Ferie 2020 opolskie: od kiedy, co robić, atrakcje

Ferie 2020 opolskie rozpoczynają się 10 lutego i trwają do 23 lutego. W tym samym terminie ferie zimowe będą miały dzieci mieszkające w województwach: dolnośląskim, mazowieckim i zachodniopomorskim. Ferie 2020 opolskie: co robić? Możliwości jest bardzo dużo.

Ferie 2020 opolskie to wiele atrakcji. Na wypoczywające dzieci czekają półkolonie i zimowiska, a także lodowiska, aquaparki, kina, muzea i domy kultury, a co za tym idzie liczne warsztaty, pokazy i imprezy. Jak do ferii zimowych 2020 przygotowały się największe miasta regionu - Opole, Nysa czy Kędzierzyn-Koźle? Warto sprawdzić, także w lokalnej prasie i witrynach ogłoszeniowych różnych ośrodków i placówek.

Ferie 2020 opolskie: półkolonie i warsztaty

Ferie 2020 opolskie to przede wszystkim półkolonie. Na co warto zwrócić uwagę? Przede wszystkim na zainteresowania i hobby dziecka. Szukając oferty tym kluczem, można znaleźć opcję idealną.

  • Klub Uczelniany AZS Politechniki Opolskiej wraz z marką AZS4kids zaprasza młodych fanów sportu na półkolonie zimowe 2020 na Politechnice Opolskiej. Podczas ferii będą odbywać się zajęcia z koszykówki, siatkówki, samoobrony, lekkoatletyki oraz pływania w "Wodnej nucie". Zajęcia adresowane są do dzieci i młodzieży w wieku 7-16 lat (roczniki 2003-2013);
  • Z kolei Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Opolu organizuje pięciodniowy turnus dla dzieci klas I-VI na terenie Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Opolu przy ul. Katowickiej 35. W programie półkolonii są miedzy innymi zajęcia rekreacyjno-sportowe wyjście do kina, jak również wycieczka autokarowa;
  • Kolejną ciekawą ofertę na ferie 2020 opolskie dla dzieci w wieku 6-13 lat przedstawił Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu przy ul. Strzelców Bytomskich. W programie półkolonii znajdują się warsztaty artystyczne, zajęcia rekreacyjno-sportowe i projekcje filmowe.

Sprawdź pięć najlepszych miejsc na ferie w Polsce:

Zobacz wideo

A jak wygląda sytuacja w regionie? Też się sporo dzieje. Miejski Ośrodek Kultury w Kędzierzynie-Koźlu zaprasza dzieci w wieku od 7 do 12 lat na ferie zimowe z MOK-iem. Zajęcia odbywać się będą w Domu Kultury "Chemik" w godzinach od 9.00-15.00. Warto również przyjrzeć się ofercie "Ferie w bibliotece". Program zajęć w Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu i filii na terenie miasta obfituje w warsztaty plastyczne, literackie, gry sportowe. Na dzieci czeka również internetowy plac zabaw.

Inną ciekawą ofertą na ferie 2020 opolskie z regionu są "Ferie z NDK", zorganizowane dla dzieci z Nysy. W programie opracowanym przez Nyski Dom Kultury można znaleźć różne zajęcia warsztatowe: druk na tkaninie, czerpanie papieru, malowanie na wodzie, marmurkowanie oraz gry planszowe. Opłata za jeden dzień warsztatów to 10 zł.

Szukając atrakcyjnych półkolonii i warsztatów, które odpowiadają zainteresowaniom dziecka, warto rozglądać się i szukać plakatów z informacjami o zapisach na zajęcia w prasie lokalnej czy witrynach placówek, ponieważ wiele z nich nie trafia do sieci.

Ferie 2020 opolskie: lodowiska i baseny

Jeśli ferie 2020 opolskie to, naturalnie, lodowisko i łyżwy. W województwie opolskim można pojeździć w kilku miejscach. To między innymi TOROPOL. W okresie ferii zimowych młodzież szkolna oraz rodziny mogą skorzystać z biletów ulgowych. Bilet normalny kosztuje 10 zł, a ulgowy - 8 zł. Wypożyczenie łyżew - 6 zł.

Nie zawiedzie również sztuczne Lodowisko mobilne na Stawie Zamkowym, uruchomione przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Opolu przy ul. Barlickiego. Lodowisko mobilne czynne jest codziennie. Bilet normalny kosztuje 6 zł, ulgowy - 4 zł. Wypożyczenie łyżew - 2 zł.

W czasie ferii zimowych 2020 w województwie opolskim można również pójść na basen, zwłaszcza że obiekty zwykle przygotowują wiele atrakcji, także cenowych. W poprzednich latach w Opolu, na pływalni "Wodna Nuta", dzieciaki mogły się bawić na rozstawionym dmuchanym wodnym torze przeszkód, a na basenie "Akwarium" funkcjonowały bezpłatne szkółki pływania, prowadzone przez ratowników MOSiR.

Warto pamiętać, że Kryta Pływalnia "Akwarium", obiekt MOSIR Opole, udostępnia basen sportowy, zjeżdżalnię wodną, a także małą nieckę na której odbywa się nauka pływania dla dzieci i niemowląt oraz zajęcia ruchowe typu aqua-aerobic. Z kolei "Wodna nuta" zaprasza na basen sportowy o długości 50 m z dziesięcioma torami, basen rozgrzewkowo-rekreacyjny, który posiada trzy tory pływackie o długości 25 m oraz część wyposażoną w masaż wodny i tzw. rwącą rzeką. Obiekt wyposażony jest także w basen solankowy.

Różne atrakcje i oferty na ferie 2020 opolskie przygotowują inne ośrodki z województwa: Centrum Rekreacji i Sportu "Strzelec" w Strzelcach Opolskich, Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Oleśnie - Oleska Laguna czy Aquapark Brzeg.

Ferie 2020 opolskie: lokalne atrakcje

W czasie ferii można też wygospodarować chwilę, by wyjść do kina lub odwiedzić ciekawy zakątek regionu. Dobrym pomysłem jest wypad do Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie koło Opola, na Zamek Moszna Moszna w Zielinie, który przypomina bajkowe rezydencje królów i księżniczek, odwiedzenie Muzeum Śląska Opolskiego, Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu czy legendarnego Domu Kata w Paczkowie. Poznawanie regionu to doskonała propozycja na ferie 2020 opolskie.

Więcej o: