Półkolonie, czyli ferie zimowe 2020 dla dzieci w mieście

Półkolonie, czyli ferie zimowe 2020 dla dzieci w mieście, mogą być bardzo różne: plastyczne, detektywistyczne czy sportowe. Są idealną formą spędzania wolnego czasu dla dzieci, które wymagają opieki dorosłych. Na jakie się zdecydować? Na takie, które są zgodne z zainteresowaniami syna czy córki.

Półkolonie na czas ferii zimowych 2020 dla dzieci w mieście organizują szkoły, domy kultury, spółdzielnie mieszkaniowe, ale i prywatne firmy. Oferta jest bardzo bogata, dlatego każde dziecko może znaleźć coś dla siebie.

Półkolonie to zajęcia zorganizowane, które trwają kilka dni. Dzieci są przyprowadzane rano i odbierane po południu. W tym czasie mają zapewnioną opiekę, wyżywienie oraz różne atrakcji. Te są organizowane zarówno w lokalu, gdzie odbywają zajęcia, jak i w plenerze oraz obiektach typu basen, kino, teatr czy hala sportowa.

Lód, nawet jeśli wygląda stabilnie może być bardzo cienki. Zamarznięte jezioro to nie lodowisko. Nie trzeba wiele, by doszło do tragedii

Zobacz wideo

Półkolonie, czyli ferie zimowe 2020 dla dzieci w mieście: zalety

Półkolonie to nie tylko atrakcja dla dzieci, ale i wybawienie dla rodziców, którzy nie mogą wziąć urlopu, a ich dzieci nie wyjeżdżają poza miasto, do babci, na zimowisko lub na obóz. Są też za małe, aby zostać w domu bez opieki. Półkolonie, w odróżnieniu od kolonii i obozów, organizowane są w miejscu zamieszkania dziecka. To odpowiednia forma zajęć dla dzieci, które potrzebują opieki, ale i nie są gotowe, by wyjechać na dłużej bez rodziców.

Ale półkolonie mają jeszcze inny walor. Pozwalają na rozwój dzieci, w wielu aspektach i płaszczyznach. Warto z nich korzystać, ponieważ to idealny sposób na to, by zachęcać dziecko do rozwijania zdolności i zainteresowań, do poszukiwania inspiracji i nowych pasji, budowania postawy otwartości i radości odkrywania. Ponadto półkolonie są okazją do nawiązywania nowych znajomości, wchodzenia w różne ciekawe relacje. To także wpływa na rozwój dziecka.

Półkolonie, czyli ferie zimowe 2020 dla dzieci w mieście. Co wybrać?

Co robić w wolnym czasie na półkoloniach? Wiele różnych rzeczy. Można uprawiać sport, uczyć się gotować, programować, tańczyć, pływać.

Półkolonie artystyczne - ferie zimowe 2020

Półkolonie artystyczne są idealne dla dzieci, które zdradzają zainteresowania i zdolności plastyczne, wokalne czy aktorskie. Dziecko codziennie może tworzyć: rysować, malować, śpiewać, tańczyć. Ma okazje do wyrażania siebie, a także doskonalenia swojego warsztatu artystycznego. Takie zajęcia nie tylko miło wypełniają czas, ale i sprawiają, że dziecko rozwija swą kreatywność, rozbudza wyobraźnię, może nauczyć się nowych technik i sposobów twórczej ekspresji, ale i ma szansę na nawiązanie nowych znajomości, spędzania czasu z rówieśnikami. Zdecydowanie warto być na bieżąco z ofertą półkolonii, czyli ferii zimowe 2020 dla dzieci w mieście.

W zależności od zainteresowań dziecka można je zapisać na:

  • półkolonie teatralne, gdzie dzieci mają do czynienia z zadaniami aktorskimi, improwizacją teatralną, pantomimą,
  • półkolonie plastyczne, których tematami jest rysunek, malarstwo, street art,
  • półkolonie z rękodziełem, na których dzieci tworzą maskotki, dekoracje, kolaże, ozdabiają przedmioty sztuką decoupage,
  • półkolonie muzyczne, gdzie dzieci zgłębiają tajniki takich zagadnień jak emisja głosu, piosenka aktorska, śpiew, śpiew z akompaniamentem,
  • półkolonie taneczne, na których dzieci poznają różne style tańce, takie jak taniec towarzyski, hip-hop, modern jazz czy tańce etniczne.

Półkolonie sportowe - ferie zimowe 2020

Ofert półkolonii sportowych są skierowane do dzieci, które lubią spędzać czas aktywnie. Wśród ofert na ferie zimowe 2020 dla dzieci w mieście można znaleźć propozycje dla młodych piłkarzy, pływaków, narciarzy, fanów taekwondo oraz dzieci, które chcą spróbować swoich sił w różnych formach aktywności. Półkolonie mogą być sprofilowane, jak i mieć charakter multisportowy. To doskonała okazja do jeżdżenia na łyżwach, wspinania się na przygotowane ścianki, pogrania w hokeja czy tenisa.

Półkolonie edukacyjne i naukowe - ferie 2020

Dużą popularnością wśród dzieci i rodziców cieszą się półkolonie naukowe. Podczas zajęć dzieci uczą się poprzez zabawę. Biorą udział w warsztatach, pokazach i prezentacjach, robią eksperymenty, prowadzą badania, zgłębiają tajniki wielu różnych dziedzin, takich jak język angielski, programowanie, robotyka, matematyka, chemia czy informatyka.

Półkolonie kulinarne - ferie zimowe 2020 dla dzieci w mieście

  • Dla dzieci, które lubią eksperymenty w kuchni lub marzą, by w przyszłości zostać szefem kuchni, organizowane są półkolonie kulinarne. Program zajęć obejmuje wiele fascynujących zajęć, takich jak:
  • kulinarne wyprawy po kuchniach różnych krajów, które obejmują opowieści i prezentacje na temat charakterystycznych potraw, przypraw i zwyczajów,
  • wyprawy do krainy smaków i zapachów, czyli do kuchni w restauracjach. Dzieci mogą poznać tajemnice pracy w kuchni, zakamarków, kucharzy czy kelnerów,
  • naukę gotowania,
  • zgłębianie tajników savoir vivre w restauracji. Dzieci uczą się, jak podawać i dekorować potrawy, ale i jak układać sztućce i ustawiać naczynia.

Oryginalne półkolonie, czyli ferie zimowe 2020 dla dzieci w mieście

Szukając ofert półkolonii, czyli ferii zimowych 2020 dla dzieci w mieście, warto być czujnym i uważnie się rozglądać. W wielu miastach można znaleźć zajęcia o niesztampowej tematyce. To na przykład warsztaty kreatywnej wyobraźni, igrzyska e-sportowe, półkolonie dla rycerzy i księżniczek, półkolonie dla miłośników Harry’ego Pottera, półkolonie bajkowe (gdzie każdy dzień będzie poświęcony innemu bohaterowi), a także półkolonie detektywistyczne i wiele innych.

Więcej o: