Ferie zimowe 2019 w województwie wielkopolskim: terminy, gdzie na łyżwy

Ferie zimowe 2019 w województwie wielkopolskim zaczynają się 14 stycznia i trwają do 27 stycznia 2019 r. W tym samym terminie będą wypoczywać dzieci mieszkające w województwach: kujawsko-pomorskim, lubuskim, małopolskim i świętokrzyskim

Jak spędzić ferie zimowe 2019 w województwie wielkopolskim, jeśli nie mamy w planach rodzinnego wyjazdu na urlop w górach, a dziecko nie spędzi czasu na zimowisku z dala od domu, poza województwem? Aby dobrze bawić się w ferie 2019 wystarczy wiedzieć, na jakie atrakcje można liczyć lokalnie. A co przygotowały największe miasta województwa - Poznań, Kalisz czy Konin?

Miejskie ferie zimowe 2019 mają do zaoferowania bardzo wiele. Na dzieci czekają lodowiska, aquaparki, kina, warsztaty artystyczne, spotkania z nauką i sztuką, organizowane przez muzea, domy kultury czy firmy, zgodnie z profilem swojej działalności. To także - a może i przede wszystkim - wypoczynek zorganizowany, czyli półkolonie i półzimowiska.

Zimowiska i półkolonie - ferie zimowe 2019 w województwie wielkopolskim

Półkolonie i półzimowiska są organizowane przez wiele placówek. Są to głównie szkoły, także językowe, spółdzielnie mieszkaniowe, domy kultury i firmy, zarówno lokalne, jak i o zasięgu ogólnopolskim, zajmujące się szeroko rozumianym kształceniem dzieci. Wiele z nich jest dofinansowywanych przez samorządy, dlatego rodzice nie ponoszą kosztów bądź są one niewielkie. W innych przypadkach turnus ferii potrafi kosztować do 500 zł.

I tak dzieci można już zapisywać na półkolonie w Tarnowskich Termach w Tarnowie Górnym koło Poznania. Dogoterapia, zajęcia plastyczne, zajęcia na basenie, wyjazd do kina to tylko niektóre propozycje programowe.

Ferie zimowe to dwa tygodnie, które warto dobrze wykorzystać. Mały Inżynier w Poznaniu przygotował ofertę rozwijających zajęć, które bawią i uczą jednocześnie. Ferie 2019 można spędzić z robotami, eksperymentami, elektroniką i programowaniem. To zdecydowanie niezapomniana przygoda w krainie nauk ścisłych. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci 8-15 lat. Inna opcja to Szkoła Detektywów (dzieci w wieku 8-12 lat). To nie będą zwykłe lekcje, a jedyna w swoim rodzaju akademia kształcąca przyszłych śledczych! Młodzi agenci podczas zajęć odkryją tajniki szyfrowania oraz pozornie niewytłumaczalnych eksperymentów. Pisanie elektrolityczne, pobieranie odcisków palców, sposoby na szyfrowanie wiadomości czy detektywistyczna gra terenowa z pewnością zostaną w pamięci na długo.

Na małych amatorów sztuki kulinarnej czekają półkolonie zorganizowane przez Restaurację Dąbrowskiego 42 w Poznaniu. Zajęcia prowadzone będą w profesjonalnej kuchni, pod okiem zawodowego kucharza oraz doświadczonej animatorki. Jeśli więc chcecie, by wasze dzieci postawiły pierwsze kroki w świecie smaków i zapachów oraz spędziły czas, łącząc gotowanie z zabawą, to to zimowisko jest właśnie dla nich.

W Swarzędzu, na półkolonie z tańcem w tle zaprasza Funfabryka. Oferta skierowana jest do dzieci w wieku 7-12 lat. W programie zajęcia taneczne, gry i zabawy, bowling, a także wyjścia na lodowisko.

Dla miłośników nieco bardziej klasycznych form tańca mamy inną propozycję. Szkoła Baletowa Anny Niedźwiedź przy ul. Petera Mansfelda 4 w Poznaniu zaprasza na "Ferie z Tańcem i Sztuką 2019". Zajęcia tańca klasycznego, choreografii, warsztaty akrobatyczne (akrobatyka, akrobatyka powietrzna), warsztaty literackie "Magia Opowieści" prowadzone przez Pracownię Literacką, którym towarzyszyć będą ciekawe wyjścia (m.in. warsztaty edukacyjne w "Bramie Poznania", Bowling), to tylko część z atrakcji.

Inną ciekawą propozycję ma Ogród Jordanowski nr 2 w Poznaniu. Tu w czasie ferii zimowych 2019 odbędą się zajęcia pod hasłem "Ruch to zdrowie". Są przeznaczone dla dzieci w wieku 6-12 lat. W programie: zajęcia ruchowe na boiskach i sali sportowej, zabawy przy muzyce, warsztaty plastyczne i kulinarne, wyjścia poza teren placówki w ciekawe miejsca.

Ciekawie wygląda perspektywa spędzenia ferii na półkoloniach zimowych w Termach Maltańskich. Gorący basen w środku zimy to kusząca propozycja. Na uczestników, oprócz nauki pływania i zabawy w aquaparku, czekają wycieczki w ciekawe miejsca w Poznaniu i szereg aktywności. Wiek dzieci: 6-12 lat.

No i na koniec coś dla małych poliglotów. Leader School Poznań Rataje os. Tysiąclecia 30 zaprasza dzieci i młodzież (5-15 lat) na półkolonie językowe z National Geographic "Odkrywca". Co powiecie na 40 godzin z językiem angielskim, codzienne nowe projekty i wyjścia (kino, Malta Ski)?

Warto pamiętać, że miasta czy gminy dofinansowują nie tylko turnusy zimowe, ale i pojedyncze atrakcje na ferie, np. koncerty, spektakle teatralne, warsztaty, kursy czy spotkania naukowe, które trwają kilka godzin czy jeden dzień. Warto z nich korzystać. Organizują je muzea, biblioteki, domy kultury, ośrodki sportu i kluby sportowe.

Zimą w Wielkopolsce jest dużo atrakcji. W czasie ferii można wybrać się do Skansenu Miniatur między Gnieznem a Poznaniem, zwiedzić poznańskie muzeum Blubry 6D w okularach trójwymiarowych czy bawić się w Szkole Małego Kierowcy na poznańskiej Malcie.

Bałwanek, którego można ulepić w domu? Twoje dziecko będzie zachwycone!

Lodowiska, czyli ferie zimowe 2019 na łyżwach

Ferie na łyżwach to także doskonała opcja, zwłaszcza że w województwie wielkopolskim jest sporo nie tylko odkrytych, ale i krytych lodowisk. Gdzie iść na łyżwy? Największą popularnością dotychczas cieszyły się lodowiska: Ice Parku w Kaliszu, w Pile w hali Aquaparku, przy pływalni Wodny Raj w Swarzędzu, przy pływalni Laguna w Złotowie, Misiałek - Tarnowo Podgórne, lodowisko przy Śremskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. W samym tylko Poznaniu to: Chwiałka, Ligawa przy stadionie i Lodowisko Malta przy starcie Toru Regatowego Malta. Największe kryte lodowisko w Wielkopolsce to Iglo Park w Suchym Lesie.

Ferie 2019. Może na basenie?

Ponieważ w czasie ferii, by zachęcić dzieci do aktywności, wiele ośrodków obniża ceny biletów i wprowadza różne inne promocyjne opcje, warto sprawdzać oferty na ferie przygotowane przez baseny i aquaparki. W województwie wielkopolskim warto odwiedzić zwłaszcza Termy Maltańskie, AquaLife we Wrześni, Akwawit w Lesznie, Wodnik w Krotoszynie, Wodny Raj w Swarzędzu.

Narty w województwie wielkopolskim

Wprawdzie Wielkopolska nie jest rajem dla narciarzy, ale i oni mogą znaleźć tu coś na otarcie łez. Naśnieżane i oświetlane po zmroku stoki narciarskie są na poznańskiej Malcie (Malta Ski) oraz w Chodzieży (dwa wyciągi, wzniesienie o wysokości 132 m n.p.m.). W obu ośrodkach można korzystać ze szkółek narciarskich i snowboardowych.

Miłośnicy nart biegowych także znajdą tu coś dla siebie. Polecają się trasy Wielkopolskim Parku Narodowym niedaleko Poznania, w Poznaniu w Lasku Marcelińskim i nad Maltą, a także w Puszczy Zielonce.

To także może cię zainteresować:

Więcej o: