Ferie zimowe 2019 w województwie lubelskim: terminy, co robić

Ferie zimowe 2019 w województwie lubelskim rozpoczynają się 11 lutego i trwają do 24 lutego 2019 r. W tym samym terminie będą wypoczywały dzieci mieszkające w województwach: łódzkim, podkarpackim, pomorskim oraz śląskim

Co robić w ferie zimowe 2019 w województwie lubelskim? Na dzieciaki czekają lodowiska, aquaparki, stoki narciarskie, kina oraz wiele półkolonii i zimowisk, zorganizowanych przez szkoły, spółdzielnie mieszkaniowe, ośrodki kultury i sportu oraz firmy edukacyjne. Kropką nad "i" są imprezy, koncerty, warsztaty, pokazy i inne spotkania, organizowane dla uatrakcyjnienia wypoczynku. Jedno jest pewne: ferie zimowe 2019 w województwie lubelskim upłyną pod znakiem wielu atrakcji. Nie ma mowy o nudzie.

Jakie atrakcje i zimowiska przygotowały na 2019 rok największe miasta województwa lubelskiego - Lublin, Chełm, Zamość czy Biała Podlaska?

Zimowiska i półkolonie w lubelskim - ferie zimowe 2019

Zimowiska i półkolonie, zwłaszcza dla najmłodszych, cieszą się ogromną popularnością. Nic dziwnego - dziecko nie tylko spędza czas w gronie rówieśników, ale doskonale się bawi i rozwija zainteresowania.

Dzieci mogą wybrać zimowiska plastyczne, sportowe, muzyczne, informatyczne czy językowe. Ciekawą propozycję dla najmłodszych na ferie zimowe 2019 ma szkółka Swimfun w Lublinie, która zaprasza dzieci na zimowisko, które wypełni nie tylko pływanie i nurkowanie, ale także gry i zabawy w wodzie, nauka jazdy na nartach, bajkowe kino i zajęcia plastyczne.

Z kolei stadnina pod Lasem w Tomaszowie Lubelskim zaprasza na półkolonie w ośrodku położonym na skraju lasu. Program, obejmujący jazdę konną (pięć lekcji w małych grupach) opracowano zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych jeźdźców. Lekcje praktyczne prowadzone są w grupach maksymalnie czteroosobowych, a początkujący jeźdźcy zaczynają naukę indywidualnie lub w grupach dwuosobowych.

Na Ferie na sportowo w Białej Podlaskiej zaprasza też Rodak. W programie, oprócz wielu lokalnych atrakcji (zajęcia sportowe na AWF, eksperymenty chemiczne i fizyczne, zajęcia plastyczno-techniczno-manualne), planowany jest wyjazd do Warszawy na Zimowy Narodowy.

Oferta na ferie 2019 skierowana do dzieci jest zróżnicowana i zmienia się z roku na rok. Program warsztatów, półkolonii czy różnych kursów można sprawdzić na stronach miast, szkół, klubów dziecięcych czy domów kultury. Czasem warto poszukać ich także poza siecią - wiele ofert pojawia się na plakatach, wywieszonych na słupach ogłoszeniowych w mieście.

Bałwanek, którego można ulepić w domu? Twoje dziecko będzie zachwycone!

Lodowiska, czyli ferie zimowe 2019 na łyżwach

Zima i ferie to doskonała okazja, by pojeździć na łyżwach. Lodowiska można znaleźć w niemal każdym mieście. Są organizowane zarówno z inicjatywy szkół, władz miejskich, jak i ośrodków sportu.

Ferie zimowe 2019 w województwie lubelskim można spędzić na taflach w Zamościu (na zamojskim Rynku Wielkim), na terenie Szkoły Podstawowej nr 9 im. Świętej Jadwigi Królowej w Białej Podlaskiej czy Amber w Żarach.

W Lublinie na dzieciaki czeka kilka tafli: lodowisko Icemania, prowadzone przez MOSiR w Lublinie przy Al. Zygmuntowskich 4, Lodowisko Browar Perła przy ul. Bernardyńskiej 15 i lodowisko przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 przy ul. Radzyńskiej 5, gdzie zimą w miejscu boiska powstaje ślizgawka. Wstęp na nią jest darmowy.

Ferie 2019 na sportowo

Wiele basenów i aquaparków na Lubelszczyźnie z pewnością, wzorem lat ubiegłych, przygotuje na ferie zimowe 2019 super oferty - tańsze bilety wstępu czy zabawy z animatorami. Na amatorów wodnych szaleństw czekać będą aquaparki w Lublinie, Chełmie, Białej Podlaskiej, Łukowie, Nałęczowie.

Ciekawą propozycją, zwłaszcza dla e-fanow jest CITY VR w Lublinie. To salon gier wirtualnej rzeczywistości. Mieści się przy ul. Wileńskiej 21a w Lublinie i wygląda jak kosmiczne pomieszczenie. Wygodne fotele gamingowe, oświetlenie jak w statku Star Wars oraz najnowocześniejszy sprzęt VR do gry. A w środku... można wejść na szczyt K2, odbyć podróż na Marsa lub zaszaleć na rollercoasterze. Do dyspozycji są cztery stanowiska do gry: Bieżnia Virtuix Omni, symulator jazdy, gry stojące, stanowisko z filmami i aplikacjami 360 stopni.

Uwadze feriowiczów poleca się również Strefa wysokich lotów - park trampolin przy ul. Cisowej 11 w Lublinie. Mnóstwo atrakcji (trampoliny sportowe, basen z gąbkami, belka do pojedynków, podłoga wybijająca, arena do swobodnego skakania, ścianka wspinaczkowa, ścieżki akrobatyczne oraz kosze do ćwiczenia wsadów), setki metrów kwadratowych trampolin, wyjątkowi trenerzy i beztroska, luźna atmosfera. Siódme poty i gorące emocje gwarantowane.

Narty w województwie lubelskim

W województwie lubelskim w czasie ferii, jeżeli warunki pogodowe dopiszą, będzie można pozjeżdżać na nartach na Globusie w Lublinie.

Globus Ski to stok narciarski, którego atutem jest położenie w centrum Lublina. Jest otwarty w godz. 16.00-21.00 w dni powszednie oraz w godz. 10.00-21.00 w weekendy, święta oraz w ferie zimowe. Ci, którzy nie mają swojego sprzętu, mogą skorzystać z wypożyczalni znajdującej się przy stoku. Do dyspozycji są dwie trasy narciarskie (do jazdy na nartach i snowboardach) z wyciągami o długości 300 i 100 metrów, a oświetlenie całego stoku pozwala na jazdę do późnych godzin wieczornych.

W poprzednich latach stoki narciarskie cieszyły nie tylko w stolicy województwa, ale także te w Międzyrzecu Podlaskim i w okolicach Kazimierza Dolnego oraz Stacja Narciarska w Jacni na Roztoczu, ośrodek narciarsko-snowboardowego w Rąblowie w gminie Wąwolnica w powiecie puławskim, stok narciarskim w Chrzanowie w powiecie janowskim. Inne ośrodki to Celejów, Parchatka i Rąblów.

  • Pierwsze stoki narciarskie w województwie już zostały uruchomione.
  • Wyjątkowym miejscem, nie tylko na ferie zimowe, jest Siwa Dolina w Tomaszowie Lubelskim. To doskonałe miejsce na narty biegowe.

To także może cię zainteresować:

Więcej o: