Ferie zimowe 2019 w województwie warmińsko-mazurskim: terminy, zimowiska, półkolonie

Ferie zimowe 2019 w województwie warmińsko-mazurskim rozpoczynają się 21 stycznia i trwają do 3 lutego 2019 roku. W tym samym terminie będą wypoczywały dzieci mieszkające w województwie podlaskim.

Jak spędzić ferie zimowe 2019 w warmińsko-mazurskim, jeśli nie wyjeżdżamy całą rodziną w góry, a dziecko nie planuje wypadu do babci, na zimowisku czy obóz zimowy? Co robić podczas ferii w mieście? Możliwości jest wiele. Województwo warmińsko-mazurskie to bardzo ciekawy, piękny i zróżnicowany region, który urzeka nie tylko latem. To dlatego ferie w regionie można spędzać nie tylko w mieście, ale i aktywnie, w plenerze.

Dodajmy, że jak co roku, także podczas ferii 2019, na dzieciaki w całym województwie czekają lodowiska, aquaparki, kina, biblioteki, muzea i domy kultury, a co za tym idzie warsztaty artystyczne, spotkania z nauką czy sztuką, gry i zabawy w stylu sportowym, a także wiele półkolonii i zimowisk. Jedno jest pewne: ferie zimowe 2019 w województwie warmińsko-mazurskim upłyną pod znakiem wielu atrakcji. Nie ma mowy o nudzie.
Jakie oferty na ferie 2019 przygotowały największe miasta województwa warmińsko-mazurskiego: Olsztyn, Ełk, Elbląg, Giżycko i Mrągowo? Ich wachlarz jest imponujący - każdy znajdzie coś dla siebie, na miarę zasobów finansowych i zainteresowań dziecka.

Czy najwięcej ciepła ucieka przez głowę? [NaZdrowie]

Zimowiska i półkolonie - ferie zimowe 2019

Zimowiska i półkolonie, jak co roku, będą organizowały szkoły (zajęcia dofinansowywane, najczęściej bezpłatne). To świetne rozwiązanie, nie tylko z powodów lokalizacyjnych czy finansowych. Dzieci z pewnością docenią możliwość przebywania ze znajomymi twarzami, w oswojonym środowisku, ale w atmosferze beztroskiej zabawy, z dala od myśli o klasówkach i sprawdzianach.

Półkolonie i półzimowiska organizują także spółdzielnie mieszkaniowe, domy kultury, ośrodki sportowe oraz firmy - zarówno te lokalne, jak i o zasięgu ogólnopolskim. Na dzieci czekają zajęcia językowe, taneczne, plastyczne, sportowe czy informatyczne.

Ciekawą ofertę przygotowała Akademia Nauki w Olsztynie, która na półkolonie w ferie zimowe 2019 zaprasza dzieci w różnym wieku. I tak młodsze dzieciaki wezmą udział w magicznych warsztatach "Czary-mary", ale i zbudują działające roboty z klocków Lego, zaś starsi uczestnicy zaczną przygodę z programowaniem M-botów. Oferta jest na tyle ciekawa, że zostały już ostatnie wolne miejsca. Oprócz zajęć dla najmłodszych Akademia w ferie zimowe 2019 zaprasza też uczniów kończących szkołę podstawową lub gimnazjum na zimowe warsztaty przygotowujące do egzaminu na koniec ich szkoły.

Imponującą ofertą, jak co roku, tłumy ściągnie Zima z Pałacem Młodzieży 2019. Na dzieci w Olsztynie czekają zajęcia: malarskie, plastyczne, wokalne, teatralne, taneczne, kompozytorskie, fotograficzne czy strzeleckie. Oferta jest bardzo bogata, cena zachęcająca. Pałac Młodzieży zaprasza i dzieci, i młodzież.

Z kolei w Elblągu, dla dzieci w wieku 7-12 lat, organizowane są Ferie zimowe z FANROBOT. Fani robotów, eksperymentów, programowania i Minecrafta z pewnością będą zachwyceni.

Planując zapisanie dziecka na półzimowisko trzeba pamiętać, że oferty wielu firm i ośrodków można znaleźć wyłącznie off-line. Dlatego warto się rozglądać, śledzić ogłoszenia w prasie lokalnej, wypatrywać plakatów na słupach ogłoszeniowych i witrynach placówek.

Miasta w województwie warmińsko-mazurskim, tak jak w innych regionach Polski, współfinansują w czasie ferii nie tylko półzimowiska i półkolonie zimowe, ale także jednostkowe zajęcia organizowane przez muzea, biblioteki, domy kultury i inne ośrodki. To dlatego dzieci, które nie są zainteresowane całodzienną opieką mogą korzystać z krótszych form zajęciowych - kilkugodzinnych czy dziennych. Warto się rozejrzeć za warsztatami, kursami czy spotkaniami tematycznymi. W tę akcję włączają się placówki w Olsztynie, Węgorzewie, Piszu, Iławie, Mrągowie, Szczytnie czy Lidzbarku Warmińskim.

Ferie 2019 na basenie

Ferie to okazja do promowania aktywnego stylu życia i... promocji cenowych. To dlatego na miejskich lodowiskach, pływalniach i halach sportowych pojawiają się nie tylko atrakcje programowe, ale i cenowe - zniżki dla dzieci czy bezpłatne wejściówki. Warto z tego korzystać, zwłaszcza że w regionie zdecydowanie jest gdzie poszaleć.

W województwie warmińsko-mazurskim, podczas ferii zimowych 2019, na amatorów wodnych szaleństw czeka wiele obiektów. To Park Wodny w Ełku, Termy Warmińskie w Lidzbarku Warmińskim, Hotel Gołębiewski w Mikołajkach, Aquapark Ostróda, Wodne Centrum Rekreacyjno-Sportowe Aquasfera w Olsztynie czy Termy Medical Warmia Park Pluski. Na amatorów zabaw w wodzie czekają zjeżdżalnie, rwące i leniwe rzeki, jacuzzi zewnętrzne i podwodne akwaria. Warto przed feriami zorientować się, jakie promocje cenowe i oferty typu "happy hours" przygotowały także inne pływalnie w województwie.

Lodowiska, czyli ferie zimowe 2019 na łyżwach

Lodowiska są tworzone w wielu miastach w regionie, najczęściej przy szkołach i przy miejskich obiektach sportowych. W Olsztynie OSIR uruchomi trzy lodowiska: przy CRS UKIEL, przy hali widowiskowo-sportowej Urania i przy ul. Jeziołowicza. W Giżycku czeka lodowisko Mazurskiego Centrum Sportów Lodowych. Z kolei w Ełku - lodowisko MOISR, położone przy ul. Piłsudskiego 27. Obiekt na czas ferii zimowych planuje zmiany w harmonogramie pracy - warto się z nimi zapoznać. Przy dobrej, zimowej aurze, wiele lodowisk powstanie na boiskach szkolnych. Warto trzymać rękę na pulsie, zwłaszcza ze zabawa najczęściej nic nie kosztuje.

Narty w województwie warmińsko-mazurskim

Jeśli pogoda dopisze, amatorzy nart i snowboardów nie będą musieli jechać w góry, by zatracić się w śnieżnym szaleństwie. Na terenie województwa warmińsko-mazurskiego czeka na nich kilka wyciągów. To Kartasiówka w Rusi pod Olsztynem, która ma 3 trasy zjazdowe po 280 m. Stok jest sztucznie naśnieżany, a wyciąg oświetlony. Można skorzystać z wypożyczalni sprzętu i szkoły jazdy.

Kolejny ośrodek to Kurza Góra w Kurzętniku/Nowe Miasto Lubawskie. Na narciarzy czekają trzy zróżnicowane trasy narciarskie, zimowy park rozrywki dla dzieci oraz szkółka narciarska.

W Mrągowie można pozjeżdżać na Górze Czterech Wiatrów. Są dwa wyciągi orczykowe, pięć tras zjazdowych o różnym stopniu trudności o łącznej długości ok. 2000 m, a także "ośla łączka", biegowe trasy narciarskie oraz lodowisko i snowpark.

Zaprasza również Elbląg i Góra Chrobrego, stacja narciarska, która oferuje naśnieżane i ratrakowane trasy, 4 wyciągi orczykowe, trasy narciarstwa biegowego, snowpark, snowtubbing o długości 120 m.

Warto odwiedzić też Piękną Górę w Gołdapi, gdzie na miłośników narciarstwa zjazdowego czekają dwa wyciągi orczykowe, dwuosobowa kolej krzesełkowa i snowpark.

To także może cię zainteresować:

Więcej o: