Ferie zimowe 2019 w województwie podkarpackim: czyli terminy, atrakcje, półkolonie

Ferie zimowe 2019 w województwie podkarpackim rozpoczynają się 11 lutego i trwają do 24 lutego 2019 r. W tym samym terminie ferie będą miały dzieci mieszkające w województwach: lubelskim, łódzkim, pomorskim i śląskim

Ferie to frajda dla dzieci, ale jak zagospodarować im czas, gdy dni nie wypełniają lekcje? Do wyboru jest wiele opcji. Zima w domu może być super atrakcyjna.

Ferie 2019 w podkarpackim to okres różnorodnych zajęć i warsztatów. Na dzieci czekają też lodowiska, aquaparki, kina, domy kultury oraz wiele półkolonii i zimowisk. W większych i mniejszych miastach - Rzeszowie, Krośnie, Przemyślu, Stalowej Woli, Sanoku, Jaśle czy Mielcu - przygotowano wiele świetnych propozycji i ofert.

Ale opcje miejskie to nie wszystko. Nie można przecież nie wspomnieć, że mieszkańcy regionu to prawdziwi szczęściarze, którzy mogą cieszyć się doskonałymi warunkami narciarskimi. Te są do pozazdroszczenia. Ferie na nartach? Marzenie! Dlatego jedno jest pewne: ferie zimowe 2019 w województwie podkarpackim z pewnością będą udane.

Półkolonie w podkarpackim - ferie zimowe 2019

Na półkolonie najczęściej zapisują się młodsze dzieci, choć i starsze od tego nie stronią. Ta forma zajęć całodziennych, składających się na tygodniowe turnusy, najczęściej jest zorganizowanych przez szkoły, spółdzielnie mieszkaniowe, ośrodki sportowe, domy kultury oraz firmy. To dlatego część ofert jest bezpłatna lub płatna niewiele (dofinansowywana najczęściej przez miasta i gminy), a pozostałe - pełnopłatne.

I tak na zimowy wypoczynek w czasie ferii 2019 zaprasza Rzeszowski Dom Kultury. Oferta jest skierowana do dzieci w wieku 7-12 lat i ucieszy także rodziców. Pierwszą dobrą wiadomością jest lokalizacja zimowiska, ponieważ zajęcia będą się odbywały w filiach:

 • filia Biała, ul. Kardynała Karola Wojtyły 164,
 • filia Country, ul. Herbowa 3,
 • filia Miłocin, ul. Miłocińska 75,
 • filia Pobitno, ul. Konfederatów Barskich 43a,
 • filia Przybyszówka, ul. Dębicka 170,
 • filia Słocina, ul. Paderewskiego 154,
 • filia Staromieście, ul. Staromiejska 43a,
 • filia Staroniwa, ul. Staroniwska 46,   
 • filia Wilkowyja, ul. Olbrachta 120,
 • filia Zalesie, ul. Wieniawskiego 84,
 • filia Załęże, ul. Księdza Jana Stączka 12,
 • filia Zwięczyca, ul. Beskidzka 6.

Druga dobra wiadomość to cena. Filia Miłocin i Staromieście - koszt turnusu to 260,00 zł za tydzień. Dla posiadaczy karty "Rodzina Wielodzietna 3+" koszt wynosi 167,50 zł. Pozostałe filie - 110,00 zł za tydzień. Dla posiadaczy karty "Rodzina Wielodzietna 3+" koszt 55,00 zł. Program z półkolonii zimowych 2019 w poszczególnych filiach można pobrać na stronie RCK.

Dzieci, które mieszkają w Krośnie, mogą zapisać się na półkolonie zimowe, na które zaprasza Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Okręgowy w Krośnie. Zajęcia będą się odbywały przy ul. Wojska Polskiego 45, SP nr 14. Zgłoszenia przyjmują i szczegółowych informacji udzielają pracownicy biura.

Ale turnusy feryjne to nie wszystko. Dla dzieci z województwa podkarpackiego przygotowano wiele ofert zajęć plastycznych, tanecznych, sportowych czy językowych, które trwają dzień czy kilka godzin. To miła odskocznia od codziennej rutyny i powód, by oderwać się od komputera, zwłaszcza że oferta jest co roku ciekawa i bardzo zróżnicowana. W poprzednich latach np., w ramach akcji "Zima w mieście", Tarnobrzeski Dom Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna, a także tarnobrzeskie stowarzyszenia zapraszały do korzystania z przygotowanej oferty zajęć teatralnych czy bibliotecznych. Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli i Spółdzielczym Domu Kultury w Stalowej Woli stawiały na zajęcia plastyczne, taneczne, wokalne. Nie mniej bogatą propozycję zajęć sportowych oferował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu. Na podobne formy zajęć mogły liczyć dzieci z innych miejscowości, np. Nowej Dęby, Grębowa, Baranowa Sandomierskiego oraz Gorzyc. Ciekawych propozycji, wzorem lat ubiegłych, można spodziewać się po Centrum Pogranicza Kultur i Muzeum Rzemiosła. Wszystkie propozycje były bezpłatne. O szczegóły warto pytać w placówkach, ponieważ wiele ofert nie pojawia się w sieci.

Lodowiska, czyli ferie zimowe 2019 na łyżwach

Jak zima, to nie tylko lepienie bałwana, rzucanie się śnieżkami czy szaleństwo na nartach. W wolnej chwili warto pójść na lodowisko, by pojeździć na łyżwach.

Na amatorów piruetów na lodowej tafli, w województwie podkarpackim  w czasie ferii zimowych 2019, czekać będzie kilka lodowisk. Sztuczne lodowisko w Przemyślu (ul. Sanocka 12) zastrzega sobie, że dni i godziny otwarcia obiektu zależne są od warunków atmosferycznych. Bilet normalny kosztuje 7 zł, a ulgowy - 5 zł. Wypożyczenie łyżew - 7 zł.

W tym roku miłośnicy łyżew z Rzeszowa będą mogli korzystać z dwóch tafli: to tzw. biały orlik przy ul. Starzyńskiego, w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 25 na osiedlu Baranówka, druga to niewielkie lodowisko na dziedzińcu Millenium Hall (bilet normalny: 10 zł, bilet ulgowy: 8 zł, wypożyczenie łyżew: 6 zł). Największe, ale też i najstarsze rzeszowskie lodowisko zostało rozebrane w 2016 roku.

Przed Miejskim Domem Kultury w Stalowej Woli stanęło mobilne lodowisko  o powierzchni 20 na 30 metrów. Obiekt cieszy się dużą popularnością. Przez ostatnie trzy sezony ze ślizgawki skorzystało około 60 tysięcy osób. Uruchomiono także wypożyczalnie łyżew.

Ślizgać w trakcie ferii można się także w Jarosławiu, w Krośnie, Dębicy (wszystkie zlokalizowane przy MOSiR), a także w Jaśle, Tryńczy i Mielcu.

Zobacz wideo

Narty w województwie podkarpackim

Narty na Podkarpaciu to świetny wybór na zimowe ferie 2019, tak dla turystów na dłuższe turnusy, jak i dla okolicznych mieszkańców, jako opcja popołudniowa czy weekendowa.

Gdzie pojechać na ferie na narty z dziećmi w województwie podkarpackim? Największy ośrodek narciarski na Podkarpaciu znajduje się w Ustrzykach Dolnych. Jest tu kolej krzesełkowa, wyciągi orczykowe oraz krótkie wyciągi do nauki jazdy. Można też znaleźć długie trasy o największej różnicy poziomów na Podkarpaciu.

W Przemyślu na narciarzy czekają trasy o różnej długości i trudności, a także tor saneczkowy.

Inne popularne ośrodki to Chyrowa koło Dukli, Arłamów, Babice, Bystre koło Baligrodu, Cisna, Karlików, Lesko, Gogołów.

Narciarze biegowi także znajdą coś dla siebie, ponieważ czekać na nich będzie wiele tras, jak choćby te w okolicach Magurskiego Parku Narodowego, Sękowej, Ski Parku Magura, Małastowie, Gładyszowie, Smerekowcu, Kamionnej i Tyliczu.

To także może cię zainteresować:

Więcej o: