Ferie zimowe 2020 w województwie lubuskim: terminy, atrakcje, co robić

Ferie zimowe 2020 w województwie lubuskim rozpoczynają się 13 stycznia i trwają do 26 stycznia. W tym samym terminie odpoczywały będą dzieci mieszkające w województwach: łódzkim, podkarpackim, pomorskim i śląskim. Co na ferie zimowe 2020 przygotowały największe miasta województwa - Gorzów Wielkopolski, Krosno Odrzańskie czy Świebodzin?

Ferie zimowe 2020 w województwie lubuskim dzieci mogą spędzić bardzo atrakcyjnie. Specjalną ofertę przygotowują lodowiska, aquaparki, kina i inne ośrodki. Można będzie wpaść do kina, do biblioteki czy muzeum, gdzie czekać będą imprezy, warsztaty, pokazy i lekcje. Nie można zapomnieć o półkoloniach, którego są organizowane przez szkoły, domy kultury, szkoły językowe, a także różne firmy.

Zimowiska i półkolonie w lubuskim - ferie zimowe 2020

W lubuskim, tak jak i w innych województwach, wiele półkolonii współfinansują samorządy. Szeroką ofertę przygotowują różne firmy, które prowadzą półkolonie tematyczne, zgodne z profilem swojej działalności, na zasadach komercyjnych.

Ciekawą ofertą wydają się półkolonie Bricks 4 Kidz®. To kreatywny sposób na spędzenie czasu wolnego od szkoły. Gwarancją fantastycznej zabawy są specjalnie opracowane tematy przewodnie, związane z nimi modele LEGO® do konstruowania, prezentacje tematyczne oraz swobodne budowanie klockami. Zajęcia SUPER HERO ACADEMY odbywać się będą w I Społecznej Szkole Podstawowej w Gorzowie Wielkopolskim.

Z kolei na sportowe ferie zimowe 2020 na Słowiance zaprasza CSR "Słowianka". Zaplanowano 6-godzinne zajęcia, podczas których dzieci będą mogły doszkalać zarówno pływanie, jak i jazdę na łyżwach. Nie zabraknie również animacji w basenie rekreacyjnym i na lodzie oraz swobodnych zabaw i zajęć plastycznych.

Na dzieciaki czekają też inne atrakcje i oferty na ferie 2020 w innych miejscowościach województwa, jak choćby te organizowane przez Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji im. Z. Majewskiego w Drzonkowie. Urozmaicony program zajęć w Ośrodku zapewnia aktywne uczestnictwo w wielu dyscyplinach sportowych. W programie: pływalnia kryta, strzelnica, tenis ziemny, tenis stołowy, koszykówka, podstawy szermierki, jaskinia solna, przejażdżki na koniu, strefa mistrza sportu – gry i zabawy sportowo-rekreacyjne z animatorem.

Ofert jest wiele, pojawiają się licznie i na bieżąco. Ponieważ ich spora cześć nie trafi do sieci (są dostępne wyłącznie offline), warto się rozglądać - szukać plakatów z informacjami w prasie lokalnej czy w witrynach konkretnych placówek.

Baseny w województwie lubuskim

W czasie ferii baseny i lodowiska przygotowały wiele atrakcji, także cenowych. Bilety można nabyć w promocyjnych cenach, a niektóre placówki rozdają wejściówki za darmo. Organizowane są również różnorakie zajęcia, a do ofert często dołączają pakiety czy opcje "happy hours".

W województwie lubuskim, nie tylko w czasie ferii zimowych 2020, czeka wiele obiektów. To między innymi: Centrum Sportowo - Rehabilitacyjne Słowianka w Gorzowie Wielkopolskim (zaprasza miłośników pływania, ale i łyżwiarzy), Basen Miejski ŚWIEWODA w Świebodzinie, Centrum Rekreacyjno-Sportowe w Zielonej Górze, Pływalnia Wodnik w Żarach.

Ferie zimowe 2020 na nartach i łyżwach

Ferie to także świetna okazja, by pojeździć na łyżwach. Na amatorów tego sportu czeka zadaszone lodowisko Słowianka w Gorzowie Wielkopolskim. W Zielonej Górze działa kilka lodowisk, ale tylko przy minusowych temperaturach. Jeśli zima dopisze, jak w ostatnich latach, bezpłatne lodowiska można będzie znaleźć również w Nowej Soli i w Świebodzinie.

Ferie 2020 w województwie lubuskim podczas śnieżnej zimy to okazja do jazdy na nartach biegowych. W zeszłych latach dobrze przygotowane były trasy, które wyznaczono w Gryżyńskim Parku Krajobrazowym, w Jaczowie koło Głogowa czy koło Radęcina na skraju Drawieńskiego Parku Narodowego.

Ferie zimowe 2020 w województwie lubuskim – inne atrakcje

W czasie ferii zimowych można się też wybrać do kina, na spacer czy na wycieczkę. Można też zwiedzić Międzyrzecki Rejon Umocniony, jedną z największych atrakcji dla dzieci i dorosłych w województwie lubuskim. To zespół bunkrów i podziemnych budowli, które zostały stworzone Niemców przed II wojną światową i w jej trakcie. Część podziemi udostępniana jest turystom.

W czasie ferii warto tez odwiedzać różne ciekawe miejsca, takie jak na przykład Gorzowski Bulwar nad Wartą - Bulwar Nadwarciański, Rezerwat Murawy Gorzowskie czy Centrum Edukacji Artystycznej - Filharmonia Gorzowska, Muzeum Lubuskie "Zespół Willowo-Ogrodowy", "Spichlerz" - muzeum miasta. Wycieczki, które pozwalają poznać miasto i region to doskonały sposób na spędzenie ferii zimowych 2020.

Czy chłód powoduje przeziębienie?

Zobacz wideo
Więcej o: