Lodowisko Gdańsk: cennik, bilety, harmonogram, informacje

Lodowisko Gdańsk - gdzie można pojeździć na łyżwach? Na miłośników jazdy mniej lub bardziej figurowej czekają dwa obiekty: Gdańskie lodowisko przy Placu Zebrań Ludowych oraz ślizgawki w hali Olivia, obiekcie zarządzanym przez stowarzyszenie Gdański Klub Sportowy "Stoczniowiec" w Gdańsku. W jakich terminach funkcjonują lodowiska Gdańsk? Jaki obowiązuje cennik? Gdzie można znaleźć najważniejsze informacje?

Lodowisko Gdańsk: Gdańskie Lodowisko

Lodowisko miejskie "Gdańskie lodowisko" zlokalizowane jest pod adresem: Plac Zebrań Ludowych, 80-001 Gdańsk.

Gdańskie Lodowisko: cennik

Lodowisko Gdańsk przy Placu Zebrań Ludowych - jaki w sezonie 2019/2020 obowiązuje cennik?

 • Bilet normalny kosztuje 13 zł
 • Bilet ulgowy - 9 zł
 • Bilet ostrzenie/wypożyczenie łyżew - 10 zł
 • Karnet ulgowy - 90 zł
 • Karnet - 130 zł
 • Bilet rodzinny - 35 zł

Lodowisko Gdańsk: bilety

Co warto wiedzieć o biletach na lodowisko w Gdańsku? Bilety wstępu upoważniają do jednorazowego wejścia na lodowisko (60 minut). Można je zakupić online, taką drogą można także zarezerwować łyżwy. Bilet elektroniczny, zakupiony na łyżwy Gdańsk przy Placu Zebrań Ludowych, można pokazać na urządzeniu mobilnym. Oznacza to, że nie ma potrzeby jego drukowania.

Do korzystania z lodowiska upoważnione są:

 • osoby posiadające ważny bilet wstępu,
 • osoby posiadające ważny karnet na lodowisko,
 • osoby z biletem rodzinnym (dwie osoby dorosłe, dwoje dzieci do 14. roku życia - za okazaniem legitymacji szkolnej),
 • osoby z biletem promocyjnym. Bilety/karnety należy zachować do kontroli.

Bilet ulgowy przysługuje:

 • dzieciom od szóstego do siódmego roku życia, za okazaniem dokumentu potwierdzającego wiek dziecka
 • dzieciom i młodzieży szkolnej, za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej,
 • studentom do 26. roku życia, za okazaniem ważnej legitymacji studenckiej,
 • emerytom, rencistom za okazaniem legitymacji,
 • opiekunom osoby niepełnosprawnej.

Karnet upoważnia do wielokrotnego wstępu na lodowisko (11 wejść), zaś karnet rodzinny przysługuje dwóm osobom dorosłym oraz dwójce dzieci do 14. roku życia (za okazaniem legitymacji szkolnej). Bilet dla osoby niepełnosprawnej przysługuje za okazaniem dokumentu poświadczającego o niepełnosprawności. Opiekunowi osoby niepełnosprawnej przysługuje bilet ulgowy.

Gdańskie Lodowisko: harmonogram

W jakie dni i w jakich godzinach otwarte jest Lodowisko Gdańsk? Na łyżwach można jeździć od wtorku do niedzieli (w poniedziałek wyłącznie grupy zorganizowane). W dni powszednie lodowisko jest otwarte od godziny 14.30 do 19.00 we wtorek, do 17.30 w środę oraz w czwartek i piątek do 20.30. W soboty i niedziele lodowisko jest czynne od godziny 11.30 do 20.30.

Lód, nawet jeśli wygląda stabilnie może być bardzo cienki. Zastanów się, czy warto ryzykować życie dla chwili zabawy.

Zobacz wideo

Lodowisko Gdańsk: ślizgawki w hali Olivia w Gdańsku

Lodowisko Gdańsk - ślizgawki w hali Olivia w Gdańsku - jest obiektem zarządzanym przez stowarzyszenie Gdański Klub Sportowy "Stoczniowiec" w Gdańsku. Lodowisko zlokalizowane jest pod adresem: Aleja Grunwaldzka 470 80-309 Gdańsk.

Lodowisko Gdańsk w hali Olivia: cennik i bilety

Jednorazowy bilet wstępu na ślizgawkę kosztuje 15 złotych. Można nabywać również karnety po 5 i 10 wejść. Karnet 5 wejść kosztuje 65 zł, zaś 10 - 120 zł. Na miejscu można skorzystać z bezpłatnej szatni, wypożyczyć oraz naostrzyć łyżwy, a także wpaść do kawiarni. Wypożyczenie łyżew to koszt 10 zł, ostrzenia łyżew - 8 zł. Wypożyczenie chodzika kosztuje 10 zł, zaś wypożyczenie kasku - 5 zł.

Dzieci do lat 10. na terenie obiektu mogą przebywać wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej. Opiekunowie dziecka, którzy nie zakupią biletu/karnetu, nie mają prawa wstępu na taflę lodowiska.

Lodowisko Gdańsk w hali Olivia: harmonogram

Miłośnicy łyżew z tej formy spędzania czasu mogą korzystać w każdą sobotę i niedzielę oraz w ferie i dni świąteczne. Lodowisko w hali Olivia jest czynne od 5 października do 29 marca 2020 roku.

Lodowisko Gdańsk Olivia jest czynne zgodnie z harmonogramem umieszczonym przy kasie ślizgawkowej. Lodowisko przygotowało po siedem tur wejść na taflę, pierwsza o godzinie 10:30. Kolejne: 12:00, 13:30, 15:00, 16:30, 18:00, 19:30. Podczas każdej tury można jeździć przez godzinę.

Ślizgawki są również organizowane w dni świąteczne, takie jak np. Święto Niepodległości, Nowy Rok, Święto Trzech Króli. Wszelkie informacje można znaleźć na stronie internetowej lodowiska Gdańsk w hali sportowej Olivia.

Więcej o: