Wyjazdy na narty na ferie 2020 - ile kosztują narty dla dzieci w Polsce?

Wyjazdy na narty na ferie 2020 - ile kosztują narty dla dzieci? Wiele zależy od tego, czy wypoczynek jest zorganizowany, czy też nie. Niemniej warto mieć na uwadze, że jest to aktywność, która nie należy do najtańszych. Planując wyjazdy na narty, należy się przygotować na spore wydatki. W tym kontekście szczęściarzami są ci, którzy mieszkają w okolicy stoku narciarskiego i mają swój sprzęt.

Wyjazdy na narty na ferie 2020: wypoczynek zorganizowany

Ile kosztują narty dla dzieci w Polsce? Na jakie wydatki należy się przygotować, planując zorganizowane wyjazdy na narty na ferie 2020? Aby wysłać dziecko na tygodniowy obóz narciarski w polskie góry, należy być przygotowanym na wydatek od 1500 do 2000 złotych. Wybierając ofertę warto przyjrzeć się, co zawiera cena. Często jest ona bardzo kusząca, ale nie obejmuje na przykład kosztów wypożyczenia nart (około 250 zł). Warto być uważnym i wybrać opcję bezpieczną i komfortową.

Wyjazdy na narty na ferie 2020: ferie rodzinne

Ile kosztują narty dla dzieci i rodzinne ferie w polskim górach? O czym pomyśleć, przygotowując się do wyjazdów na narty na ferie 2020? Należy wziąć pod uwagę takie składowe jak: noclegi, dojazd, wyżywienie, wypożyczenie sprzętu, zakupienie odzieży sportowej, karnety narciarskie, naukę jazdy na nartach.

Ceny noclegów w górach zaczynają się od 50 zł: za osobę, jedną noc, bez wyżywienia, w prywatnym apartamencie. Droższe są opcje z wyżywieniem, w hotelach, w komfortowej lokalizacji, z innymi atrakcjami w pakiecie (baseny, animacje, kręgielnie). Zasadą jest, że im wyższy komfort, im bliżej popularnych miejscowości narciarskich, tym drożej.

Szeroki wachlarz ofert sprawia, że każda rodzina może wybrać coś dla siebie - na miarę swoich potrzeb i możliwości finansowych. Wybierając opcję bez wyżywienia należy pamiętać o doliczeniu kosztów za śniadania, obiady, kolacje, a także przekąski.

Idziesz zimą w góry? Sprawdź stopień zagrożenia lawinowego. W Tatrach wszystkie komunikaty są ogłaszane przez TOPR.

Zobacz wideo

Ile kosztują narty dla dzieci w Polsce: sprzęt narciarski

Ile kosztują narty dla dzieci? Wiele zależy od tego, czy na wyjazdy na narty na ferie 2020 planujemy zabrać sprzęt własny, czy będziemy go wypożyczać. Jak się przedstawiają ceny? Nie są subtelne, choć nieco tańszy jest używany sprzęt dla dzieci.

Ile kosztuje zakup nowego sprzętu narciarskiego?

  • narty z wiązaniami dla dzieci i młodzieży: od 500-1200 zł,
  • buty młodzieżowe: od 350 do 1000 zł, dziecięce od 250 zł do 400,
  • kijki: od 50 zł do nawet 700 zł. Cena zależy od rodzaju rury, gripu i grota,
  • kask: co najmniej 100 zł,
  • gogle narciarskie: minimum 100 zł.

Za wypożyczenie na miejscu kompletu (narty, buty, kask, kijki) trzeba najczęściej zapłacić 40 zł za dobę. Obowiązuje tutaj zasada, że na im dłużej wypożyczamy, tym jest taniej. W wielu miejscach można również negocjować ceny.

Lepiej mieć sprzęt własny czy go wypożyczać? Wydaje się, że optymalną opcją jest wypożyczanie nart i butów. Dziecko może mieć swój kask i gogle, większość młodych narciarzy nie korzysta z kijków. Sprzęt narciarski jest dość drogi, a dziecko nieustannie rośnie. Wypożyczenie jest lepsze od kupowania nart starych i zużytych.

Myśląc o wyjazdach na narty na ferie 2020 do kosztów nart dla dzieci należy również doliczyć kwoty, jakie trzeba wydać na odzież narciarską. Co jest potrzebne? Kurtka i spodnie narciarskie (bądź kombinezon narciarski), bluza (warstwa druga), bielizna termoaktywna (czyli warstwa pierwsza: koszulka, legginsy, skarpety), czapka, komin, rękawice. Bardzo ważne jest, aby dziecko na stoku zjeżdżało w odzieży do tego przeznaczonej. Dresy z polaru, kurtka puchowa czy powiewający szal nie są dobrymi rozwiązaniami.

Ile kosztują narty dla dzieci w Polsce: karnety narciarskie i nauka jazdy

Kalkulując, ile kosztują narty dla dzieci w Polsce nie wolno zapomnieć o kosztach karnetów narciarskich. Na jakie kwoty przygotować się na czas wyjazdów na narty na ferie 2020? Jak przedstawiają się cenniki?

Karnety na wyciągi narciarskie są bardzo różne. Można wykupić zjazdy pojedyncze, karnety punktowe i czasowe - tak kilkugodzinne, jak i kilkudniowe. Ceny za przyjemność szusowania nie są niskie. O ile za jeden zjazd można zapłacić 2 zł za korzystanie z wyciągu orczykowego, o tyle karnet pięciodniowy kosztuje około 400 zł. Jeden dzień na stoku to koszt około 100 zł, a jednej godziny - około 30. Na jaki wariant się zdecydować? Wszystko zależy od potrzeb, planów, a także umiejętności dziecka. Warto to dobrze przemyśleć.

Ostatnim elementem budżetu związanego z wyjazdem na narty na ferie 2020 jest nauka jazdy na nartach. Ile kosztuje? Godzina indywidualnych lekcji kosztuje najczęściej około 70 zł. Nieco tańsze są lekcje grupowe lub organizowane w ramach szkółki lub przedszkola narciarskiego. To i tak spore kwoty, zwłaszcza że maluch nie nauczy się jeździć na nartach w godzinę czy nawet w jeden dzień. Niemniej warto je ponieść. To inwestycja nie tylko w umiejętności, ale i bezpieczeństwo dziecka na stoku.

Więcej o: