Ferie zimowe 2020 w województwie podlaskim: termin, zimowiska, atrakcje

Ferie zimowe 2020 w województwie podlaskim rozpoczynają się 20 stycznia i trwają do 2 lutego. W tym samym terminie będą również odpoczywały dzieci mieszkające w województwie warmińsko-mazurskim. Jakie atrakcje i półkolonie przygotowały na ferie zimowe 2020 największe miasta województwa podlaskiego?

Ferie zimowe 2020 w województwie podlaskim, spędzone tak w plenerze, jak i w mieście, zapowiadają się atrakcyjnie. Na dzieciaki czekają wyciągi narciarskie, lodowiska, aquaparki, a także biblioteki, muzea, kina oraz półkolonie, często współfinansowane przez urzędy miasta.

Półkolonie - ferie zimowe 2020

Oferta półkolonii, organizowanych w czasie ferii 2020 w województwie podlaskim, jest bardzo bogata i różnorodna. Jest z czego wybierać.

Fantazja Dziecięce Centrum Zabaw w Białymstoku zaprasza dzieci na półkolonie zimowe 2020. Przewidziano 2 turnusy. Program zajęć obejmuje: warsztaty kreatywne, warsztaty ruchowe, taneczne, rękodzieło, Strefa X, kulig z ogniskiem, narty biegowe, Straż Pożarna i wiele innych atrakcji, a także przygodę z filmem oraz różne gry o konkursy.

Inną propozycją są półkolonie na sportowo. Dzieci z Białegostoku zaprasza na nie Gym Kids Academy przy ul. Fabrycznej 4. Na uczestników zimowiska czeka rekreacja i gimnastyka, ale także wyjścia, wycieczki, gry i zabawy sportowe oraz plastyczne.

Z kolei dla dzieci w wieku lat 5-13, którym frajdę sprawia tropienie śladów, szyfrowanie wiadomości i odkrywanie nieodkrytego, Akademia Nauki w Białymstoku przygotowała inną nietuzinkową ofertę: "Młodzi detektywi na tropie…". Na uczestników, którzy będą poznawać tajne szyfry, badać odciski palców i tworzyć portrety pamięciowe, na koniec turnusu ferii zimowych 2020 czeka licencja młodego detektywa.

Z kolei wszystkim młodych narciarzy licencjonowana Szkoła Narciarska "STREFA" zaprasza na półkolonie dla Suwałk – Szelment 2020. W programie nauka i doskonalenie jazdy na nartach (5 dni szkolenia po 4 godziny dziennie), gry i zabawy na śniegu, zawody i konkursy z nagrodami.

Podlaskie atrakcje lokalne - sposób na udane ferie zimowe 2020

Dla dzieci młodzieży, na ferie zimowe 2020 w podlaskim, czeka wiele atrakcji. To różne warsztaty, kursy, lekcje, spotkania i projekcje. Aby znaleźć atrakcyjne oferty, warto śledzić strony internetowe takich placówek i ośrodków jak: Białostocki Ośrodek Kultury/Centrum im. Ludwika Zamenhofa, Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury (WOAK) w Białymstoku, Muzeum Wojska (ul. Kilińskiego 7) w Białymstoku, Park Naukowo-Technologiczny Polska Wschód w Suwałkach, Dom Kultury w Siemiatyczach, Muzeum Historii Medycyny i Farmacji UMB, Suwalski Dom Kultury, Dom Środowisk Twórczych w Łomży Galeria Arsenał, Kuźnia Talentów.

Zobacz pięć najlepszych miejsc na ferie w Polsce

Zobacz wideo

Ferie zimowe 2020 na łyżwach i nartach w podlaskim

Ferie to doskonała okazja, by spędzić czas aktywnie: pływając, jeżdżąc na nartach czy łyżwach. Warto pamiętać, że w czasie ferii wiele pływalni i lodowisk przygotowuje ciekawe oferty, atrakcje i promocje. W wolnej chwili warto przyjrzeć się różnym propozycjom.

Lodowiska, przy sprzyjającej pogodzie, można znaleźć w każdym większym i mniejszym mieście. Najczęściej są to tafle pod chmurką, finansowane przez urzędy miast i gmin. Wiele z nich powstaje przy ośrodkach sportu i szkołach. A gdzie w podlaskim można pozjeżdżać na nartach?

Dobrym pomysł jest odwiedzenie największego stoku w województwie podlaskim. To WOSiR Szelment, posiadający kompleksową ofertę dla miłośników białego szaleństwa: od noclegów po szkołę narciarską i snowboardową. Obiekt jest położony u podnóża Góry Jesionowej nad jeziorem Szelment Wielki. Funkcjonuje w nim Snowpark, dziesięć tras narciarskich o różnej skali trudności (trasy niebieskie, czerwone i czarne - wszystkie są oświetlone, ratrakowane oraz naśnieżane) oraz wypożyczalnie sprzętu.

Innym pomysłem na spędzenie ferii zimowych 2020 są odwiedziny w Ośrodku Narciarskim "Dąbrówka", położonym w Suwałkach, w bezpośrednim sąsiedztwie Wigierskiego Parku Narodowego. Narciarze mogą liczyć na 300-metrowe zjazdy, sztucznie dośnieżany, oświetlony i ratrakowany stok, wyciąg talerzykowy o przepustowości około 900 osób/godz., wypożyczalnię sprzętu narciarskiego i snowboardowego oraz wsparcie instruktorów narciarstwa i snowboardu.

Na narciarzy w czasie ferii zimowych 2020 czeka również Stacja Narciarska w Rybnie, znajdująca się w odległości 10 km od Łomży i 65 km od Białegostoku. Bezpieczne, sztucznie naśnieżone, oświetlone i ratrakowane trasy narciarskie o łącznej długości 2300 m oraz różnicy wzniesień 55 m są łatwe i sprzyjają narciarstwu rodzinnemu.

Więcej o: