Ferie zimowe 2020 w województwie warmińsko-mazurskim: terminy, zimowiska, półkolonie

Ferie zimowe 2020 w województwie warmińsko-mazurskim rozpoczynają się 20 stycznia i trwają do 2 lutego. W tym samym terminie będą wypoczywały dzieci mieszkające w województwie podlaskim. Jakie oferty przygotowały największe miasta województwa warmińsko-mazurskiego: Olsztyn, Ełk, Elbląg, Giżycko i Mrągowo?

Ferie zimowe 2020 – jak je spędzić w warmińsko-mazurskim? Możliwości jest wiele. Jak co roku na dzieci i młodzież czekają lodowiska, stoki narciarskie, aquaparki, kina, biblioteki, muzea i domy kultury. Czas można wypełnić spotkaniami ze sztuka, nauką czy sportem. Nie można zapomnieć o półkoloniach. O nudzie nie ma mowy.

Ferie zimowe 2020 na basenie

Ferie to czas wielu atrakcyjnych ofert i promocji cenowych. To dlatego na miejskich pływalniach pojawiają się zniżki dla dzieci czy bezpłatne wejściówki. Warto przed feriami zorientować się, jakie promocje i oferty typu "happy hours" przygotowały różne pływalnie w województwie. A w regionie zdecydowanie jest gdzie poszaleć.

W województwie warmińsko-mazurskim, podczas ferii zimowych 2020, na amatorów wodnych szaleństw czeka wiele obiektów. To Hotel Gołębiewski w Mikołajkach, Aquapark Ostróda, Wodne Centrum Rekreacyjno-Sportowe Aquasfera w Olsztynie, Park Wodny w Ełku, Termy Warmińskie w Lidzbarku Warmińskim czy Termy Medical Warmia Park Pluski. Na amatorów zabaw w wodzie czekają zjeżdżalnie, rwące i leniwe rzeki, jacuzzi zewnętrzne i podwodne akwaria.

Zimowiska i półkolonie - ferie zimowe 2020

Zimowiska i półkolonie, jak co roku, będą organizowały szkoły. Są to zajęcia dofinansowywane, najczęściej bezpłatne. Półkolonie i półzimowiska organizują także domy kultury, ośrodki sportowe, spółdzielnie mieszkaniowe oraz firmy - zarówno te lokalne, jak i o zasięgu ogólnopolskim. Na dzieci czekają zajęcia językowe, taneczne, plastyczne, sportowe czy informatyczne.

Akademia w Olsztynie zaprasza uczniów kl. 1, 2 i 3 na półkolonie, podczas których na uczestników czekają warsztaty sztuczek magicznych i iluzji, budowanie i programowanie robotów Lego, a także gry i zabawy. Uczniów kl. 3, 4, 5, 6 Akademia zaprasza w drugim tygodniu ferii na warsztaty filmowe, wyprawę Lego na Marsa – warsztaty robotyki NXT, warsztaty programowania i tworzenia gier komputerowych w języku Scratch.

Co roku tłumy ściąga Zima z Pałacem Młodzieży. Na dzieci w Olsztynie czekają zajęcia: malarskie, plastyczne, wokalne, teatralne, taneczne, kompozytorskie, fotograficzne czy strzeleckie. Oferta co roku jest bardzo bogata. Pałac Młodzieży zaprasza i dzieci, i młodzież.

Idealną ofertę dla miłośników tańca na czas ferii zimowych 2020 przygotowała Szkoła Tańca i Wdzięku B&W Przemienieccy. Oferta jest skierowana do dzieci w wieku od 6 lat. Program obejmuje codzienne zajęcia taneczne, gry na xBoxie, zabawy na świeżym powietrzu, wycieczki, gry i zabawy animacyjne.

Szukając pomysłu na ferie zimowe 2020 warto pamiętać, że wiele ofert można znaleźć wyłącznie off-line. Warto śledzić ogłoszenia w prasie lokalnej, wypatrywać plakatów na słupach ogłoszeniowych i witrynach placówek.

Lodowiska, czyli ferie zimowe 2020 na łyżwach

Lodowiska w okresie zimowym są tworzone w wielu miastach w regionie, najczęściej przy szkołach i przy miejskich obiektach sportowych. Olsztyński OSIR uruchomił trzy lodowiska: przy CRS UKIEL, przy hali widowiskowo-sportowej Urania i przy ul. Jeziołowicza.

W Giżycku na amatorów łyżwiarstwa czeka lodowisko Mazurskiego Centrum Sportów Lodowych. Na parterze znajduje się hala z płytą lodowiska 30 x 60m i widownią na 280 miejsc siedzących. Z kolei w Ełku - lodowisko MOISR, położone przy ul. Piłsudskiego 27. Zadaszone lodowisko o wymiarach 20 m x 40m położone jest w kompleksie obiektów sportowych. Jego usytuowanie blisko ścisłego centrum miasta.

Jakie są najlepsze miejsca do spędzenia ferii w Polsce?

Zobacz wideo

Narty w województwie warmińsko-mazurskim

Jeśli pogoda dopisze, amatorzy nart i snowboardów w czasie ferii zimowych 2020 nie będą musieli jechać w góry. Na terenie województwa warmińsko-mazurskiego czeka kilka wyciągów. To na przykład Kurza Góra w Kurzętniku/Nowe Miasto Lubawskie. Na narciarzy czekają trzy zróżnicowane trasy narciarskie, zimowy park rozrywki dla dzieci oraz szkółka narciarska.

Kolejny ośrodek to Kartasiówka w Rusi pod Olsztynem, która ma 3 trasy zjazdowe po 280 m. Stok jest sztucznie naśnieżany, a wyciąg oświetlony. Można skorzystać z wypożyczalni sprzętu i szkoły jazdy.

Warto odwiedzić też Piękną Górę w Gołdapi, gdzie na miłośników narciarstwa zjazdowego czekają dwa wyciągi orczykowe, dwuosobowa kolej krzesełkowa i snowpark. W Mrągowie można pozjeżdżać na Górze Czterech Wiatrów. Na amatorów narciarstwa czekają dwa wyciągi orczykowe, pięć tras zjazdowych o różnym stopniu trudności o łącznej długości ok. 2000 m, a także "ośla łączka", biegowe trasy narciarskie oraz lodowisko i snowpark.

Miłośników śnieżnego szaleństwa zaprasza również Elbląg i Góra Chrobrego. To stacja narciarska, która oferuje naśnieżane i ratrakowane trasy, 4 wyciągi orczykowe, trasy narciarstwa biegowego, snowpark, snowtubbing o długości 120 m.

Więcej o: