciarska łatwa i szeroka, niebieska, wspólna z wyciągiem nr 3, długość 240 m
  • Wyciąg 5 Tatrapoma P Trasa narciarska łatwa, niebieska, długość 220 m
  • Przenośnik taśmowy T5 Sunkid ("Taśma")
  • Trasa bardzo łatwa dla zaczynających przygodę z nartami, niebieska, długość 33 m.

Nosal to także inna atrakcja w Zakopanem zimą: Ogródek Misia Stramusia, na który składają się wyciąg taśmowy, trasy dla saneczkarzy i narciarzy, zimowy plac zabaw dla dzieci. W ogródku można znaleźć górkę wyposażoną w nowoczesny wyciąg taśmowy, a z górki można zjechać na sankach trasą saneczkową lub mini torem "wyścigowym".

Pierwsza godzina zabawy kosztuje 10 zł, a każda kolejna - 5 zł. Dzieci do lat 2 bawią się za darmo. W ogródku można wypożyczyć sanki. Można też korzystać z własnych sanek, ale tylko takich, które mają hamulce.

Zakopane atrakcje zimą: lodowisko Tatra Ice

Zima bez łyżew? To niemożliwe. Dlatego warto udać się na Lodowisko Tatra Ice, zlokalizowane w centrum Zakopanego (ul. Górna Rówień Krupowa - Krupówki 71-73), czyli w najbliższym sąsiedztwie Krupówek. Jego powierzchnia wynosi 600 m2, dlatego może z niego korzystać nawet 150 osób jednocześnie. Przy lodowisku funkcjonuje wypożyczalnia łyżew, która jest czynna w godzinach otwarcia lodowiska, czyli codziennie (w okresie zimowym) w godzinach 10.00 - 22.00. Tafla jest sztucznie mrożona.

Bilet normalny kosztuje 15 zł, zaś ulgowy 10 zł. Można kupić bilety rodzinne: 2+1 za 35 zł, 2+2 za 42 zł i 2+3 za 50 zł. Wypożyczenie łyżew kosztuje 10 zł.

Zakopane atrakcje: Muzeum Zabawek RetroManiak

Listę „Zakopane atrakcje” zamyka niecodzienne miejsce. To Muzeum Zabawek, Komputerów i Gier Komputerowych „RetroManiak” na Krupówkach (ul. Krupówki 48), które w swoich zbiorach posiada setki unikalnych eksponatów zachwycających fanów polskich bajek. Co można w nim znaleźć? Odnaleźć ulubionych bohaterów bajek ostatnich dekad, zobaczyć unikalne domki dla lalek z ręcznymi zdobieniami oraz kultowe komputery i konsole (Atari, Commodore). Muzeum czynne jest codziennie od 10:00 do 22:00. Wstęp kosztuje 10 zł.

Więcej o: