Ferie zimowe 2020 w województwie łódzkim: terminy, półkolonie, atrakcje

Ferie zimowe 2020 w województwie łódzkim rozpoczynają się 13 stycznia i trwają do 26 stycznia. W tym samym terminie będą odpoczywały dzieci mieszkające w województwach: lubelskim, podkarpackim, pomorskim i śląskim. Jakie atrakcje przygotowały na ferie zimowe 2020 największe miasta województwa łódzkiego - Łódź, Piotrków Trybunalski, Pabianice i Tomaszów Mazowiecki?

Ferie zimowe 2020 na łyżwach i nartach w łódzkim

Na łyżwiarzy w czasie ferii zimowych 2020 w Łodzi czekają trzy tafle: lodowisko Bombonierka, Lodowisko Retkinia oraz lodowisko w Manufakturze.

Lodowisko Bombonierka im. Marii Olszewskiej-Lelonkiewicz jest lodowiskiem miejskim. To nie tylko baza dla fanów sportów zimowych, ale i obiekt rekreacyjny, gdzie organizowane są ogólnodostępne ślizgawki. Lodowisko "Bombonierka", położone przy ul. Stefanowskiego 28, jest otwarte od wtorku do niedzieli. Na łyżwy w Łodzi można też się udać na lodowisko Retkinia, zlokalizowane przy ul. Ks. Popiełuszki 13B. To kolejne lodowisko miejskie. Do listy warto dopisać lodowisko Łódź Manufaktura, położone przy ul. Jana Karskiego 5, które jest czynne codziennie w godzinach otwarcia galerii handlowej, czyli od godz. 10 do 22, a w niedzielę do 21.

Poza Łodzią można znaleźć lodowiska w wielu większych i mniejszych miastach województwa.

Ferie zimowe 2020 na nartach w łódzkim

W województwie łódzkim, podczas ferii zimowych 2020, na nartach będzie można zjeżdżać jak co roku na Górze Kamieńsk. Góra powstała dzięki kopalni węgla brunatnego w Bełchatowie - na płaskiej równinie wznosi się 200-metrowa góra (386 m n.p.m.).

W obiekcie OSiR Kamieńsk nachylenie stoku nie jest duże - różnica poziomów to 123 m, ale najmłodsi narciarze są zachwyceni. Trasy są sztucznie naśnieżane, ratrakowane i oświetlone. Główna trasa ma długość 760 metrów i jej szerokość waha się od 30 do 150 m. Warto pamiętać, że warunkiem rozpoczęcia naśnieżania jest wystąpienie całodobowych ujemnych temperatur poniżej - 3 st. C, stąd warto śledzić komunikaty i prognozy pogody, a także odwiedzać stronę internetową ośrodka.

Czy chłód powoduje przeziębienie?

Zobacz wideo

Zimowiska i półkolonie - ferie zimowe 2020

Półkolonie i zimowiska na czas ferii zimowych 2020 organizują szkoły, domy kultury, ośrodki sportowe, szkoły językowe, spółdzielnie mieszkaniowe, a także różne placówki kulturalne oraz firmy, zarówno te o zasięgu lokalnym, jak i ogólnopolskim.

Podczas ferii zimowych 2020 Teatr Lalek Arlekin im. Henryka Ryla w Łodzi, dokładnie jak w minionych latach, zaprasza dzieci w wieku szkolnym - od 6 do 12 lat - na wspólne dwutygodniowe warsztaty teatralne. Zajęcia są prowadzone w dwóch grupach aktorskich. Każda z nich przygotuje pokaz artystyczny, który na zakończenie ferii zostanie zaprezentowany przed publicznością na prawdziwej scenie – Dużej Scenie Teatru Arlekin. Zajęcia będą się odbywały w godzinach 8.00 - 16.00.

Z kolei Centrum Kultury Dziecka w Zgierzu zaprasza na warsztaty z Matplanetą: programowanie w Minecrafcie. Podczas zajęć dzieci będą miały możliwość grania, ale również wspólnego tworzenia nowych elementów gry. Półkolonie dają dzieciom możliwość uczenia się poprzez zabawę.

Dzieci w wieku 6-13 lat, które lubią uczyć się języków obcych i odkrywać nieznane lądy, SÓWKA N.J.O., szkoła języków obcych zaprasza na warsztaty językowe z Sówką. W programie nie tylko nauka angielskiego, ale i warsztaty czekolady, seanse filmowe w Cinema City, zajęcia z robotyki, warsztaty kulinarne „Mały Kucharz”, wizyta w muzeum przyrodniczym i muzeum farmacji, kręgielnia Grakula czy łamigłówki matematyczne oraz programowanie z Ozobotem. To doskonały pomysł na spędzenie ferii zimowych 2020.

Podczas ferii zimowych 2020 na po?łkolonie - warsztaty RoboCAMP– zaprasza również Uniwersytet Ło?dzki. Oferta skierowana jest do dzieci 6-8 i 9-14 lat. Na wszelkie pytania odpowiada organizator RoboCAMP na Uniwersytecie Ło?dzkim - fundacja Akcelerator.

W Łodzi, w 46 szkołach i placówkach edukacyjnych trwają zapisy na półkolonie organizowane w czasie ferii zimowych 2020. Na uczniów czeka wiele atrakcji z różnych dziedzin. Będzie kino, pływalnia, sala zabaw, kręgle, warsztaty plastyczne. Nie obowiązuje rejonizacja, co oznacza, że nie trzeba być uczniem danej szkoły, by brać udział w półkoloniach. Zajęcia będą się odbywały od poniedziałku do piątku, w godzinach 7 - 17, turnus jest 2-tygodniowy, ale rodzice mogą zapisać dziecko na tydzień.Wykaz organizatorów znajduje się na stronie internetowej UMŁ w zakładce edukacja.

Więcej o: