Ferie 2020 Lublin: warsztaty, zajęcia, półkolonie

Ferie 2020 Lublin - co robić w czasie wolnym spędzanym w mieście? Możliwości jest wiele. Starsze dzieci odpoczywające od szkoły mogą wziąć udział w różnych warsztatach i zajęciach, młodsze docenią możliwość uczestnictwa w półkoloniach. Wszyscy zaś mogą ładować baterie na basenach, lodowiskach, a także w kinach, gdzie czeka wiele atrakcji, także cenowych. Ferie 2020 Lublin - jak je spędzić?

Ferie 2020 Lublin rozpoczynają się 13 stycznia i trwają do 26 stycznia. W tym czasie odpoczywają nie tylko uczniowie z województwa lubelskiego, ale również dzieci z województwa łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego.

Ferie 2020 Lublin: zajęcia i warsztaty

Ferie 2020 Lublin to przede wszystkim prawie 3 tysiące miejsc na zajęciach kulturalnych i około 2 tysiące miejsc na zajęciach sportowych, warsztatach i spotkaniach w ramach oferty przygotowanej przez Miasto Lublin.

Podczas „Zimy w mieście 2020” dzieciom i młodzieży czas umilą propozycje muzeów, domów kultury, bibliotek i instytucji kulturalnych, a co za tym idzie warsztaty kulinarne, teatralne, żonglerskie czy artystyczne. Dzieci będą mogły spędzać czas w klubach osiedlowych, na wycieczkach i spacerach, warsztatach, pokazach i półkoloniach.

Zapisy są prowadzone bezpośrednio u organizatorów poszczególnych akcji. Pełną ofertę, zasady uczestnictwa i terminy zajęć, warsztatów, a także pozostałe informacje organizacyjne są dostępne na stronie internetowej www.zima.lublin.eu. Warto pamiętać, że podczas zapisów obowiązuje zasada kto pierwszy, ten lepszy.

Warto wspomnieć, że podczas ferii 2020 Lublin czynne będą baseny w siedmiu szkołach, a jedynym biletem wstępu będzie legitymacja szkolna. Działać mają także dwa odkryte lodowiska: przy ulicy Radzyńskiej i przy Sławinkowskiej.

Ferie 2020 Lublin: półkolonie

Jak ferie zimowe, to i półkolonie. W Lublinie jest z czego wybierać. To bardzo dobra wiadomość. Na zajęcia warto zapisać dziecko? Może na warsztaty i półkolonie, które organizuje Twój robot, Kursy robotyki w Galerii Gala (ul. Fabryczna 2)? W ofercie:

Warsztat kreatywnej wyobraźni (od 8 lat)

World of Minecraft (od 8 lat)

Robotyka dla najmłodszych (5-7 lat)

Programowanie z robotyką (od 8 lat)

Galeria Gala Lublinul. Fabryczna 2

Programowanie z robotyką (od 8 lat)

Zimowe Igrzyska E-sportowe (7-12 lat)

Smart Home Arduino (od 12 lat).

Sprawdź 5 najlepszych miejsc na ferie w Polsce:

Zobacz wideo

Kursy i warsztaty mają formę zabawy. W tym czasie dzieci nie tylko dobrze się bawią, ale zdobywają nowe umiejętności i wiedzę, uczą się logicznego myślenia oraz rozwiązywania problemów, usprawniają pamięć i koncentrację, wzbogacają wyobraźnię i kreatywność, doskonalą motorykę małą. Cena za turnus wynosi 580 zł (Smart Home Arduino – 600 zł).

Planując ferie 2020 Lublin warto wziąć pod uwagę propozycję Uniwersytetu Dziecięcego UNIKIDS (ul. Choiny 19), który na półkolonie zaprasza dzieci w wieku 6-12 lat. Przewidziano dwa turnusy. W programie zajęcia z języka angielskiego metodą Helen Doron, naukowe warsztaty Uniwersytetu Dziecięcego Unikids, warsztaty z ceramiki, zajęcia plastyczne, warsztaty w Galerii Labirynt, wizyta w Papugarni i warsztaty o zwierzętach, czekoladowe warsztaty w Fabryce Czekolady, wyjścia na sanki i do kina, a także gry, zabawy, karaoke i konkursy. Koszt turnusu (pobyt w godz. 7:00-17:00) wynosi 480 zł.

Dla aktywnych dzieci, które lubią przygody, Centrum Sportu Akademos (ul. Symfoniczna 1A) w ramach akcji ferie 2020 Lublin przygotowało dwie niezwykłe oferty półkolonijne. Turnus pierwszy to „Miejski survival” (13-17 stycznia). Główne atrakcje, które czekają nas podczas turnusu: zabawy survivalowe, Laser city lub multimedialne gry zręcznościowe, Wrotkowe szaleństwo, Dzień kinomaniaka, akrobacje w parku trampolin.

Turnus drugi to „Świat zwierząt” (20-24 stycznia) i odkrywanie tajemnic przyjaźni i relacji między zwierzętami a ludźmi. Główne tematy zajęć to: „Jak zacząć?”, “Pod papugami”, „Wprawa filmowa”, „Warsztaty kulinarne”, „Pupile na czerwonym dywanie”. Ponadto należy spodziewać się takich atrakcji jak treningi piłki nożnej lub wspinaczki, zajęcia manualne i plastyczne, konkursy na orientację i spostrzegawczość, kalambury, zgadywanki, malowanki i inne zabawy integracyjne, gry i zabawy sportowe (siatkówka, koszykówka, badminton, sprawnościowe tory przeszkód, zabawy w ganianego, zbijaka, gumy, kapsle, skakanki).

Wiele półkolonii w okresie ferii 2020 Lublin zorganizowano w ramach akcji „Zima w mieście”. To między innymi półkolonie z językiem angielskim (Fundacja Lokalni COOLTURALNI), Półkolonie Dookoła świata (Fundacja ROZWIŃ SKRZYDŁA), półkolonie z tańcem (Klub Tańca Sportowego BALLROOM) czy Ferie w Domu Słów (Dom Słów - Ośrodek Brama Grodzka Teatr NN). Aby znaleźć ofertę idealną, skrojona na miarę zainteresowań dziecka i możliwości finansowych rodziców warto prześledzić ofertę dostępną na stronie internetowej www.zima.lublin.eu oraz zaglądać na zaprzyjaźnione witryny internetowe. Trzeba również pamiętać, że wiele ofert na ferie 2020 Lublin pojawia się wyłącznie off-line, na przykład w prasie lokalnej.

Więcej o: