Ferie zimowe 2020 w województwie lubelskim: terminy, co robić

Ferie zimowe 2020 w województwie lubelskim rozpoczynają się 13 stycznia i trwają do 26 stycznia. W tym samym terminie będą wypoczywały dzieci mieszkające w województwach: łódzkim, podkarpackim, pomorskim oraz śląskim. Jak spędzić czas wolny? Jakie propozycje czekają na dzieci i młodzież podczas ferii zimowych 2020 w lubelskim?

Ferie zimowe 2020 w województwie lubelskim upłyną pod znakiem wielu atrakcji.  Na wypoczywające dzieci i młodzież czekają lodowiska, aquaparki, stoki narciarskie, kina oraz wiele półkolonii i zimowisk, zorganizowanych przez szkoły, ośrodki kultury i sportu oraz firmy edukacyjne. Nie zabraknie imprez, wystaw, warsztatów i pokazów. Nie ma mowy o nudzie. Jakie atrakcje i zimowiska przygotowały na 2020 rok największe miasta województwa lubelskiego - Lublin, Chełm, Zamość czy Biała Podlaska?

Lodowiska - ferie zimowe 2020 w lubelskim na łyżwach

Zima i ferie to doskonała okazja, by pojeździć na łyżwach. Lodowiska można znaleźć w niemal każdym mieście. Są organizowane zarówno z inicjatywy szkół, władz miejskich, jak i ośrodków sportu.

Ferie zimowe 2020 w województwie lubelskim można spędzić na taflach w Zamościu (ślizgawka pod ratuszem, na Rynku Wielkim, jest lodowiskiem sezonowym o wymiarach 30 x 20 metrów).W Lublinie na łyżwiarzy czeka lodowisko Icemania, prowadzone przez MOSiR w Lublinie przy Al. Zygmuntowskich 4, Lodowisko Browar Perła przy ul. Bernardyńskiej 15 (lodowisko pod chmurką w centrum miasta) oraz nieodpłatne lodowisko przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Zbigniewa Herberta w Lublinie przy ul. Radzyńskiej 5.

Lista pięciu najlepszych miejsc na ferie w Polsce

Zobacz wideo

Narty w województwie lubelskim. Ferie zimowe 2020

Gdzie można pojeździć na nartach w lubelskim? Zaprasza Stacja Narciarska w Kazimierzu Dolnym, gdzie można znaleźć siedem oświetlonych tras. Najdłuższa ma niemal 600 metrów. Do dyspozycji oddany jest specjalny wyciąg taśmowy, przystosowany dla najmłodszych narciarzy, wypożyczalnia ze sprzętem, a także restauracja. To idealny pomysł na spędzenie czasu podczas ferii zimowych.

Do sezonu przygotowują się również inne stoki narciarskie w województwie lubelskim. To Narciarski Raj w Chrzanowie w powiecie janowskim, stok narciarski w Jacni w powiecie zamojskim, jak również Ośrodek Nartsport w Rąblowie.Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Bystrzyca” podjął decyzję, że w tym sezonie stok narciarski Globus Ski, zlokalizowany przy ul. Kazimierza Wielkiego w Lublinie, nie zostanie uruchomiony.

Zimowiska i półkolonie w lubelskim - ferie 2020

Zimowiska i półkolonie, zwłaszcza dla najmłodszych, cieszą się ogromną popularnością podczas każdych ferii zimowych. Nic dziwnego - dziecko nie tylko spędza czas w gronie rówieśników, ale doskonale się bawi i rozwija zainteresowania.Dzieci mogą wybrać zimowiska plastyczne, sportowe, muzyczne, informatyczne czy językowe.Oferta na ferie 2020 skierowana jest do dzieci w różnym wieku, ponadto zmienia się z roku na rok. Program warsztatów, półkolonii czy różnych kursów można sprawdzić na stronach szkół, klubów dziecięcych, firm czy domów kultury. Czasem warto poszukać ich także poza siecią: wiele ofert pojawia się na plakatach, wywieszonych na witrynach czy słupach ogłoszeniowych w mieście.

Ciekawą propozycję dla najmłodszych na ferie zimowe 2020 przygotowała szkółka Swimfun w Lublinie, która zaprasza dzieci na sportowe półkolonie zima 2020. Dni spędzone na zimowisku wypełni nie tylko pływanie i nurkowanie, ale także nauka jazdy na łyżwach i nartach, gry i zabawy w wodzie, bajkowe kino oraz zajęcia plastyczne. I turnus podczas ferii zimowych 2020 odbywa się od 13.01 do 17.01.2020, zaś drugi – od 20.01 do 24.01.2020

Dla entuzjastów koni Stadnina Pod Lasem po raz dziewiąty zaprasza na półkolonie w siodle. W ośrodku położonym na skraju lasu, w otoczeniu łąk i stawów, w zacisznym i słonecznym zakątku Roztocza, dzieci od lat 8 będą mogły uczyć się jazdy konnej pod okiem profesjonalnej kadry. Program został opracowany zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych jeźdźców.Lekcje praktyczne prowadzone są w grupach maksymalnie 4-osobowych, a początkujący jeźdźcy zaczynają naukę indywidualnie lub w grupach 2-osobowych. Podczas ferii zimowych 2020 dla dzieci starszych na terenie stadniny organizowany jest obóz jeździecki.

Na Ferie na sportowo w Białej Podlaskiej zaprasza też Rodak (dzieci 7-14 lat). Program przewiduje wiele atrakcji, zarówno zabawy na śniegu, jak i harce na basenie. Ponadto na uczestników półkolonii czeka kręgielnia, eksperymenty chemiczne zajęcia sportowe.

W ferie zimowe 2020, od 13 do 26 stycznia, Miasto Lublin przygotowało dla dzieci specjalną ofertę. „Zima w mieście 2020” to ciekawe propozycje muzeów, domów kultury, bibliotek i instytucji kulturalnych, a także zajęcia i warsztaty, także kulinarne, teatralne, żonglerskie i artystyczne.Zapisy prowadzone są bezpośrednio u organizatorów poszczególnych akcji. Pełna oferta, zasady uczestnictwa i terminy zajęć, warsztatów oraz wszelkie informacje organizacyjne są dostępne na stronie internetowej www.zima.lublin.eu.

Więcej o: