Ferie 2020 świętokrzyskie - co oferuje ten region?

Ferie zimowe w 2020 roku w województwie świętokrzyskim będą trwały w terminie od 27 stycznia do 9 lutego. Przerwę szkolną będą miały w tym samym czasie dzieci z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego i wielkopolskiego. Jak dzieci mogą spędzić czas podczas zimowej przerwy w województwie świętokrzyskim?

Ferie 2020 - województwo świętokrzyskie

Województwo świętokrzyskie nie pozostawia najmłodszych mieszkańców bez atrakcji. W największych miastach tego województwa czyli Kielcach, Sandomierzu, Ostrowcu Świętokrzyskim, Starachowicach i Skarżysku Kamiennej czeka na najmłodszych mnóstwo rozrywek. Świętokrzyskie zaprasza na zimowe kolonie, na lodowisko, do parku miniatur.

Co jeszcze można robić w tym regionie?

1. Zimowe kolonie

Zarówno w świętokrzyskim, jak i w innych województwach organizowane są kolonie oraz półkolonie dla dzieci i młodzieży. Zazwyczaj odbywają się one w domach kultury, a także w szkołach czy innych placówkach, które wspiera miasto i gmina. W ramach półkolonii organizowane są wyjazdy do kina, teatru, na warsztaty z klockami LEGO, do sali zabaw z kulkami czy różnego rodzaju zajęcia stacjonarne, np. malowanie, lepienie, budowanie lego czy zajęcia sportowe (np. nauka gry w tenisa). Niektóre z nich są bezpłatne, inne kosztują niewiele, gdyż są dofinansowane przez miasto. Są też zajęcia pełnopłatne. Jednym słowem znajdzie się coś na każdą kieszeń.

2. Lodowisko

W województwie świętokrzyskim nie zabraknie miejsc, w których będą mogli realizować się miłośnicy łyżwiarstwa. Dwa lodowiska znajdują się w Kielcach - jedno przy stoku narciarskim na Telegrafie, drugie na Stadionie. Łyżwiarze mogą się również wyszaleć na lodowisku na Placu Rekreacyjno-Wypoczynkowym przy Promenadzie w Opatowie, a także na bardzo nowoczesnym lodowisku w Skarżysku Kamiennej. Za wejście na lodowisko nie trzeba będzie zazwyczaj dużo zapłacić, dodatkowy koszt może stanowić wypożyczenie łyżew.

3. Park Miniatur w Sabacie Krajno

Młodych urlopowiczów nie zawiedzie Park Rozrywki i Miniatur w Krajnie. Na terenie tego ośrodka znajduje się Aleja Miniatur, w której znaleźć można wersje mini największych obiektów z całego świata. Znalazły się tam np. wieże World Trade Center i Statua Wolności w Nowym Jorku, wodospad Niagara, wieża Eiffla, katedra Notre Dame czy Łuk Triumfalny. Każda mini-budowla ma swój krótki opis, zatem spacer po Aleji Miniatur ma wartość edukacyjną. Poza tym Sabat Krajno oferuje lunapark, park linowy, kino 6D. Ośrodek jest całoroczny, ale w sezonie zimowym jest dodatkowa atrakcja w postaci ośrodka narciarskiego.

4. Baseny Mineralne Solec- Zdrój

Jeśli lubicie wodne atrakcje, to świętokrzyskie zachęca do odwiedzenia nowoczesnego kompleksu uzdrowiskowo-rekreacyjnego w Solcu-Zdrój. Te Baseny Mineralne, posiadające najsilniejszą na świecie leczniczą wodę siarczkową ze źródła "Malina". Baseny te są idealnym pomysłem na zapewnienie dzieciom atrakcji, oferując rodzicom możliwość relaksu. Na terenie obiektu znajduje się duży basen rekreacyjny oraz brodzik dla najmłodszych, zjeżdżalnia i wodne zabawki.

5. Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach

Kolejną atrakcją, która zainteresuje dzieci i rodziców, jest Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach. Dzieci będą zachwycone różnorodnością zabawek znajdujących się w Muzeum - zobaczą, czym bawili się ich rodzice czy dziadkowie. Dorośli zaś mają możliwość odbycia sentymentalnej podróży w świat dziecięcych marzeń i fantazji. Przypomną sobie co było na topie w ich czasach.

Można tam obejrzeć lalki wykonane z porcelany, żołnierzyki z ołowiu, bujane koniki, marionetki teatralne, rozmaite modele samochodów i samolotów. Wizyta w Muzeum jest doskonałym pomysłem na spędzenie czasu w ciekawy sposób, gdy pogoda za oknem nie pozwala na dłuższe spacery.

6. Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie

Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie to magiczne miejsce, którym dzieci będą zachwycone, ale i rodzice nie poczują się zawiedzeni. Obiekt oferuje mnóstwo atrakcji, chociażby kino we wnętrzu wielkiego pnia drzewa, bibliotekę, salę do prowadzenia warsztatów, salę multimedialną, a także interaktywną wystawę „Bajkowy świat”.

Podróż po tym wspaniałym miejscu odbywa się przez kilkanaście punktów ekspozycji. Każdy z nich dostarcza wrażeń, które oddziałują na zmysły i mają wartość edukacyjną. Podczas podróży dzieciom towarzyszą bohaterowie ich ulubionych bajek: Królewna Śnieżka, Dzwoneczek  Piotruś Pan. Wystawa została podzielona na kilka stref. Cała podróż zajmie około 2 godzin.

Wizyta w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie gwarantuje niezapomniane wrażenia i wspaniałą przygodę.

Zima to też okres wielu zachorowań. Jak reagować na gorączkę u dzieci?

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.