Ludzie krytykują ją za wybór imienia dla dziecka. "Tandetne i lepsze dla kota"

Mama chciała nadać córce oryginalne imię. Jej pomysł nie spodobał się jednak mężowi. "Już widzę jak inne dzieci będą jej dokuczać pstrykając palcami" - komentują internauci, którzy podzielają opinię mężczyzny.

Wybór imienia dla dziecka to dla rodziców ważna decyzja. Często zastanawiają się nad nim na długo przed narodzinami pociechy czerpiąc inspirację z różnych źródeł. Osoby przesądne zwykle wcześniej chcą zapoznać się ze znaczeniem danego imienia, zaś wierzące chętnie wybierają imię po danym świętym. Zdarza się również, że rodzice nazywają dziecko na cześć danej osoby np. członka rodziny lub ulubionego artysty, albo szukają pomysłów w książkach, serialach i filmach.

Wybrała imię dla dziecka po obejrzeniu serialu

Więcej artykułów o tematyce parentingowej przeczytasz na stronie Gazeta.pl.

Jak kupować świąteczne prezenty Szukasz prezentu dla dziecka na święta? O tym musisz pamiętać

Zobacz wideo Jak wspierać odporność dzieci? Lekarz: Rodzic powiedział, że podawał mleko z masłem i nie zadziałało. Szok

Na forum internetowym zrzeszającym rodziców Mumsnet.com, mama podzieliła się z internautami pomysłem na imię dla swojej córki. Chciała, aby było nietypowe i wyróżniło ją na tle innych dzieci. Pojawił się jednak pewien problem.

Co myślicie o imieniu Wednesday? Osobiście zawsze mi się podobało, jeszcze, kiedy oglądałam stare filmy o rodzinie Addamsów. Mój mąż uważa jednak, że wraz z pojawieniem się nowego serialu na Netflixie, niegdyś nietypowe imię stanie się teraz mode

- napisała.

Faktycznie nowy serial na Netflixie "Wednesday" bije rekordy popularności, a wielu internautów zgodziło się z opinią męża kobiety. Niektórzy twierdzili wręcz, że takie imię może w przyszłości utrudnić dziewczynce życie, bo inni będą jej dokuczać, a to imię pasuje bardziej do kota.

Fakt, że nowy serial jest skupiony konkretne na Wednesday Addams sprawia, że to imię stało się jeszcze bardziej tandetne. Nie mam wątpliwości, że będzie coraz bardziej zyskiwać na popularności, a w przyszłym roku stanie się hitem
Już widzę jak inne dzieci będą jej dokuczać pstrykając palcami i nucąc muzykę z serialu
Oszczędziłabyś jej dużo nieprzyjemności, gdybyś zamiast Wednesday nazwała ją poprostu Wendy
Przepraszam, ale to imię jest okropne
Moja kotka nazywa się Wednesday

 - komentowali inni użytkownicy forum.

Czym się kierować przy zakupach prezentów? Najlepsze prezenty dla dzieci do trzeciego roku życia. Czym kierować się przy ich wyborze?

Więcej o: