Ferie zimowe 2020 w górach - gdzie najlepiej pojechać z dzieckiem

Ferie zimowe 2020 w górach - gdzie najlepiej pojechać z dzieckiem? To zależy od tego, czego oczekujecie. Jeśli marzycie o spacerach, wybierzcie Bieszczady. Jeżeli chcecie, by wasze dziecko zaczęło bądź kontynuowało narciarską przygodę, wybierzcie okolicę, w której jest odpowiednio przygotowany stok. Jeżeli zaś zależy wam wyłącznie na góralskim klimacie, zdecydujcie się na malowniczo położone miasteczko.

Ferie zimowe 2020 w górach - gdzie najlepiej pojechać z dzieckiem? Możliwości jest naprawdę wiele. Można wybierać spośród wielu kierunków, ofert i okazji. Najważniejsze, by podjąć decyzję o wyjeździe. Bo warto.

Góry zimą są niesamowite. Samo patrzenie na ośnieżony krajobraz relaksuje, daje wytchnienie i pozwala naładować akumulatory. Ale góry mają jeszcze jeden walor: pozwalają zjeżdżać na nartach, jeździć na łyżwach i sankach, a jeśli jest dużo śniegu, także lepić bałwana czy toczyć bitwy na śnieżki - w pięknych okolicznościach przyrody.

Ferie zimowe w górach to fantastyczny sposób na to, by zachęcić dziecko do aktywności fizycznej. To nie tylko inwestycja w dobre samopoczucie, ale kondycję i zdrowie. Przebywanie na świeżym powietrzu hartuje, co zaprocentuje większą odpornością i lepszą kondycją dziecka. Możliwości na spędzenie aktywnego zimowego czasu w górach jest mnóstwo, poczynając od spacerów, a kończąc na szaleństwach na narciarskich stokach.

Niezależnie od pory roku góry przyciągają swoim pięknem. Jednak to, co kusi, może być też niebezpieczne. Przed wyjściem na górską wędrówkę lub na stok warto odrobić krótką lekcję i dowiedzieć się, jak skutecznie wezwać pomoc. 

Zobacz wideo

Ferie zimowe 2020 w górach - gdzie najlepiej pojechać z dzieckiem? Tam, gdzie można poczuć wyjątkowy klimat. Tam, gdzie są piękne widoki, chaty z bali, góralskie karczmy, stoki narciarskie i zimowe atrakcje. Ferie utrzymane w tym niepowtarzalnym klimacie z pewnością zapadną wszystkim w pamięci na długo.

Jeżeli marzycie o spacerach zaśnieżonymi szlakami, możecie wybrać się w Bieszczady. Jeśli pragnienie nasycić się niepowtarzalną góralską atmosferą i górskimi okolicznościami przyrody, marzenie to spełni każda urokliwa osada lub tętniące życiem miasteczko, w każdym zakątku gór. Aby znaleźć miejsce na ferie 2020 w górach, które spełnia wasze kryteria i wymogi, warto zapoznać się z ofertami hoteli, pensjonatów, jak również osób prywatnych. Wystarczy przejrzeć portale turystyczne lub wpisać w wyszukiwarkę hasło "Ferie zimowe 2020 w górach - gdzie najlepiej pojechać z dzieckiem". Ofert jest mnóstwo! Każdy znajdzie coś dla siebie, na miarę swojej kieszeni, potrzeb i oczekiwań.

Warto zwrócić uwagę, by w wybranym obiekcie były nie tylko warunki odpowiednie dla dzieci, ale i różne udogodnienia, takie jak animacje dla najmłodszych, klubiki czy inne rozrywki, które pozwolą odpocząć także rodzicom. Dobrze, jeśli w niedalekiej odległości będą się znajdowały restauracje czy sklepy, ale i aquapark, małpi gaj czy kino, gdyby zawiodła pogoda, a dzieci domagałyby się rozrywek.

Nieco inaczej wygląda sytuacja, jeżeli ferie zimowe w górach mają upłynąć pod znakiem szusowania na stokach. Wówczas poszukiwania należy zacząć od ustaleń, gdzie znajdują się stoki narciarskie przygotowane z myślą o najmłodszych użytkownikach.

Ferie zimowe 2020 w górach - gdzie najlepiej pojechać z dzieckiem na narty

Góry to przede wszystkim raj dla narciarzy, tak najmłodszych, jak i starszych. Ferie zimowe 2020 w górach - gdzie najlepiej pojechać z dzieckiem na narty? Aby cieszyć się urokami gór z dzieckiem, nie trzeba jechać za granicę w poszukiwaniu choćby lepiej przygotowanych, dłuższych stoków czy zaplecza turystycznego na wyższym poziomie. Polskie góry to także dobry wybór, zwłaszcza dla dzieci. Sudety? A może Tatry? Co wybrać?

Zarówno w Sudetach, jak i w Tatrach można znaleźć świetnie rozwiniętą bazę narciarską. Na co zwrócić uwagę? Na odpowiednio przygotowane stoki, ale także zaplecze w postaci przedszkoli, wypożyczalni sprzętu, szkółek narciarskich czy karczm, gdzie można zjeść obiad czy rozgrzać się herbatą lub gorącą czekoladą.

Planując ferie zimowe 2020 w górach z dziećmi, warto wziąć także pod uwagę takie miejscowości jak:

 • Szczyrk,
 • Wisła,
 • Krynica Zdrój,
 • Tylicz k. Krynicy Zdrój,
 • Szklarska Poręba,
 • Czarna Góra w okolicach Stronia Śląskiego,
 • Lądek Zdrój,
 • Zakopane,
 • Małe Ciche pod Zakopanem,
 • Białka Tatrzańska,
 • Bukowina Tatrzańska,
 • Ustrzyki Dolne,
 • Piwniczna-Zdrój,
 • Zieleniec.

Aby znaleźć odpowiednie dla dzieci stoki narciarskie, a i przyjrzeć się bliżej różnym ofertom, wystarczy odwiedzić strony internetowe miejscowości i baz narciarskich. Porównując szczegóły propozycji na ferie zimowe 2020 w górach każdy z pewnością znajdziecie odpowiedź na pytanie gdzie najlepiej pojechać z dzieckiem.

Więcej o: