Ferie 2020 Zielona Góra: półkolonie, warsztaty i inne atrakcje

Ferie 2020 Zielona Góra - jak spędzić zimę w mieście? Aktywnie, twórczo, z pasją. Nie będzie to trudne, ponieważ na wypoczywających uczniów czeka wiele ciekawych propozycji: warsztatów, spotkań, pokazów, półkolonii, a także atrakcyjnych ofert cenowych na basenach, w kinach czy na lodowiskach. Ferie 2020 Zielona Góra: co robić?

Ferie 2020 Zielona Góra rozpoczyna 27 stycznia i kończy 9 lutego. W tym czasie wypoczywać będą dzieci nie tylko z województwa lubuskiego, ale również kujawsko-pomorskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego oraz wielkopolskiego. Jak spędzić czas wolny? Wypełnić grafik ferii atrakcjami. A tych w regionie jest niemało.

Ferie 2020 Zielona Góra: półkolonie

Wielu najmłodszym dzieciom ferie 2020 Zielona Gra upłyną pod znakiem półkolonii. Jak przedstawiają się najciekawsze oferty?

Dużym zainteresowaniem cieszy się propozycja Młodzieżowego Centrum Kultury i Edukacji. Na półkolonie zaprasza „Dom Harcerza”. Na tę okoliczność jego pracownie przygotowały specjalny program zajęć, w których można uczestniczyć od poniedziałku do piątku od godziny 10:00 do 14:00. Zajęcia będą się odbywać przy ul. Wyszyńskiego 19 A.

Zimowe ferie 2020 Zielona Góra może spędzić też na sportowo. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na półkolonie organizowane dla dzieci od 7 do 11 lat (rocznik 2009 – 2013). Przewidziano dwa turnusy: I turnus 27.01. – 31.01.2020 i II turnus 3.02. – 7.02.2020. Zajęcia odbywają się w godzinach: 7.30 – 15.00. Ilość miejsc jest ograniczona, o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń (każde dziecko może uczestniczyć tylko w jednym turnusie). Turnus kosztuje 200 zł (170 zł za turnus dla osób posiadających Kartę ZGrana Rodzina).

Sprawdź 5 najlepszych miejsc na ferie w Polsce:

Zobacz wideo

Inną propozycje dla aktywnych dzieciaków w wieku 6-14 lat ma Mała Akademia Sportu, która zaprasza na półkolonie pełne zabawy, zajęć sportowych i edukacyjnych. Grupy liczą od 10 do 12 dzieci w podobnym wieku. Zajęcia odbywają się od 3 do 7 lutego 2020 w godz. od 8:00 do 16:00 (Liceum nr IV, Szosa Kisielińska 18). W programie: podstawy gry w tenisa ziemnego, zajęcia pływackie na basenie, olimpiada sportowa, gry zespołowe m.in. koszykówka, piłka nożna, siatkówka. Organizatorzy zadbali także o inne atrakcje, takie jak bitwa NERF®, tworzenie własnej biżuterii, gry: Gravitrax® i szachy, a także fotobudkę. Koszt turnusu wynosi 490 zł, przewidziano zniżkę dla rodzeństwa (40 zł za osobę).

Bardzo ciekawie zapowiadają się półkolonie Akademii TurboKIDS, które będą odbywać się w Szkoła Podstawowa nr 18 (ul. Francuska 10). W programie warsztaty LEGO® Education, trzy wyjścia (Kręgielnia, Skokoloco, McDonald's), turnieje Xbox, Dash&Dot, seans filmowy z popcornem, zabawa na interaktywnej ściance Knoocker. Oferta skierowana jest do dzieci w wieku 6 - 12 lat.

Można wybierać spośród 3 paneli. To Inżynieria LEGO® Mindstorms EV3 (dzieci 9 - 12 lat), turnus Świat fantasy LEGO® WeDo 2.0 (dzieci w wieku 6-8 lat) oraz Mega konstrukcje LEGO® Boost (dzieci w wieku 7 - 9 lat).

Ferie 2020 Zielona Góra: spotkania, zajęcia, warsztaty

W czasie ferii 2020 Zielona Góra wypełni się spotkaniami, pokazami, zajęciami i warsztatami. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Do wspólnego spędzania wolnego czasu zaprasza Centrum Przyrodnicze (gen. J. Dąbrowskiego 14). Proponowane zajęcia i tematy to: Świat brył, Zimowe eksperymentowanie, Tajniki fotografii, Pod napięciem, Mikroskopowanie — nic prostszego, Magiczna woda, Podróż do przeszłości czy Z nauką mi do twarzy. Zajęcia plastyczne to tematy takie jak: Barwy zimy, Poznajemy monotypię i Barwy zimy. Zajęcia „Zadziwiające owady” odbywać się będą codziennie od 28 stycznia do 9 lutego, w godzinach 12:00, 14:00 i 16:00. Limit miejsc w grupie do 10 osób, wiek uczestników powyżej 6 lat. Koszt jednych zajęć (nie dotyczy zajęć plastycznych i zajęć „Zadziwiające owady”) wynosi 7,00 zł. Koszt zajęć plastycznych i zajęć „Zadziwiające owady” – 10,00 zł. Obowiązuje rezerwacja.

W mieście podczas ferii 2020 Zielona Góra na wypoczywające dzieci czeka wiele atrakcji. Warto pójść na basen (np. do Centrum Rekreacyjno-Sportowe w Zielonej Górze) czy lodowisko. Można zajrzeć do kina, muzeum, a i poznać specjalne atrakcje i programy, stworzone przez ośrodku kultury i sportu, muzea (np. Muzeoferie w Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15) czy biblioteki (np. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze). Warto pamiętać, że zajęcia rekreacyjno-sportowe przygotowuje zwykle wiele jednostek oświatowych.