Ferie zimowe 2019 w województwie pomorskim - kiedy, co robić, lodowiska w województwie pomorskim

Ferie zimowe 2019 w województwie rozpoczynają się 11 lutego i trwają do 24 lutego 2019 roku. W tym samym terminie odpoczywają też dzieci mieszkające w województwach: lubelskim, łódzkim, podkarpacki i śląskim.

Ferie zimowe 2019 w województwie pomorskim to wiele możliwości odpoczynku, tak w miastach, jak i w plenerze. Największy wybór mają mieszkańcy Trójmiasta, ale nie brak atrakcji również w Malborku, Łebie czy Ustce. Miejskie ferie zimowe 2019 mają do zaoferowania bardzo wiele. Na dzieciaki czekają lodowiska, stoki narciarskie, aquaparki, ale również kina, muzea, biblioteki oraz domy kultury, a co za tym idzie zajęcia sportowe, plastyczne czy muzyczne. Nie można zapomnieć o kwintesencji ferii - to półkolonie i zimowiska.

Czy gołe kostki zimą szkodzą zdrowiu? [NaZdrowie]

Zimowiska i półkolonie - ferie zimowe 2019 w województwie pomorskim

Wiele półkolonii i zimowisk organizują szkoły, także językowe. Od takich inicjatyw nie stronią też spółdzielnie mieszkaniowe, domy kultury, ośrodki sportowe i firmy zajmujące się szeroko rozumianą edukacją i wychowaniem najmłodszych. Dlatego warto się rozglądać, nie tylko w sieci, ale i po okolicy - wiele ofert można znaleźć na plakatach wiszących na słupach ogłoszeniowych czy witrynach placówek, wyłącznie offline.

Z pewnością nikogo nie zawiedzie Pałac Młodzieży w Gdańsku, gdzie podczas ferii odbywają się zajęcia muzyczne, plastyczne, komputerowe, sportowe i taneczne. Co roku zgłaszają się tłumy chętnych, co jest ich najlepszą rekomendacją. Na Taneczne Ferie Teal Dance Studio Zima 2019 mogą się zapisać dzieci w wieku 6-11 lat. Miejsce: Gdańsk Przymorze. W programie zajęcia taneczne i wokalne (taniec współczesny, jazz, musical), akrobatyka. Możliwa jest również teleportacja na organizowane w Gdańsku-Oliwie półkolonie na Planecie Robotów. Robotyczne zajęcia dla dzieci to pięć dni kreatywnej zabawy. Dzieciaki będą budować, programować roboty, tworzyć zaawansowane konstrukcje DIY oraz przeprowadzać doświadczenia. Półkolonie przewidziane są dla dzieci w wieku od 6 do12 lat. Oprócz programowania uczestnicy będą się też uczyć fizyki i matematyki, zasad projektowania, komunikacji i pracy w zespole. A co powiecie na ferie zimowe 2019 z angielskim? Ciekawą ofertę przygotowała gdyńska szkoła Języki obce dla wiercipiętów. Nie tylko maluchy, ale i ich rodzice będą z pewnością nią oczarowani.

Lodowiska, czyli ferie zimowe 2019 na łyżwach

W czasie ferii wiele lodowisk i basenów, zwłaszcza prowadzonych przez miejskie ośrodki sportowe, przygotowują dla dzieci wiele atrakcji, także cenowych. Duże zniżki, darmowe wejściówki mają zachęcać do aktywnego wypoczynku. Warto z tego korzystać.

Na terenie województwa pomorskiego można znaleźć wiele lodowisk - zarówno sezonowych pod chmurką, jak i krytych. W przypadku tych pierwszych wiele zależy od warunków pogodowych. Bez względu na warunki atmosferyczne w Trójmieście czekają tafle: Hala Olivia, ul. Grunwaldzka 470, Gdańsk Plac Zebrań Ludowych (kryte, sztuczne lodowisko pod namiotem), Hala namiotowa, ul. Bema 33 w Gdyni i lodowisko w Sopocie, pl. Zdrojowy 2A.

W Malborku na amatorów łyżwiarskiego szaleństwa czeka lodowisko OSiR, w Słupsku - lodowisko w Parku Kultury i Wypoczynku przy ul. Rybackiej. W Starogardzie - przy ul. Olimpijczyków Starogardzkich 1 (sztuczne lodowisko na stadionie miejskim), a w Wejherowie - lodowisko przy Zespole Szkół nr 3 i obiekt przy Szkole Podstawowej nr 8.

Narty w województwie pomorskim

Narty na Pomorzu i Kaszubach? Dlaczego nie! Gdzie pojechać z dziećmi na narty w województwie pomorskim? Najbliżej - do Sopotu, gdzie przez całe ferie można zjeżdżać z Łysej Góry, która wznosi się na 110 m i jest niewątpliwie atrakcją turystyczną. Widok na Zatokę Gdańską i panorama Gdańska oraz Sopotu to wartość dodana. Można korzystać z wyciągu narciarskiego o długości 286 metrów. Łysa Góra proponuje również szkolenia narciarskie i snowboardowe, wypożyczalnię sprzętu narciarskiego i snowpark.

Umiejętności narciarskie można szlifować także w Gdańsku, w ośrodku SkiMondo. To kroczący, całoroczny stok narciarski pod dachem. Tu zawsze można pojeździć na nartach... na bieżni imitującej zaśnieżony stok. Jazda z pewnością jest szalona  gwarantuje to rozwinięcie prędkości nawet do 25 km/h, co w warunkach naturalnych odpowiadających 70-80 km/h.

Na narciarzy czeka też Wieżyca, jedna z najbardziej rozpoznawalnych miejscowości położonych na Kaszubach, położona u podnóża Szczytu Wieżyca (329m n.p.m.). To tu znajduje się Centrum Aktywnego Wypoczynku Koszałkowo-Wieżyca, gdzie zimą funkcjonuje największy na Pomorzu Ośrodek Narciarski z bogatą infrastrukturą narciarską i świetnie utrzymanymi stokami. Można zjeżdżać z dwóch stoków, korzystać z ośmiu wyciągów i bawić się zjazdami na dętkach czy pontonach (tor do snowtubingu). Stoki są naśnieżane, ratrakowane i oświetlone. Zimą, w trakcie ferii, ośrodek oferuje najmłodszym przedszkole narciarskie z karuzelą śnieżną. Najdłuższy wyciąg w Wieżycy ma 320 m.

Inne ośrodki narciarskie znajdują się np. w Przywidzu, między Gdańskiem a Kościerzyną. Ośrodek Narciarski w Przywidzu to 2 wyciągi orczykowe, trasa zjazdowa 900 m, a także zjazdy na dętkach, czyli snowtubing. Inne popularne ośrodki narciarskie z wyciągami można znaleźć w Sulęczynie, w Kosowie, Trzepowie, w Kartuzach i Bilowie.

To także może cię zainteresować:

Więcej o:
Copyright © Agora SA