Ferie zimowe 2020: początek ferii już dziś. Kiedy ferie w twoim województwie?

Ferie zimowe 2020 czas start. Dwutygodniową przerwę rozpoczęli uczniowie z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego. Z tej okazji Ministerstwo Cyfryzacji opublikowało krótki poradnik.

Ferie zimowe w tym roku podzielono na cztery tury, pierwsi uczniowie rozpoczęli je tydzień po zimowej przerwie świątecznej. Co robić w czasie wolnego? Ministerstwo Cyfryzacji zachęca, aby nie spędzać całych ferii przed komputerem. Przypomina także, że rodzice mogą załatwić wiele niezbędnych rzeczy związanych z zimowymi wyjazdami ich dzieci online. 

Co możemy zrobić?

 • sprawdzić organizatora wyjazdu, z którym na ferie wyjeżdża nasze dziecko. W bazie wypoczynku są ci którzy otrzymali zgodę na prowadzenie kolonii i obozu, a wypoczynek jest nadzorowany przez kuratora oświaty, służby sanitarne i straż pożarną,
 • sprawdzić autokar, którym będzie podróżowało nasze dziecko. Zrobimy to na stronie bezpieczny autobus. Dowiemy się m.in. czy ma on ważne obowiązkowe badania techniczne,
 • wyrobić dokumenty. O dowód osobisty możemy wnioskować bez wychodzenia z domu. Jeżeli szkoła przystąpiła do programu, nasze dziecko może skorzystać z mLegitymacji. To wygodne rozwiązanie, szczególnie, gdy dziecko zabiera ze sobą telefon komórkowy.

Niezależnie od pory roku góry przyciągają swoim pięknem. Jednak to, co kusi, może być też niebezpieczne. Przed wyjściem na górską wędrówkę lub na stok warto odrobić krótką lekcję i dowiedzieć się, jak skutecznie wezwać pomoc.

Zobacz wideo

Ferie zimowe 2020: terminy

Kiedy są ferie zimowe w twoim województwie? Oto harmonogram:

 • 13-26 stycznia 2020 r. - województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie,
 • 20 stycznia - 2 lutego 2020 r. - województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie,
 • 27 stycznia - 9 lutego 2020 r. - województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie,
 • 10-23 lutego 2020 r. - województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie.
embed

Co robić w ferie zimowe?

Ferie zimowe to czas odpoczynku od szkoły. Uczniowie nie narzekają na nudę: wyjeżdżają na zimowiska, korzystają z lokalnych atrakcji. Zaplanowano wiele atrakcji: to zima w mieści, zimowe półkolonie, ale nie tylko. Jak wyglądają ferie w twoim województwie? Co można robić w czasie przerwy od szkoły? Inspiracje możecie znaleźć w naszych artykułach:

 1. Ferie w województwie lubelskim;
 2. Ferie w województwie łódzkim;
 3. Ferie w województwie podkarpackim;
 4. Ferie w województwie pomorskim;
 5. Ferie w województwie śląskim;
 6. Ferie w województwie podlaskim;
 7. Ferie w województwie warmińsko-mazurskim;
 8. Ferie w województwie kujawsko-pomorskim;
 9. Ferie w województwie lubuskim;
 10. Ferie w województwie małopolskim;
 11. Ferie w województwie świętokrzyskim;
 12. Ferie w województwie wielkopolskim;
 13. Ferie w województwie dolnośląskim;
 14. Ferie w województwie mazowieckim;
 15. Ferie w województwie opolskim;
 16. Ferie w województwie zachodniopomorskim.

Zobaczcie też, gdzie wybrać się na łyżwy.

Więcej o: