Ferie zimowe 2019 w województwie mazowieckim, czyli terminy, atrakcje, półkolonie

Ferie zimowe 2019 w województwie rozpoczynają się 28 stycznia i trwają do 10 lutego 2019 r. W tym samym terminie będą wypoczywały dzieci mieszkające w województwach: dolnośląskim, mazowieckim, opolskim i zachodniopomorskim.

Jak spędzić ferie zimowe 2019 w województwie mazowieckim, jeśli nie wyjeżdżamy familijnie w góry, a dziecko nie spędzi czasu u babci w innym mieście czy na zimowisku wyjazdowym? Ferie to nie tylko leniuchowanie przez telewizorem czy komputerem. Warto do codziennego harmonogramu wpleść aktywność - tak w plenerze, jak i w mieście. To dlatego, spędzając ferie zimowe w domu, dobrze wiedzieć, jakie atrakcje i zimowiska przygotowały na 2019 rok największe miasta województwa mazowieckiego - Warszawa, Radom, Płock czy Siedlce.

Miejskie ferie zimowe 2019 mają do zaoferowania bardzo wiele. Na dzieciaki czekają lodowiska, aquaparki, górki do zjeżdżania na nartach, ale także kina, muzea, biblioteki, ośrodki sportowe i naukowe, a także to, co jest sercem ferii - półkolonie i zimowiska. Jedno jest pewne: ferie zimowe 2019 w województwie mazowieckim upłyną pod znakiem wielu atrakcji. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Bałwanek, którego można ulepić w domu? Twoje dziecko będzie zachwycone!

Zimowiska i półkolonie - ferie zimowe 2019

W ofercie półkolonii można znaleźć propozycje darmowe, dofinansowywane oraz pełnopłatne. Wszystko zależy od tego, kto i na jakiś zasadach je organizuje. Szkoły, instytucje i ośrodki, które mogą liczyć na wsparcie miasta, oferują najtańsze turnusy. Kluby, szkoły językowe czy firmy, organizujące je zgodnie ze swoim profilem działalności, na zasadach komercyjnych, mogą kosztować sporo. To dlatego wybór zajęć dla dziecka zależy nie tylko od jego zainteresowań czy lokalizacji, ale również od zasobów finansowych rodziców.

Dzieciaki mają z czego wybierać. Nauka języka, podstawy informatyki, turnusy plastyczne, muzyczne, taneczne, sportowe i wiele innych nie mniej interesujących opcji.
Językowe półkolonie zimowe z British School Warszawa-Wawer to świetne rozwiązanie dla dzieci na spędzenie części ferii w przyjemny i kreatywny sposób. Połączenie zabawy z nauką języka angielskiego z pewnością przyniesie wiele radości i zaowocuje nowymi umiejętnościami. Przyjemne z pożytecznym, idealne 2w1.

Inną propozycją jest Zima z klockami LEGO Education StoryStarter w księgarni TARABUK. Propozycja jest kusząca, ponieważ codziennie dzieci będą tworzyć własne opowieści, budując je ze specjalnych zestawów LEGO, które zawierają ponad 1100 elementów, w tym takie, które są niespotykane w zestawach dostępnych w sklepach.

Miłośników koni z kolei z pewnością zachwycą półkolonie jeździeckie, organizowane przez Klub Jeździecki Akademia Kucania we wsi Dawidy. Na zajęcia mogą się wybrać nawet pięcioletnie maluchy i starsze dzieci, niezależnie od umiejętności jeździeckich. O ich bezpieczeństwo zadba doświadczona kadra instruktorską.

Znajdzie się też coś dla artystów. Na zajęcia w czasie ferii 2019 zaprasza Studio Edukacji Artystycznej PINEZKA RADOM. Na najmłodszych czekają zabawy sali "Cztery Słonie" - ciekawy program, sprawdzona kadra i pyszne jedzonko i mnóstwo niezapomnianych wrażeń.

Interesującą ofertę prezentuje firma 2Times, która dzieci z Warszawy zaprasza na półkolonie aktywne, sportowe i szalenie różnorodne. Narciarstwo, pływanie, tenis (Klub Tenisowy Mera), zajęcia ogólnorozwojowe (frizbee, ringo, golf), wspinaczka, gry zespołowe to tylko niektóre propozycje. Dzieci podzielone są w grupy do 11. uczestników w grupach wiekowych 5- 9 lat i 9-12 lat.

Wiele propozycji na aktywne półkolonie w mieście mają też ośrodki sportowe, takie jak: Żoliborski Ośrodek Rekreacyjno-Sportowy przy ul. Potockiej, obiekt sportowy Warszawianka czy Kompleks Sportowy Polonez.

W Siedlcach, w Akademii Nauki, odbędą się półkolonie warsztatowe dla małych fanów nowinek technicznych i logicznego myślenia. Odbędą się trzy zimowiska:

  • Galaktyczna Robotyka (w programie budowanie gwiezdnych pojazdów z klocków Lego, programowanie ich działań, a także kreatywne projekty techniczne),
  • Drukowanie 3D (w programie nauka programu graficznego, poznanie zasady działania i obsługi drukarki 3D, projektowanie oraz drukowanie obiektów na drukarce 3D),
  • Kreatywna Matematyka (w programie matematyka wedyjska, japońska, liczenie na sorobanie, zabawy ćwiczące kreatywność i logiczne myślenie).

Szukając zajęć zorganizowanych dla dziecka trzeba pamiętać, że oferty pojawiają się sukcesywnie i na bieżąco, ale także wyłącznie lokalnie, w opcji offline. To dlatego warto rozglądać się za informacjami, które można znaleźć w lokalnej prasie, w witrynach placówek czy na słupach ogłoszeniowych.

Oprócz turnusów, które obejmują cały tydzień, można poszukać wielu innych, mniej zobowiązujących form zajęciowych. Są to kursy, warsztaty, lekcje, pokazy, spotkania ze sztuką czy nauką. Projekty trwają kilka godzin czy dzień i są miłą odskocznią od codziennej rutyny. W samej tylko Warszawie, w zeszłych latach, corocznie działało w tym zakresie ponad 100 placówek: szkół, domów kultury, muzeów, bibliotek czy klubów. Wiele mniejszych ośrodków, nie tylko Muzeum Narodowe, Centrum Nauki Kopernik, Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej czy Stadion Narodowy przygotowało na ferie wiele promocji, atrakcji (także cenowych) oraz darmowych wejściówek dla dzieci. Warto się za nimi rozglądać także w tym roku, zwłaszcza że sytuacja ma charakter dynamiczny i rozwojowy.

Lodowiska, czyli ferie zimowe 2019 na łyżwach

Lodowiska w Warszawie w czasie ferii 2019 będzie można odwiedzać bezpłatnie i płatnie. Obydwie opcje cieszą się ogromną popularnością. Najczęściej wybierane tafle to Torwar przy Łazienkowskiej 6a (bilet normalny - 13 zł, bilet ulgowy - 9 zł), Lodowisko na Narodowym przy Poniatowskiego 1 (bilet normalny 15 zł i 12 zł za bilet ulgowy), Lodowisko na Starówce, Lodowisko pod PKiN, Lodowisko OSiR Targówek przy Łabiszyńskiej 20A (bilet normalny - ok. 10 zł, bilet ulgowy - ok. 6 zł), Lodowisko OSiR Wawer przy Poprzecznej 22 (bilet normalny - ok. 15 zł, bilet ulgowy - ok. 9 zł), Lodowisko Centrum Sportu Wilanów przy Gubinowskiej 28/30, Lodowisko Moczydło przy Górczewskiej 69/73 (bilet normalny - 10 zł, bilet ulgowy - 8 zł), Lodowisko OSiR Ochota przy Rokosowskiej 10.

Poza Warszawą lodowiska można znaleźć w niemal każdym mieście. Lokalizują się one najczęściej przy szkołach, na rynkach miasta i przy obiektach sportowych.

Narty w województwie mazowieckim. Ferie 2019

Dzieci, które spędzają ferie zimowe 2019 w Warszawie, powinny się wybrać na Górkę Szczęśliwicką, sztuczne wzniesienie i centralny punkt Parku Szczęśliwickiego. Jest tu całoroczna trasa dla narciarzy i snowboardzistów pokryta specjalną nawierzchnią, tor do slalomu, nauka jazdy na nartach i snowboardzie.

Na ferie można wykupić dla dziecka pakiet zajęć z instruktorem, są też organizowane zajęcia grupowe. Do wyboru kurs pięcio- lub siedmiodniowy. Podczas kursu dzieci opanują: jazdę pługiem, jazdę równoległą, a dla tych, którzy wyróżnią się umiejętnościami - poprzeczka zostanie nieco podniesiona. Zajęcia trwają dwie godziny dziennie. Więcej informacji można znaleźć na stronie organizatora.

To także może cię zainteresować:

Więcej o: