Ferie zimowe 2020: terminy. Kiedy ferie w twoim województwie?

Czekasz na ferie zimowe 2020? Kiedy uczniowie odpoczną w tym roku? Do szkoły nie będzie trzeba chodzić przez dwa tygodnie w styczniu lub lutym. A dokładnie?

Ferie zimowe 2020: kiedy się zaczynają

Terminy ferii zimowych w roku szkolnym 2019/2020 Ministerstwo Edukacji Narodowej podało już w zeszłym roku. Dowiedzieliśmy się, kiedy zimą będą wypoczywać uczniowie w poszczególnych województwach.

Kiedy wypadają ferie 2020?

  • 13-26 stycznia 2020 r. - województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie,
  • 20 stycznia - 2 lutego 2020 r. - województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie,
  • 27 stycznia - 9 lutego 2020 r. - województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie,
  • 10-23 lutego 2020 r. - województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie.
embed

Ferie zimowe, ale nie tylko

Dwa tygodnie ferii to nie jedyny czas, kiedy uczniowie zimą nie pójdą do szkoły. Między 23 a 31 grudnia 2019 roku zaplanowano zimową przerwę świąteczną. To czas w okolicach świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Nie możemy zapomnieć o dodatkowych dniach wolnych, które będą odpracowywane w innym terminie. W wielu placówkach to 2 i 3 stycznia 2020 roku (czwartek i piątek).

Nie tylko ferie zimowe. Jakie są najważniejsze daty w roku szkolnym 2019/2020?

Zobacz wideo

Co robić w czasie ferii zimowych?

Możliwości jest wiele. Uczniowie mogą wybrać się na zimowy obóz (kolonie zimowe), wyjechać z rodzicami lub skorzystać z atrakcji w miejscu zamieszkania. Zima w mieście organizowana jest w szkołach, ale i w placówkach kulturalnych - oferta zajęć jest bardzo duża, a większość z nich jest bezpłatna (lub za niewielką opłatą). Skorzystać można także z zimowych półkolonii, dzieci mają zajęty dzień (w godzinach pracy rodziców), a śpią we własnym łóżku. Pamiętajmy, aby oferty przeglądać już teraz - im bliżej ferii, tym mniej wolnych miejsc.

Dla lubiących planować

Według obowiązującego rozporządzenia, termin ferii zimowych musi być ogłoszony wcześniej (nie później niż do końca maja w roku szkolnym poprzedzającym rok, w którym będą trwały ferie). W związku z tym wiemy już, kiedy ferie zimowe będą wypadały w kolejnym roku szkolnym. To przydatne informacje dla tych, którzy lubią planować dużo do przodu. To kiedy wypadają ferie zimowe 2020/2021?

  • 18 - 31 stycznia 2021 r. - województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie,
  • 25 stycznia - 7 lutego 2021 r. - województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie,
  • 1 lutego - 14 lutego 2021 r. - województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie,
  • 15 - 28 lutego 2021 r. - województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie.

Nic, tylko z kalendarzem w ręku sprawdzać, kiedy najlepiej wziąć wolne.

Więcej o: