Ferie zimowe 2019 w województwie łódzkim: czyli terminy, półkolonie i inne atrakcje

Ferie zimowe 2019 w województwie łódzkim rozpoczynają się 11 lutego i trwają do 24 lutego 2019 roku. W tym samym terminie będą odpoczywały dzieci mieszkające w województwach: lubelskim, podkarpackim, pomorskim i śląskim

Jakie atrakcje i zimowiska przygotowały na 2019 rok największe miasta województwa łódzkiego - Łódź, Piotrków Trybunalski, Pabianice, Tomaszów Mazowiecki? Na dzieciaki czekają lodowiska, aquaparki, kina, warsztaty artystyczne, imprezy i pokazy oraz wiele półkolonii i zimowisk. Jedno jest pewne: ferie zimowe 2019 w województwie łódzkim upłyną pod znakiem wielu ciekawych wydarzeń. Nuda? Nie ma mowy.

Jak bezpiecznie chodzić po oblodzonych chodnikach? Naśladując pingwiny

Zimowiska i półkolonie - ferie zimowe 2019

Jeśli chodzi o półkolonie i zimowiska, to tych jest bardzo dużo, ponieważ organizują je szkoły, spółdzielnie mieszkaniowe, domy kultury, ośrodki sportowe, szkoły językowe, a także różne placówki kulturalne i firmy.

Na przykład Teatr Lalek Arlekin im. Henryka Ryla w Łodzi na ferie 2019 przygotowuje zajęcia w dwóch grupach aktorskich, prowadzonych przez lalkarzy oraz w jednej grupie scenograficznej, prowadzonej przez zespół artystów plastyków i scenografów. Każda z grup przygotuje pokaz artystyczny, który na zakończenie ferii zostanie zaprezentowany przed publicznością na Dużej Scenie Teatru Arlekin. Udział dziecka w dwutygodniowych warsztatach kosztuje 500 zł (dla rodzeństw zniżki).

Dzieciaki z Aleksandrowa Łódzkiego Klub OTOFITNESS zaprasza na półkolonie "Zimoodporni". Jakie atrakcje znajdą się w programie? Warsztaty z wypieku słodkości zrealizowane w partnerstwie z Pracownią Wypieków Artystycznych "Słodka babeczka" w Aleksandrowie Łódzkim, spektakl teatralny pt. "Katarynka. Opowieści" przygotowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Portiernia Sztuki w Łodzi, warsztaty z wypieku pizzy zrealizowane w partnerstwie z Pizzeria "Presto" w Aleksandrowie Łódzkim, warsztaty multisensoryczne przygotowane we współpracy z firmą Hulaj Dusza z Łodzi, wyjazd do Manufaktury w Łodzi i wiele innych.

W Łodzi Mali Geniusze mogą wziąć udział w półkoloniach, na których czekają na nich ciekawe zajęcia: z malowania światłem, eksperymentów, szermierki, szycia, prawa kosmicznego, fotomontażu, szybkiego zapamiętywania, druku 3D, tańców oraz wielu innych. Przewidziano dwa turnusy. Adres: ul. Bojowników Getta Warszawskiego 3, SP nr 45.

Znajdzie się też coś dla fanów robotyki. Planeta Robotów zaprasza na rozwijające zajęcia z Lego robotyką. To pięć dni kreatywnej zabawy od rana do wieczora. Dzieciaki będą budować, programować roboty i tworzyć konstrukcje DIY, przeprowadzać doświadczenia, ale przede wszystkim dobrze się bawić. Zajęcia są przewidziane dla dzieci w wieku 6-12 lat, grupy będą podzielone (wiek, doświadczenie).

Ferie zimowe 2019 na łyżwach

Podczas ferii na terenie województwa łódzkiego, właściwie w każdym większym mieście, do dyspozycji dzieci oddawane są lodowiska. Powstają najczęściej przy szkołach i ośrodkach sportu i rekreacji. Często obiekty zachęcają do odwiedzin promocjami cenowymi i innymi atrakcjami. W samej Łodzi co roku działa kilka lodowisk. Dwa zadaszone - Retkinia i Bombonierka oraz odkryte.

Poza Łodzią można znaleźć lodowiska we wszystkich większych aglomeracjach województwa, czyli w Piotrkowie Trybunalskim, Zgierzu, Tomaszowie Mazowieckim czy Kutnie.

Atrakcje lokalne - sposób na udane ferie zimowe

W trakcie ferii warto wyskoczyć do aquaparku, zwłaszcza że na basenach można korzystać nie tylko z wielu atrakcji, ale i tańszych biletów na pływalnię.

Warto się udać na rodzinną eskapadę do Zagwozdki przy ul. Struga 11/11 w Łodzi, by nie tylko doskonale się bawić, ale i wytężyć umysły w pokojach zagadek. Escape Room to rozrywka nie tylko dla dorosłych, ale i dzieci w wieku 6-12 lat. Zasady gry są proste - trzeba wydostać się zamkniętego pokoju w określonym czasie. Aby tego dokonać, trzeba pokonać zagadki, kłódki i zamki, szukając różnych wskazówek. Zagwozdka to pierwsze w Łodzi miejsce oferujące pokój zagadek stworzony tylko dla dzieci.

Doskonałym pomysłem na niejedno popołudnie są odwiedziny w Muzeum Pałac Herbsta, Muzeum Sztuki w Łodzi przy ul. Przędzalniana 72, gdzie organizowane są warsztaty rodzinne: zarówno we wnętrzach Pałacu Herbsta, jak i w Galerii Sztuki Dawnej.

Narty w województwie łódzkim

Jeśli zima, to narty. Jeśli narty w województwie łódzkim, to najlepiej na Górze Kamieńsk, obiekt OSiR Kamieńsk. Góra powstała dzięki kopalni węgla brunatnego w Bełchatowie - na płaskiej równinie wznosi się 200-metrowa góra (386 m n.p.m.). Nachylenie stoku nie jest duże - różnica poziomów to 123 m, ale dzieci będą zachwycone. Trasy są sztucznie naśnieżane, ratrakowane i oświetlone. Główna trasa ma długość 760 metrów i jej szerokość waha się od 30 do 150 m, a różnica wzniesień to 123 m.

Na nartach można także pozjeżdżać kilkanaście kilometrów od Łodzi, w ośrodku dla narciarzy Ski Park Malinka. Stok utworzono na Górze Wilamowskiej, która pierwotnie była zwyczajną górą śmieciową. Obecnie górka oferuje 2 trasy o długości 450 i 250 m (niebieskie, łatwe). Stok jest oświetlony i sztucznie naśnieżany, do dyspozycji narciarzy są dwa wyciągi orczykowe.

To także może cię zainteresować:

Więcej o: