Ferie 2020 Toruń: terminy, atrakcje, co robić

Ferie 2020 Toruń dzieciom spędzającym zimę w mieście upłyną pod znakiem wielu atrakcji. Na wypoczywających uczniów czekać będą półkolonie i warsztaty, a także specjalne ofert przygotowane przez baseny, lodowiska, muzea, domy kultury i inne placówki oraz firmy. Ferie 2020 Toruń - co robić?

Ferie 2020 Toruń rozpoczną się 27 stycznia i będą trwać do 9 lutego. W tym czasie będą odpoczywać dzieciaki z całego województwa kujawsko-pomorskiego, a także lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego.

Ferie 2020 Toruń: półkolonie i warsztaty

Podczas ferii zimowych 2020 w Toruniu każdy znajdzie coś dla siebie. Można wyszukać propozycje dla artystów, sportowców czy młodych naukowców. Wystarczy się rozejrzeć. Na jakie oferty zwrócić uwagę?

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy (ul. Władysława Łokietka 5) przygotowało specjalną ofertę, w której nie zabraknie warsztatów i interaktywnych wystaw. Warsztaty będą odbywały się w budynku Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy od wtorku do piątku w godz. 10:00-11:00 i 12:00-13:00. W soboty i niedziele w godz. 11:00-12:00 i 13:00-14:00. We wtorki uwaga będzie skupiona wokół ptaków. Środa będzie okazją do poznania historii fotografii. Czwartki to historia animacji. Piątek to zachęta, by "głębiej zajrzeć" w kalendarze. Sobota to gratka dla małych konstruktorów, szczególnie zainteresowanych kosmosem. Niedziela w Młynie Wiedzy upłynie pod znakiem pszczół.

Ferie 2020 Toruń to także – wzorem lat ubiegłych – ciekawa oferta Miejskiego Domu Kultury (ul. Przedzamcze 11/15a). Na wypoczywające dzieci i młodzież czekać będą zajęcia: twórcze, plastyczne, taneczne, wokalne, muzyczne, modelarskie oraz teatralne. Warto przyjrzeć się bliżej propozycjom i wybrać coś dla siebie.

Sprawdź 5 najlepszych miejsc na ferie w Polsce:

Zobacz wideo

Ciekawa ofertę na ferie 2020 Toruń przygotowała Fundacja Amicus Universitatis Nicolai Copernici. To półkolonie teatralno-filmowe: Kurtyna, kamera, akcja! Pierwszy turnus to Tydzień teatralny „Poznaj Teatr!” i kreatywne warsztaty teatralne z aktorami i animatorami kultury. Drugi turnus to Tydzień filmowy „Ożywimy dziś bałwana!” i warsztaty animacji poklatkowej, czyli poznawanie tajników ożywiania materii martwej. Partnerami półkolonii są Teatr Horzycy oraz Kino Studenckie Niebieski Kocyk.

A może ferie 2020 Toruń na sportowo? Akademia Piłkarska MŁODE TALENTY zaprasza młodych piłkarzy na obóz dochodzeniowy. W programie realizowanym od godziny 8.30 do 15.45: dwa treningi piłkarskie według AP MŁODE TALENTY, treningi rozwoju umiejętności technicznych, czucie piłki, BALL MASTERY, treningi motoryczne, a także warsztaty: odżywianie młodego piłkarza i mentalność młodego piłkarza.

Ferie 2020 Toruń: baseny

Ferie zimowe warto spędzić na basenie. Warto odwiedzić Aquapark w Centrum Sportu i Rekreacji "Olender", który jest największym tego rodzaju obiektem w regionie. Na amatorów wodnego szaleństwa czeka basen sportowy (6 torów), a także basen rekreacyjny, który dostarczy wielu wrażeń. Temperatura wody wynosi od 31?C do 33?C. Wiele przyjemności i radości zagwarantują takie atrakcje jak: gejzery, ławeczki powietrzne, rwąca rzeka, leżanka powietrzna, bicze wodne, jacuzzi czy zjeżdżalnie. Na najmłodszych czeka strefa malucha.

W poszukiwaniu wodnych wrażeń warto udać się także na inne pływalnie. To na przykład:

  • Miniaquapark, ul. Hallera,
  • Hotel Copernicus, ul. Bulwar Filadelfijski,
  • Uniwersyteckie Centrum Sportowe UMK, ul. św. Józefa,
  • Basen kryty Zespołu Szkół Mechanicznych, ul. św. Józefa,
  • Basen w Szkole Podstawowej nr 8 ul. Łyskowskiego,
  • Basen w Szkole Podstawowej Nr 28, ul. Przy Skarpie 13.

Ferie 2020 Toruń na basenie to wiele atrakcji, także cenowych (zniżkowe wejściówki na baseny miejskie). Ponadto niektóre szkoły oferują swoim uczniom wejścia na pływalnię za okazaniem legitymacji szkolnej.

Ferie 2020 Toruń: lodowiska

Ferie na łyżwach? To doskonała propozycja. Na amatorów łyżwiarstwa w Toruniu czekają lodowiska: Tor-Tor, Mentor, lodowisko przy Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki oraz lodowisko Przy Skarpie. Warto je odwiedzić zwłaszcza w czasie ferii – można się bowiem spodziewać wielu atrakcji, także cenowych (na przykład darmowe wstępy na plenerowe lodowiska dla toruńskich uczniów).

Lodowisko Mentor znajduje się w centrum Torunia przy ulicy Szosa Chełmińska 177-181. Kryta tafla ma powierzchnię 45×20 metrów. Organizowane są tu ogólnodostępne ślizgawki. Na terenie obiektu sportowych znajduje się również wypożyczalnia sprzętu łyżwiarskiego, automaty z gorącymi i zimnymi napojami oraz przekąskami. Całoroczne kryte lodowisko Tor-Tor należy do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W obiekcie znajdują się dwie płyty lodowiska o wymiarach 30 x 60 metrów. Ferie 2020 Bydgoszcz to dobra okazja, by odwiedzić dwa inne lodowiska: Przy Skarpie (ul. Przy Skarpie i Lodowisko przy CKK Jordanki w Toruniu, zlokalizowane w centrum miasta, między salą na Jordankach a Urzędem Marszałkowskim, przy Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki, al. Solidarności 1-3. Pozytywne emocje i mnóstwo radości gwarantowane.

Więcej o: