Lodowisko Toruń: obiekty, cennik, harmonogram

Lodowisko Toruń - gdzie można pojeździć na łyżwach w sezonie 2019/2020? Na amatorów łyżwiarstwa czekają lodowiska: Tor-Tor, Mentor, lodowisko przy Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki oraz lodowisko Przy Skarpie. Jakie obowiązują ceny biletów? W jakich godzinach można poślizgać się na tafli? Lodowisko Toruń - przeczytaj najważniejsze informacje.

Lodowisko Toruń: Mentor

Lodowisko Mentor znajduje się w centrum Torunia przy ulicy Szosa Chełmińska 177-181. Kryte lodowisko ma taflę o powierzchni 45×20 metrów. Organizowane są tu ogólnodostępne ślizgawki. Na terenie obiektu sportowych znajduje się również wypożyczalnia sprzętu łyżwiarskiego, automaty z gorącymi i zimnymi napojami oraz przekąskami.

Ile kosztują bilety na lodowisko Toruń Mentor?

  • bilet ulgowy na ślizgawkę – 10 zł,
  • bilet normalny na ślizgawkę – 12 zł,
  • karnet ulgowy 11-wejściowy – 90 zł,
  • karnet normalny 11-wejściowy – 110 zł.

Karnet OPEN, czyli karnet bez limitu, imienny, na cały sezon kosztuje 599 zł. Na terenie obiektu funkcjonuje wypożyczalnia sprzętu. Wypożyczenie łyżew kosztuje 8 zł, kasku- 5 zł, a pingwina – 10 zł. Można też kupić karnet na wypożyczenie łyżew (10 x wypożyczenie łyżew), który kosztuje 60 zł.

Lodowisko Mentor: kontakt

Mentor Sport, ul. Szosa Chełmińska 177-181, Toruń

email: mentorsport@mentorsport.pl

tel. (56) 669 32 25

Lodowisko Toruń: Tor-Tor

Łyżwy Toruń? To z pewnością całoroczne kryte lodowisko Tor-Tor, które należy do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W obiekcie znajdują się dwie płyty lodowiska o wymiarach 30 x 60 metrów. Z lodowiska Tor-Tor w MOSiR najczęściej korzystają szkoły oraz kluby sportowe, a na co dzień ślizgawki udostępniane są mieszkańcom miasta i turystom tylko w wybranych dniach o konkretnych godzinach, najczęściej pomiędzy 13:00 a 19:00. Przed pójściem na łyżwy zawsze warto sprawdzić aktualny harmonogram. Można go znaleźć na stronie obiektu: https://www.mosirtorun.pl/images/stories/pdf/slizgawki.pdf

Bilet normalny, umożliwiający korzystanie z lodowiska Toruń Tor-Tor, kosztuje 10 zł, zaś ulgowy 6 zł (taniej z kartą MOSiR). Bilet rodzinny za osobę dorosłą kosztuje 8,00 zł, zaś dziecięcy (minimum 1 dorosły + dziecko) - 6,00 zł. Dzieci do lat 5 - wstęp wolny. Wypożyczenie łyżew kosztuje 9 zł.

Lodowisko TOR-TOR Toruń: kontakt

Adres: ul. gen. J. Bema 23/29, Toruń

www.mosir.torun.pl

Tel.: (56) 622 67 05

Lodowisko Toruń: Przy Skarpie

Niedawno otwarto dwa kolejne lodowiska w Toruniu. Pierwsze z nich to lodowisko Przy Skarpie (ul. Przy Skarpie), które będzie czynne w dni powszednie w godz. 8-21, a w weekendy 10-21. Ceny biletów za godzinę jazdy: normalny 7 zł, ulgowy 5 zł, rodzinne po 5 i 6 zł. Wypożyczenie łyżew – 8 zł za godz.

Warto dodać, że podczas ferii zimowych dzieci mogą za darmo korzystać z lodowisk przez cały tydzień, od godz. 10.00 do 14.00. W roku szkolnym, w dni nauki szkolnej, w godz. 8.00 do 14.00 uczniowie mogą korzystać ze ślizgawek bezpłatnie. Wystarczy okazać legitymację szkolną. W tym czasie za wypożyczenie łyżew na godzinę młodzi łyżwiarze zapłacą 4 zł.

Lodowisko Toruń przy CKK Jordanki

Lodowisko przy CKK Jordanki w Toruniu zlokalizowane jest w centrum miasta, między salą na Jordankach a Urzędem Marszałkowskim, przy Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki, al. Solidarności 1-3. W sezonie zimowym obiekt będzie czynny:

  • od godz. 8:00 do 21:00 w dni powszednie,
  • od godz. 10:00 do 21:00 w soboty i niedziele.

Wypożyczenie łyżew kosztuje 8 zł za godzinę. Ceny biletów (za godzinę jazdy) przedstawiają się następująco:

  • bilet normalny za godzinę 7 zł,
  • bilet ulgowy za godzinę 5 zł,
  • bilet 2-godzinny normalny 12 zł,
  • bilet 2-godzinny ulgowy 8 zł.

Można też nabyć bilety rodzinne, zarówno normalne, jak i ulgowe, które kosztują 5 zł za godzinę. Dla entuzjastów łyżwiarstwa czekają karnety na 10 wejść, które kosztują: normalny 60 zł i ulgowy 40 zł.

Na tym lodowisku Toruń dzieci podczas ferii zimowych będą mogły jeździć na tafli bezpłatnie przez cały tydzień, od godz. 10.00 do 14.00. W roku szkolnym, w dni nauki szkolnej, w godz. 8.00 do 14.00 ze ślizgawek bezpłatnie mogą korzystać uczniowie. Wystarczy okazać legitymację szkolną. W tym czasie za wypożyczenie łyżew na godzinę młodzi łyżwiarze zapłacą 4 zł.

Zamarznięte jezioro to nie lodowisko. Nie trzeba wiele, by doszło do tragedii.

Zobacz wideo

Narty Toruń

Miłośnicy sportów zimowych mogą również w okolicy Torunia pozjeżdżać na nartach. Warto przyjrzeć się bliżej ofertom stoków: w Unisławiu (to jedyny profesjonalny ośrodek narciarski województwa Kujawsko-Pomorskiego), w Zajeździe Fojutowo w miejscowości Legbąd oraz w Ciechocinie w Osadzie Karbówko, niecałe 30 km od Torunia.

Więcej o: