Ferie zimowe 2020 w mieście - co robić w wolnym czasie?

Ferie zimowe 2020 w mieście - co robić w wolnym czasie? To pytanie zadaje sobie wielu rodziców. Dzieci kwestia ta zdaje się nie martwić, ponieważ one zawsze znajdą sobie coś ciekawego do zrobienia. Żeby jednak wybór opcji nie był ograniczony do gier komputerowych, programów telewizyjnych i okazjonalnych spotkań z rówieśnikami, warto młodym ludziom podsuwać różne propozycje. To obowiązkowe w przypadku dzieci, które są za małe, by pozostać w domu bez opieki.

Ferie zimowe 2020 w mieście. Jak zorganizować wypoczynek w miejscu zamieszkania? Przecież nie każde dziecko wyjedzie na obóz w góry czy do babci na wieś. Co robić? Jeśli dziecko jest starsze i samodzielne, można iść na żywioł, czyli w niespieszny harmonogram wpleść różne ciekawe zajęcia bądź skorzystać z oferty zajęć zorganizowanych. Jeśli syn czy córka wymagają opieki, nie pozostaje nic innego jak wziąć urlop, poprosić o pomoc babcię, opłacić opiekunkę lub zapisać dziecko na półkolonie.

Ferie zimowe 2020 w mieście: na sportowo

Co robić w wolnym czasie? Korzystać z uroków aury, czyli jeździć na łyżwach, na sankach, lepić bałwana i organizować bitwy na śnieżki. Ponieważ bezpieczeństwo to podstawa, warto rozejrzeć się za lodowiskiem, a nawet stokiem narciarskim. Przygotowane na zimowe szaleństwa miejsca pojawiają się w wielu miastach lub ich okolicach. Można tam wypożyczyć sprzęt, a często wykupić lekcje z instruktorem. To ważne, by na sankach czy łyżwach jeździć wyłącznie w wyznaczonych miejscach, nie ślizgać się po lodzie na rzece lub stawie. To może skończyć się tragicznie, ponieważ cienka, krucha tafla może się załamać pod ciężarem ciała. Warto korzystać z uroków ferii zimowych 2020 w mieście, zwłaszcza że zwykle oznacza to specjalne oferty basenów czy lodowisk - wstęp na wiele obiektów jest bezpłatny.

Aby ferie 2020 zostawiły po sobie wyłącznie dobre i miłe wspomnienia, do zabaw na śniegu, zjazdów na sankach należy wybierać miejsca bezpieczne, z dala od ruchliwych ulic, skrzyżowań i ciągów komunikacyjnych.

Bądź widoczny, noś odblaski. Mogą uratować ci życie

Zobacz wideo

Ferie zimowe 2020 w mieście: zajęcia zorganizowane

Ferie 2020, dokładnie jak we wcześniejszych latach, organizują kina, baseny, muzea, świetlice środowiskowe czy biblioteki, a także prywatne firmy. Wachlarz propozycji jest ogromny. To wiele zajęć edukacyjnych, kulinarnych, plastycznych, tanecznych, sportowych, fotograficznych, detektywistycznych, artystycznych, językowych czy komputerowych. Mają one formę warsztatów, kursów, pokazów czy luźnych spotkań. Ferie to czas odpoczynku, ale też nowych doświadczeń. Można ten czas wykorzystać, by nauczyć się gry w szachy lub poznać charakter sztuki walki, pójść na zajęcia ceramiki czy nauczyć się robić tiramisu. To także doskonała okazja, by dziecko realizowało swoje pasje, a i odkrywało nowe zainteresowania. Ceny zajęć organizowanych podczas ferii zimowych zazwyczaj nie są wysokie, gdyż wiele akcji tego typu jest dofinansowanych z budżetu miejskiego.

Ferie zimowe 2020 w mieście: półkolonie

Młodsze dzieci chętnie korzystają z popularnej formy zajęć, jaką są półkolonie. Organizują je szkoły, domy kultury, spółdzielnie mieszkaniowe, ale i prywatne firmy. Oferta jest bardzo bogata, dlatego każde dziecko może znaleźć coś dla siebie. Półkolonie są zorganizowane tak, że przyprowadza się dziecko rano, a odbiera po południu. Ma ono zapewnioną opiekę, wyżywienie oraz moc atrakcji, które są organizowane tak w miejscu półkolonii, jak i w plenerze czy obiektach typu basen, kino czy skatepark, w zależności od profilu zajęć.

Zimowe półkolonie to idealny wybór dla rodziców, którzy nie mogą wziąć urlopu, a ich dzieci nie wyjeżdżają poza miasto, są jednocześnie za małe, aby zostać w domu bez opieki. Oferta na ferie zimowe 2020 w mieście jest imponująca. Co robić w wolnym czasie na półkoloniach? Można uprawiać sport, uczyć się gotować, programować, tańczyć, pływać, uczyć się języka bądź prowadzić eksperymenty naukowe.

Ferie zimowe 2020 w mieście: miejski luz

Starsze dzieci, które nie wymagają opieki, ponieważ są na tyle duże, że mogą zająć się sobą same, z pewnością docenią luz, swobodę, brak szkolnych obowiązków. Co mogą robić, spędzając ferie w mieście? Leniuchować, umawiać się ze znajomymi na turnieje gier, czytać książki, nadrabiać zaległości filmowe, chodzić do kina, do muzeum czy teatru, a także na basen. W czasie ferii wiele obiektów przygotowało wiele atrakcyjnych ofert. Wstęp często jest bezpłatny bądź wiąże się z symboliczną kwotą. Wystarczy dobre nastawienie i dobry plan, by nie mieć kłopotu z odpowiedzią, co robić w wolnym czasie. Dzięki temu ferie zimowe 2020 w mieście będą super.

Więcej o: