Ferie 2020 w województwie dolnośląskim - jak spędzić czas?

Ferie 2020 w województwie dolnośląskim odbędą się w terminie 10 lutego - 23 lutego. W tym samym czasie wypoczywać będą dzieci z województwa mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego. Co w czasie zimowej przerwy oferuje Dolny Śląsk?

Ferie we Wrocławiu

1. Hydropolis  

W centrum nauki o wodzie - Hydropolis zarówno młodzi, jak i starsi przeżyją wspaniałą przygodę. To jedyne takie miejsce w naszym kraju, w którym można dowiedzieć się wszystkiego na temat tej cennej, niezbędnej do życia substancji. Atrakcje w Hydropolis dedykowane są dzieciom powyżej 6 roku życia, ich młodsi koledzy i koleżanki mogą być nieco znużeni takimi atrakcjami. Obiekt składa się z kilku stref o różnej tematyce, jak np. planeta wody, głębiny, woda i człowiek oraz fantastyczna, stworzona, specjalnie dla dzieci strefa relaksu. Podczas ferii na dzieci czekają dodatkowe atrakcje – w weekend od 11.00 do 18.00, zaś w ciągu tygodnia od 10.00 do 16.00 najmłodsi będą mogli oglądać pokazy eksperymentów fizycznych i chemicznych.

2.  Kolejkowo – cudowny świat kolei w miniaturze

Kolejkowo to miniaturowy świat kolejowy. Składa się z ogromnej makiety kolejki torowej, po której porusza się 15 pociągów oraz jeden tramwaj. Kolejkowo to nie tylko tory kolejowe, ale również makieta pokazująca Dolny Śląsk. Można tam znaleźć wrocławski rynek i okoliczne ulice z dostojnymi kamienicami, jest też Dworzec Świebodzki czy mini schronisko Szwajcarka. Na makiecie widoczny jest nawet Karpacz oraz Śnieżka i obserwatorium astronomiczne, mieszczące się na samym szczycie.

Wizyta w Kolejkowie to podróż przez miniaturowy świat mieszkańców wykonujących różne zawody. Ferie to doskonały czas na odwiedzenie tego niepowtarzalnego, wrocławskiego miejsca.

3. ZOO z Afykarium

Zwiedzanie ZOO zimową porą jest o wiele mniej popularne niż latem. To już jeden z ważnych powodów, dla których właśnie w te ferie warto wybrać się do wrocławskiego ZOO. Znajduje się tam również Afrykarium, którego popularność obiegła całą Polskę. Znajdziecie tam np. hipopotama o imieniu Zumba, samicę najmłodszą w swoim stadzie, manata Armstronga czy pełne energii i chęci do zabawy pingwiny. Wizyta w Afrykarium jest niepowtarzalną okazją, by spotkać się bezpośrednio z egzotycznymi zwierzętami i ich opiekunami. Zimą będzie na pewno mniej ludzi, a czynne jest codziennie.  

5. Muzeum Figur Woskowych i Bajkowych

Muzeum Figur Woskowych i Bajkowych znajduje się w podziemiach Wzgórza Partyzantów. Dedykowane jest dzieciom w przedziale wiekowym 4 – 12 lat, ale rodzice i opiekunowie nie pożałują, że wybrali się tam ze swoimi pociechami. Na dzieci czekają tu bohaterowie ulubionych bajek, postaci ze znanych legend, filmów czy komiksów. Młodych odwiedzających powita Król Lew, Batman i Spiderman. Nie zabraknie też bohaterów obecnych kreskówek, takich jak Minionki czy Shrek i jego ukochana Fiona. Dla starszych dzieci wart zobaczenia jest gabinet krzywych luster, a dla dzieci w każdym wieku organizowane są warsztaty plastyczne.

Karpacz

Karpacz odwiedza się zimą i latem, a niezależnie od pory roku jest tu wiele do zrobienia. Jak można w ciekawy sposób spędzić czas w tym mieście? Z pewnością warto zajrzeć do Muzeum Zabawek, Parku Bajek i Miasteczka Western City (Ścięgna), a także do Muzeum Techniki i Budowli z Klocków Lego. W tym miejscu znajdują się interaktywne makiety i budowle, które można wprawić w ruch używając przycisków i joysticków. Dwa piętra atrakcji zagwarantują młodym wczasowiczom niezapomniane wrażenia. Poza tym w Karpaczu znajduje się m.in. Skocznia Narciarska Orlinek, Dziki Wodospad oraz zapora na Łomnicy.

Sprawdź 5 najlepszych miejsc na ferie w Polsce:

Zobacz wideo

Kudowa Zdrój

Kudowa Zdrój jest miastem – uzdrowiskiem, w którego centrum znajduje się piękny Park Zdrojowy ze źródłami mineralnymi. Jest w nim okazały Teatr, Zamek i znana Pijalnia Wód. Będąc w Kudowie, koniecznie trzeba zaliczyć spacer na Górę Parkową, na której szczycie znajduje się punkt widokowy – tzw. Altana Miłości. Warto obejrzeć też Ogród Muzyczny z instrumentami-pomnikami.

Kudowa to także oryginalne i ciekawe muzea. Niewątpliwie zajrzeć trzeba do Muzeum Zabawek Bajka - największego takiego muzeum na terenie Polski. Znajdują się tam zabawki pochodzące zarówno ze starożytności, jak i z obecnych czasów, aż po lata 80. Oglądanie tych zabawek będzie przygodą edukacyjną; oprócz lalek z porcelany będzie można też zobaczyć przyborami, w jakie kiedyś wyposażone były szkolne klasy. Dodatkową atrakcją jest warsztat zabawkarski, w którym każdy odwiedzający ma możliwość stworzenia własnej zabawki.

Dzieciom z pewnością przypadnie do gustu Muzeum Żaby z ponad trzema tysiącami eksponatów pochodzących z dwudziestu krajów i sześciu kontynentów. Są to zarówno zabawki, jak i przedmioty codziennego użytku z wizerunkiem płazów.

Błędne Skały, Szczeliniec Wielki, Kaplica Czaszek w dzielnicy Czermna

Dla lubiących zwiedzać, niedaleko Kudowy znajdują się też inne atrakcje. Warto dowiedzieć się więcej na temat takich miejsc, jak Błędne Skały, Szczeliniec Wielki czy Kaplica Czaszek i wybrać te, które warto zwiedzić zimową porą razem z dziećmi.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.