Ferie 2020 Wrocław: termin, atrakcje, co robić

Ferie 2020 Wrocław upłyną dzieciom i młodzieży pod znakiem leniuchowania oraz ładowania akumulatorów. To wszystko za sprawą wielu ciekawych ofert i atrakcji. Co robić? Można pójść na łyżwy lub na basen, do kina, na warsztaty czy wystawę. Na najmłodszych czeka wiele półkolonii. Ferie 2020 Wrocław - jak spędzić czas?

Ferie 2020 Wrocław rozpoczną się 10 lutego i potrwają do 23 lutego. W tym czasie będą odpoczywały dzieci z województwa dolnośląskiego, ale także mazowieckiego, opolskiego oraz zachodniopomorskiego.

Ferie 2020 Wrocław: półkolonie

Ferie 2020 Wrocław to przede wszystkim półkolonie. Bogactwo ofert sprawia, że każde dziecko może znaleźć coś dla siebie. Propozycje przygotowano z myślą o młodych sportowcach, artystach czy naukowcach.

Ferie na basenie? Idealnie! Na AQUA FERIE zaprasza Aquapart Wrocław. W programie panele: Piraci w Aquaparku, Przygoda w dżungli, Podwodna przygoda, Dzień Olimpijski i Dzień Hawajski. Oprócz zabawy dzieci będą uczyły się pływać, doskonalić swoje umiejętności, ale i przyswajać zasady bezpieczeństwa nad wodą. Cena turnusu 5-dniowego wynosi 500 zł.

Dzieci, które lubią aktywność sportową ucieszy propozycja Centrum treningowego Spartan, które organizuje półkolonie pływacko-łyżwiarskie (dla dzieci w wieku od 6 do 14 lat). W programie doskonalenie nauki pływania i jazdy na łyżwach na różnych poziomach zaawansowania. Dostępne są dwa turnusy. Cena wynosi 650 zł za turnus (600 zł dla dzieci, które którzy uczęszczają do szkółki pływackiej w Akademii Pływania Spartan).

Na nieziemską przygodę z robotami i architektoniczne zimowe półkolonie z robotami zaprasza Hala Stulecia. W programie między innymi kodowanie robotów, warsztaty architektoniczne, a także inne atrakcje, gry i zabawy. Na półkolonie ferie 2020 Wrocław mogą zapisywać się dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Koszt: 650 zł za tydzień. Zniżka dla rodzeństwa: 100 zł od pełnej opłaty za dwójkę dzieci.

Ferie 2020 Wrocław to także gratka dla młodych naukowców i geniuszy. Na półkoloniach "Mały Geniusz" dzieci w wieku od 6 do 10 lat będą miały możliwość wzięcia udziału w różnych warsztatach. Program przewiduje lekcje gruzińskiego, japońskiego i chińskiego, jak również zajęcia z eksperymentów, pierwszej pomocy, szachów, języków obcych, fotografii, savoir-vivre, zdrowego odżywiania, budowania pewności siebie, rozwijania zdolności interpersonalnych. Do wyboru są dwa turnusy. Cena: od 379 zł za turnus, przewidziano rabaty.

To najlepsze miejsca na ferie w Polsce:

Zobacz wideo

Z kolei Centrum Kultury ZAMEK (pl. Świętojański 1) zaprasza na półkolonie "Dzieciaki w kosmosie”. Wiek uczestników: 7-12 lat. Cena: 300 zł za pięć dni. Dzieci podczas zajęć zdobędą wiedzę o istniejących konstelacjach i ciałach niebieskich zaprojektują własny statek kosmiczny, a także stworzą własne narzędzia eksploracyjne, aby dokonać przeglądu tego, co jest na niebie.

Pomysł na ferie 2020 Wrocław ma również Centrum Kultury Agora (ul. Serbska 5a), które zaprasza dzieci w wieku 7 do 20 lat na zajęcia feryjne "Chłopiec z Grenlandii". Spotkania będą koncentrowały się wokół największej wyspy świata - krainy lodowców, renów, fok, niedźwiedzi polarnych oraz zadziwiających zwyczajów i kultury. W programie między innymi warsztaty teatralne (scenki na podstawie książki "Anaruk - chłopiec z Grenlandii”"Czesława Centkiewicza), prezentacje multimedialne: obyczaje, klimat, gatunki zwierząt, warsztaty rękodzielnicze (wykonanie maskotki "niedźwiedź polarny"), warsztaty plastyczne (makieta - krajobraz Grenlandii, budowanie igloo). Koszt wynosi 200 zł za osobę za pięć dni (wliczony ciepły posiłek).

Ferie 2020 Wrocław: lodowiska

We Wrocławiu podczas ferii zimowych 2020 na dzieci i młodzież czeka kilka lodowisk. To lodowisko Brücknera, lodowisko Stadion Wrocław, lodowisko w Hali Orbita oraz lodowisko Spiska. Warto sprawdzać, jakie ofert i atrakcje przygotowały poszczególne lodowiska.

Zadaszone i oświetlone lodowisko Brücknera (Aleja Aleksandra Brücknera 10) ma wymiary 20x30 m i pozwala na komfortową jazdę około 40 osób. Jego organizatorem jest LO nr 14. Z krytego lodowiska na Stadionie Wrocław (wejście bramami od ul. Królewieckiej oraz Lotniczej) może korzystać jednocześnie około 100 osób. Tafla ma kształt owalnej pętli. Dłuższa prosta ma długość 55 metrów a szerokość toru to na 6 do 7 metrów. Na miejscu działa wypożyczalnia. Lodowisko w Hali Orbita jest obiektem krytym, ma wymiary 30×20 metrów. Na jego tafli jednocześnie może komfortowo jeździć 70 osób. Obiekt posiada także wypożyczalnie łyżew. Lodowisko Spiska to pełnowymiarowe kryte lodowisko o wymiarach 60x30 m wraz z wypożyczalnią łyżew.

Ferie 2020 Wrocław: baseny

Ferie 2020 Wrocław to także ciekawe i specjalne oferty, które przygotowały pływalnie. To między innymi Wrocławskie Centrum SPA, Aquapark Wrocław czy Centrum Basenowo-Sportowe Redeco, a także baseny przy szkołach i uczelniach (Kryty basen AWF Wrocław, Pływalnia WKS Śląsk, Basen Uniwersytetu, Pływalnia Akademii Ekonomicznej).

Dzieci mogą spodziewać się wielu atrakcji, także cenowych - to darmowe wejściówki czy zniżki. Warto się rozglądać i zapoznawać się z ofertami basenów, zarówno na stornach internetowych, jak i w witrynach ogłoszeniowych.

Więcej o: