Ferie 2020 Gorzów Wielkopolski: półkolonie, warsztaty i inne atrakcje

Ferie 2020 Gorzów Wielkopolski - jakie atrakcje i oferty przygotowano dla odpoczywających od szkoły uczniów? Ich lista jest bardzo atrakcyjna. Na najmłodszych czekają półkolonie, starszaki ucieszą się z warsztatów, spotkań i pokazów, a także z atrakcji, jakie przygotowały baseny, muzea czy kina. Ferie 2020 Gorzów Wielkopolski - co robić?

Ferie 2020 Gorzów Wielkopolski rozpoczyna 27 stycznia i kończy 9 lutego 2020 r. W tym czasie będą wypoczywały dzieci nie tylko z województwa lubuskiego, ale również kujawsko-pomorskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego.

Co robić w czasie wolnym? Możliwości jest wiele. Wystarczy śledzić pojawiające się oferty i propozycje, by feryjny grafik wypełnić różnymi atrakcjami. Na co szczególnie zwrócić uwagę? Polecają się półkolonie, a także spotkania organizowane przez placówki oświatowe, muzea, domy kultury, a także lokalne firmy. Warto wziąć udział w warsztatach czy zajęciach edukacyjnych. Na spragnionych sportowych wrażeń czekają imprezy, a także atrakcje na lodowiskach i pływalniach.

Ferie 2020 Gorzów Wielkopolski: półkolonie

Ferie 2020 Gorzów Wielkopolski to przede wszystkich bogata baza półkolonii. Jakie są najciekawsze propozycje?

Jedną z nich przygotował Klub Kultury MCK Jedynka (ul. Chrobrego 9), który zaprasza dzieci w wieku klas I-V szkoły podstawowej na “Kwadratowe ferie zimowe z Jedynką”. Poprowadzi je Emilia Przybył. W programie między innymi zajęcia z rysunku z Bartłomiejem Doroszko, spotkanie z autorką książki „Kolorowe miesiące” Jolantą Karasińską, wyjścia do kina i teatru, bal karnawałowy z zabawą, karaoke, konkursy i wiele innych atrakcji. Zajęcia będą się odbywały w termie 27-31 stycznia 2020, w godz. 10:00-14:00, w Klubie Kultury MCK Jedynka (ul. Chrobrego 9). Udział bezpłatny, obowiązują zapisy.

Sprawdź 5 najlepszych miejsc na ferie w Polsce:

Zobacz wideo

A może spędzić Ferie w muzeum? Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta zaprasza na półkolonie „Ferie w Domu Muz”. Wydaje się, że to jedna z bardziej atrakcyjnych ofert na ferie 2020 Gorzów Wielkopolski. Zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00–16:00 w Zespole Willowo-Ogrodowym przy ul. Warszawskiej 35. Koszt turnusu wynosi 389 zł, w tym: ciepły posiłek i podwieczorek, warsztaty i lekcje muzealne, ośmiogodzinna opieka nad dziećmi, bilety wstępu, wyjazdy, ubezpieczenie. Przewidziano dwa turnusy. Turnus I: „Z wizytą u faraona” (wiek uczestników: 8-12 lat), zaś turnus II: „Karnawał w Muzeum” (wiek uczestników: 7-10 lat).

Ferie 2020 Gorzów Wielkopolski: warsztaty i zajęcia edukacyjne

Ciekawą propozycję na ferie 2020 Gorzów Wielkopolski przedstawia Filharmonia Gorzowska (ul. Dziewięciu Muz 10). To „Zimowe ferie w Filharmonii”. W programie warsztaty bębniarskie, które przeniosą uczestników na Czarny Ląd. Warsztaty są kilkudniowe i bezpłatne. „Zaplątani w dźwięki” to szósta edycja warsztatów muzycznych, odbywających się w Filharmonii Gorzowskiej podczas wakacji lub ferii zimowych. O wzięciu w nich udziału decyduje kolejność zgłoszeń. Warsztaty poprowadzą Łukasz Dembiński i Wojciech Krasuski, członkowie zespołu Foliba.

Na interesujące zajęcia edukacyjne zaprasza Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim. „Muzeum. Lubię to!” jest edycją specjalną na ferie zimowe 2020. Spotkania odbywają się w Spichlerzu (ul. Fabryczna 1-3), a ich koszt wynosi 15 zł. Zajęcia będą prowadzone przez pracowników muzeum, a tematyka ażdego dnia jest inna. Proponowane tematy to: Sztuka nie tylko kulinarna (dzieci w wieku 7-11 lat), Muzeum zagadek (dzieci wieku 7-11 lat), Mały artysta (dzieci w wieku 7-11 lat), Opowiedz mi bajkę (dzieci w wieku 7-11 lat), Stop-klatka Mój album (dzieci w wieku 8-12 lat), Kintsugi — japońska sztuka łączenia pobitych naczyń oraz origami — sztuka składania papieru w różne formy (dzieci w wieku: 9-12 lat), Kapsuła czasu (dzieci w wieku 9-12 lat), List w butelce (dzieci w wieku 9-12 lat) czy Zabawa kolorami (dzieci w wieku 8-12 lat).

Ferie 2020 Gorzów Wielkopolski: lodowiska i baseny

Wolny czas zimą warto wypełnić aktywnością fizyczną. Poleca się lepienie bałwana, zjeżdżanie na sankach, ale nie tylko. Ferie 2020 Gorzów Wielkopolski z pewnością upłyną pod znakiem wielu atrakcji, także cenowych, na różnych obiektach sportowych. Warto więc pójść na lodowisko czy na basen. Zachęcają do tego nie tylko obietnice dobrej zabawy, ale i bezpłatne wejściówki czy zniżkowe bilety. Wystarczy być czujnym i na bieżąco sprawdzać ofert różnych obiektów, na przykład Centrum Sportowo - Rehabilitacyjnego „Słowianka”, którego wizytówką jest basen sportowy o wymiarach olimpijskich oraz inne atrakcje, takie jak basen rekreacyjny z atrakcjami wodnymi czy zadaszone lodowisko i kręgielnia.

Więcej o: