Ferie 2020 Kraków: półkolonie, warsztaty i inne atrakcje

Ferie 2020 Kraków - co robić w wolnym czasie? Na wypoczywających uczniów czeka wiele atrakcji. Zdecydowanie jest z czego wybierać. Dla najmłodszych przygotowano wiele półkolonii. Starszaki docenią warsztaty, zajęcia i inne formy aktywności. Ferie 2020 Kraków - jak je spędzić?

Ferie 2020 Kraków zaczynają się 27 stycznia i kończą 9 lutego. W tym samym czasie wypoczywać będą nie tylko dzieci z województwa małopolskiego, ale również kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego.

Ferie 2020 Kraków: warsztaty i zajęcia

Ferie 2020 Kraków to wiele interesujących propozycji warsztatów, takich jak na przykład zimowe spotkania w ARTzonie (os. Górali 4), które będą trwały od 27-31 stycznia w godz. 9:00-15:00. W programie warsztaty dźwiękowe w studio nagrań w ARTzonie (AUDIOzona), warsztaty projektowania i szycia (MAŁA ARTzona – Szkoła Dizajnu), warsztaty podróżnicze (MAŁA ARTzona – Mali Odkrywcy), warsztaty ceramiki artystycznej, warsztaty muzyczne, ekologiczne, plastyczne, rzeźbiarskie, planszówkowe i eksperymentalne. Udział w pojedynczych zajęciach kosztuje 10 zł, zaś udział w całym dniu zajęć - 25 zł.

Z kolei warsztaty dla dzieci w Ośrodku Kultury im. C. K. Norwida (os. Górali 5) odbywają się od 3 do 7 lutego w godz. 9.00-15.00. Dzieci w wieku od 7 do 11 lat będą odkrywać tajemniczą i mniej znaną historię Nowej Huty, odwiedzać miejsca nieoczywiste dla Krakowa, jak na przykład Radio Kraków czy Kopalnia Doświadczalna AGH. „Poskromić zimę!” to także wiele innych atrakcji: warsztaty przyrodnicze, spotkania filmowe czy zajęcia plastyczne. Udział w pojedynczych zajęciach kosztuje 10 zł, zaś udział w całym dniu zajęć - 25 zł.

Warsztaty zimowe dla dzieci w wieku 7-11 lat odbędą się również w Kuźni rozmaitości (Os. Złotego Wieku 14) w godz. 9.00-15.00. W programie zajęcia teatralne, muzyczne, literackie i plastyczne, a także zabawy, gry i wiele innych atrakcji. Udział w pojedynczych zajęciach kosztuje 7 zł. Opłata za cały dzień zajęć – 15 zł, zaś za cały tydzień – 70 zł.

Sprawdź 5 najlepszych miejsc na ferie w Polsce:

Zobacz wideo

Ciekawą propozycją na ferie 2020 Kraków są ferie w Muzeum Inżynierii Miejskiej. Program zajęć jest niezwykle atrakcyjny. To „Śnieżna burza w słoiku” (zajęcia dla dzieci od lat 7), „Miasto idealne” (zajęcia dla dzieci od lat 6), „Wynalazek na plac zabaw” (zajęcia dla dzieci od lat 6), „Miasto przyszłości” (zajęcia dla dzieci od lat 6) czy „Sławne budowle miast” (zajęcia dla dzieci od lat 6). Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja. Koszt pojedynczych zajęć wynosi 20 zł.

Ferie 2020 Kraków: półkolonie

Kwintesencją ferii 2020 Kraków są oczywiście półkolonie. W tym roku oferta jest niezwykle bogata, stąd każdy znajdzie coś dla siebie. Na dzieci czekają zajęcia sportowe, plastyczne, naukowe, językowe i hobbystyczne. Warto przeglądać strony internetowe różnych placówek i firm, a także śledzić prasę i ogłoszenia lokalne, ponieważ wiele propozycji dostępnych jest wyłącznie off-line.

W ofercie na ferie 2020 Kraków nie może zabraknąć zajęć na basenie. Na spotkania pływackie zaprasza Mania Pływania. Przez pięć dni dzieci będą uczestniczyły w zajęciach na Krytej Pływalni AWF Kraków, na sali gimnastycznej SP nr 100. W programie zajęcia artystyczne, konstrukcyjne oraz sensoryczne. Nie zabraknie bitwy na śnieżki, lepienia bałwana, budowania igloo, o ile oczywiście pozwoli na to pogoda. Wiek uczestników: od 5 lat do 12 lat. Cena za turnus: 600 zł.

Ciekawą propozycję dla dzieci przygotowało Centrum Sportowo-Edukacyjne SkakAnka (ul. Fiołkowa 15). Oferta na ferie 2020 Kraków brzmi niezwykle interesująco. Pierwszy turnus „Zdobywcy i odkrywcy” upłynie w towarzystwie takich wielkich nazwisk jak Jan z Kolna (Kto był pierwszy w Ameryce?), Henryka Arctowskiego (Ten co Antarktydy się nie bał!), Marii Czaplickiej (Syberia wzdłuż i wszerz), Kazimierza Nowaka (Afryka na dwóch kółkach!) oraz Wandy Rutkiewicz (Wciąż wyżej, wyżej!). Turnus drugi „Naukowcy i wynalazcy” wypełni nie mniej znakomite grono. Dzieci spędzą dzień z takimi osobistościami jak Jan Heweliusz (W cieniu gwiazd), Maria Skłodowska-Curie (Rada z radu!), Helena Rubinstein (Imperium mascary!), Kazimierz Prószyński (Pleograf i kinematograf!) i Marian Rejewski (Enigma to łatwizna!). Koszt uczestnictwa w pięciodniowym turnusie wynosi 700 zł. Istnieje możliwość rezerwacji pojedynczych dni półkolonii. Cena za dzień wynosi 150 zł. Przewidziano różne zniżki.

W poszukiwaniu idealnych półkolonii na ferie zimowe 2020 w Krakowie dla dziecka warto spojrzeć na ofertę, jaką przygotowała Kraina Zabaw Dziecięcych Anikino (ul. Nieduża 4). Przewidziano dwa turnusy. Turnus I - W świecie żywiołów „Ogień i woda” (27-31.01.2020). W programie warsztaty tworzenia mydełek w duchu zero waste, ale i różne wyjścia: do Centrum Ekologicznego na warsztaty o wodzie, do fabryki szkła na warsztaty dmuchania szkła, do teatru. Przewidziano również czas na zajęcia integracyjne oraz konkursy sprawnościowe oraz grę terenową „W krainie lodu”. Turnus II - W świecie żywiołów „Ziemia i powietrze” (3-7.02.2020) przewiduje warsztaty tworzenia ekologicznych zabawek, wycieczkę na warsztaty do Centrum Edukacji Ekologicznej Symbioza, warsztaty tworzenia wiatraków, wycieczkę na warsztaty naukowe i grę terenową „Planeta ziemia”. Koszt jednego turnusu wynosi 470 zł.

Więcej o: