Ferie 2020 Łódź: półkolonie, warsztaty, atrakcje

Ferie 2020 Łódź - jak można spędzić zimę w mieście? Wachlarz możliwości jest szeroki. Na wypoczywających uczniów czekają różne warsztaty, spotkania i imprezy, a także półkolonie. Nie zabraknie atrakcji przygotowanych przez baseny, lodowiska, muzea czy domy kultury. Ferie 2020 Łódź - jak je spędzić?

Ferie 2020 Łódź rozpoczynają się 13 stycznia i potrwają do 26 stycznia. W tym czasie odpoczywać będą dzieci nie tylko z województwa łódzkiego, ale również lubelskiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego. O jakie atrakcje warto wzbogacić harmonogram ferii?

Ferie 2020 Łódź: półkolonie

Ferie 2020 Łódź to przede wszystkim półkolonie, zarówno organizowane przez firmy na zasadach komercyjnych, jak i te, które powstały z inicjatywy urzędu miasta. W okresie ferii zimowych Miasto Łódź będzie realizować zajęcia zamknięte w formie półkolonii w 46 szkołach i placówkach oświatowych. Aby wziąć udział w półkoloniach, można wybrać dowolną placówkę. Nie obowiązuje rejonizacja, nie trzeba być uczniem danej szkoły, by zapisać się na zajęcia.

Półkolonie, których lista jest dostępna na www.uml.lodz.pl w zakładce edukacja, będą odbywały się od poniedziałku do piątku, w godzinach 7 – 17. Choć turnus jest 2-tygodniowy, dziecko można zapisać jedynie na tydzień, a jeśli będą miejsca, także na pojedyncze dni. Rodzice płacą wyłącznie za posiłek 15 zł dziennie. Bilety wstępu do odwiedzanych w ramach półkolonii miejsc oraz przejazdy komunikacją miejską są bezpłatne. Wychodzi więc na to, że 2-tygodniowy pobyt dziecka kosztuje 150 zł, a tygodniowy 75 zł.

Sprawdź 5 najlepszych miejsc na ferie w Polsce:

Zobacz wideo

W czasie ferii 2020 Łódź znajdzie się coś dla młodych muzyków. Na półkolonie zaprasza Yamaha Szkoła muzyczna (ul. Milionowa 55). Zajęcia są przeznaczone dla dzieci w wieku od 6 do 13 lat. Turnus trwa 5 dni i kosztuje 465 zł (przewidziano rożne zniżki). W programie: podstawy gry na gitarze, podstawy gry na pianinie/keyboardzie, a i spróbuje swoich sił w zajęciach śpiewu. Na zakończenie półkolonii odbędzie się koncert z udziałem wszystkich uczestników warsztatów.

Ferie 2020 Łódź mogą też upłynąć pod znakiem wodnego szaleństwa. Na miłośników wody i pływania czekają ferie na FALI, na które zaprasza Aquapark FALA (aleja Unii Lubelskiej 4) i Akademia Pływania. W programie zajęcia z profesjonalnymi instruktorami pływania, ABC nurkowania, nurkowanie z akwalungiem, pierwsza pomoc, samoratownictwo. Do wyboru dwa terminy (w okresie 13 stycznia 2020 - 24 stycznia 2020). Cena półkolonii za 5 dni wynosi 590 zł.

W czasie ferii 2020 Łódź nie zabraknie półkolonii dla młodych naukowców i odkrywców. Przykładem jest oferta Experymentarium (ul. Drewnowska 58). Przewidziano dwa turnusy: I turnus: „Tajne szkolenie Profesora Einsteina”, II turnus „Poszukiwacze zaginionego skarbu”. Półkolonie trwają w terminie 13 -17 stycznia 2020 oraz 20-24 stycznia, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:00 do 17:00. Uczestnikami półkolonii są dzieci w wieku 7 -13 lat. Jeden turnus kosztuje 550 zł.

Ferie 2020 Łódź: warsztaty, spotkania i wycieczki

Ciekawą propozycją na ferie 2020 Łódź są zajęcia w Ogrodzie Botanicznym (ul. Krzemieniecka 36/38), organizowane w dniach 13-24 stycznia. Spotkania mają formę warsztatów oraz wycieczek terenowych i są przeznaczone zarówno dla grup (na przykład półkolonii szkolnych), jak i o osób indywidualnych.

Podczas zajęć prowadzący będą opowiadać o różnych aspektach przyrody i otaczającego nas świata. Program przewiduje zgłębianie takich tematów jak „Świat owoców i nasion”, „Zima w przyrodzie”, „Tropami zwierząt”, „Zimowy decoupage”, „Filcowe inspiracje”, „Zielonym do góry!”, „Botaniczne warsztaty gliniane”, „Zimowy poszukiwacz skarbów” czy „Papierowy ogród”.

Ferie to także różne interesujące spotkania. Ciekawa ofertę na ferie zimowe przygotowało Muzeum Kinematografii w Łodzi. Podwojono liczbę warsztatów Małego Kinematografu dla dzieci 3-7 lat (organizowane w feryjne niedziele oraz środy w samo południe). Starszaki w wieku 7-9 lat mogą z kolei brać udział w Filmowych opowieściach. Dodatkowo w kinie - w czwartki, soboty oraz niedziele - zagości familijny repertuar: „Baranek Shaun”, „Szybcy i śnieżni”, „Superagentka”.

Ferie 2020 Łódź: atrakcje

Jak co roku na wypoczywające dzieci czeka wiele atrakcji, które przygotowały kina, pływalnie, sale zabaw, kręgielnie, domy kultury czy muzea, więc o nudzie nie ma mowy. Warto przeglądać strony internetowe różnych placówek, a i szukać informacji w prasie lokalnej oraz w witrynach ogłoszeniowych, ponieważ wiele propozycji jest dostępnych wyłącznie off-line.

Grafik ferii 2020 Łódź warto urozmaicić różnymi atrakcjami, zwłaszcza że można spodziewać się specjalnych ofert, także cenowych (bezpłatne wejściówki, duże zniżki).

Więcej o: