Ferie zimowe 2020 w województwie kujawsko-pomorskim: terminy, półkolonie, atrakcje

Ferie zimowe 2020 w województwie kujawsko-pomorskim rozpoczynają się 27 stycznia i trwają do 9 stycznia. W tym samym terminie będą wypoczywać dzieci z województwa: lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego. Co na ferie zimowe 2020 rok przygotowały największe miasta regionu - Bydgoszcz, Toruń czy Grudziądz?

Ferie zimowe 2020 w województwie kujawsko-pomorskim upłyną pod znakiem wielu atrakcji. Na dzieci i młodzież czekają nie tylko półkolonie i zimowiska, ale również warsztaty, zajęcia i pokazy. Specjalną ofertę, jak co roku, przygotowują lodowiska, aquaparki, kina, a także muzea.

Zimowiska i półkolonie - ferie zimowe 2020 w kujawsko-pomorskim

Zimowiska i półkolonie na czas ferii zimowych 2020 organizują szkoły, domy kultury, kluby dziecięce, szkoły językowe, a także firmy - tak lokalne, jak i te o zasięgu ogólnopolskim.

Jeśli chodzi o ferie zimowe 2020 w województwie kujawsko-pomorskim, Fundacja Amicus Universitatis Nicolai Copernici zaprasza na półkolonie teatralno-filmowe w Toruniu: Kurtyna, kamera, akcja! I turnus to Tydzień teatralny „Poznaj Teatr!” i kreatywne warsztaty teatralne z aktorami i animatorami kultury. Program to spacer performatywny po przestrzeniach ponad stuletniego Teatru Horzycy. II turnus to Tydzień filmowy  „Ożywimy dziś bałwana!” i warsztaty animacji poklatkowej, czyli poznawanie tajników ożywiania materii martwej. Partnerami półkolonii są Teatr Horzycy oraz Kino Studenckie Niebieski Kocyk.

Dla dzieci, które lubią aktywne formy spędzania wolnego czasu, czekają Taneczne Półkolonie w Jagielski Dance Project. Przewidziano dwa turnusy. I to "Turnus 5 zmysłów", zaś II - to „Turnus czekoladowy”. Każdy trwa 5 dni, które będą wypełnione tańcem i świetną zabawą. Zajęcia będą odbywać codziennie od poniedziałku do piątku w szkole tańca Jagielski Dance Project w Toruniu.

Na ferie zimowe 2020 swą ofertę przygotowały także inne miasta z województwa kujawsko-pomorskiego. Półkolonie i zimowiska, utrzymane w różnych klimatach, zachwycą każde dziecko. Poszukując ofert idealnej, zgodnej z zainteresowaniami dziecka i zasobami finansowymi rodziców, warto śledzić strony różnych lokalnych firm, placówek i ośrodków. Warto mieć na uwadze, że wiele ofert jest dostępnych wyłącznie offline.

Lodowiska, czyli ferie zimowe 2020 na łyżwach

Na amatorów łyżwiarstwa w Toruniu, nie tylko podczas ferii zimowych 2020, czekają lodowiska: Tor-Tor, Mentor, lodowisko przy Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki oraz lodowisko Przy Skarpie.

Lodowisko Mentor znajduje się w centrum Torunia przy ulicy Szosa Chełmińska 177-181. Kryte lodowisko ma taflę o powierzchni 45×20 metrów. Całoroczne kryte lodowisko Tor-Tor należy do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W obiekcie znajdują się dwie płyty lodowiska o wymiarach 30 x 60 metrów. Lodowisko Przy Skarpie (ul. Przy Skarpie) jest czynne w dni powszednie w godz. 8-21, a w weekendy 10-21. Lodowisko przy CKK Jordanki w Toruniu zlokalizowane jest w centrum miasta, między salą na Jordankach a Urzędem Marszałkowskim, przy Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki,

A inne miasta województwa? W wielu z nich także znajdują się lodowiska. Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku w Grudziądzu zaprasza na Lodowisko Miejskie w parku, które jest czynne od 10.00 do 19.00, z przerwą techniczną od 14.00 do 16.00. Lodowiska podczas ferii będą cieszyły także dzieci z innych miast, takich jak Włocławek, Inowrocław czy Bydgoszcz. Warto pamiętać, że lodowiska, gdy sprzyjają warunki atmosferyczne, powstają przy wielu szkołach i ośrodkach sportowych.

Gdzie w Polsce warto wybrać się na narty?

Zobacz wideo

Ferie na nartach w województwie kujawsko-pomorskim

Choć w województwie kujawsko-pomorskim nie ma dużych ośrodków narciarskich, nie znaczy to, że ma gdzie jeździć na nartach. Ferie 2020 można spędzić na nartach w Fojutowie. Stok narciarski wyposażony jest w wyciąg orczykowy  o długości 200 metrów i różnicy poziomów ok. 25 metrów. Cały stok jest sztucznie naśnieżany, oświetlany oraz ratrakowany. Przy stoku znajduje się mała gastronomia oraz  wypożyczalnia sprzętu.

Inny pomysł to stok w Unisławiu. To jedyny profesjonalny ośrodek narciarski województwa Kujawsko-Pomorskiego, który zaprasza na narty i snowboard na zbocze "Pradoliny Dolnej Wisły". Trasa zjazdowa ma długość 400 m z różnicą wzniesień do 40 m. W Unisławiu działają trzy wyciągi narciarskie (orczykowe) o długości około 300 m każdy. Stok jest czynny codziennie.

Kolejna opcja, doskonała na ferie zimowe 2020, to Leśny Parku Kultury i Wypoczynku "Myślęcinek" w Bydgoszczy. Wysokość stoku wynosi 107 m n.p.m., a różnica poziomów - 42 m. Stok jest oświetlony i sztucznie naśnieżany. Działają dwa wyciągi: średni, orczykowy i duży, tzw. wyciąg podporowy. Przy stoku działa serwis i wypożyczalnia sprzętu zimowego, szkolenie narciarskie prowadzą licencjonowani instruktorzy. Z powodu niekorzystnych warunków pogodowych sezon narciarski 2019/2020 nie rozpoczął się w planowanym terminie.

Więcej o: