To imię wywołało skandal na dworze angielskim, ale w Polsce zaczyna być modne. Dostały je dwie dziewczynki

Wybór imienia dla dziecka to pierwsza poważna decyzja, przed którą stają świeżo upieczeni rodzice. Niektórzy postanawiają nazwać pociechę po dziadkach lub kimś bliskim, inni kierują się trendami lub chcą po prostu, by maluch nosił oryginalne imię. W pierwszej połowie 2022 roku dwie dziewczynki w Polsce nazwano dokładnie tak, jak córkę byłych członków rodziny królewskiej.

Imiona dla dzieci budzą ogromne zainteresowanie przyszłych rodziców. W oczekiwaniu na dziecko przeglądają liczne strony internetowe w poszukiwaniu inspiracji. Zgodnie z danymi opublikowanymi przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, dwie dziewczynki w Polsce otrzymały niedawno imię... Lilibet. Dokładnie tak nazwali swoją córkę byli członkowie rodziny królewskiej - amerykańska aktorka Meghan Markle i książę Harry.

Imię po prababci

Choć formalne odejście Meghan i Harry'ego z rodziny królewskiej, wywołało ogromny skandal, para postanowiła uhonorować królową Elżbietę i nadać córce imię po prababci. 

Dziewczynka urodziła się 4 czerwca 2021 roku i otrzymała dwa imiona: Lilibet Diana. Drugie w oczywisty sposób nawiązuje do matki Harry'ego, księżnej Diany. Pierwsze natomiast nawiązuje do tego, w jaki sposób Elżbieta II była nazywana jako małe dziecko. Mała przyszła królowa dość długo nie potrafiła wymówić poprawnie swojego prawdziwego imienia. Zamiast "Elizabeth" używała więc "Lilibet". Jej rodzina bardzo szybko podłapała zabawny sposób wymawiania Elżbiety i nazywała ją w pieszczotliwy sposób.

Dziewczynka nie została księżniczką

Lilibet, podobnie jak jej starszy brat Archie, nie ma tytułu książęcego. Tuż po urodzeniu dziewczynki, świeżo upieczeni rodzice podjęli bowiem decyzję o rezygnacji z tytułów szlacheckich.

Co ciekawe, nie oznacza to, że dzieci Meghan i Harry'ego nie są już kandydatami do brytyjskiego tronu. Biorąc jednak pod uwagę stosunek rodziców do rodziny królewskiej, nikt nie spodziewa się, że zgodzą się na przyznanie im tych zaszczytnych, ale jednocześnie niosących za sobą poważne zobowiązania, tytułów.

Meghan była "uwięziona" na brytyjskim dworze?

Amerykańska aktorka i książę Harry zdecydowali się odejść z rodziny królewskiej. Podczas wywiadu udzielonego Oprah Winfrey stwierdzili, że ich życie na królewskim dworze było naznaczone osamotnieniem i brakiem wsparcia. Meghan przekazała także, że czuła się "uwieziona" oraz miała myśli samobójcze.

Duże oburzenie publiczności wzbudziły też słowa dotyczące Archiego. Jak relacjonowali małżonkowie, kiedy Meghan była w pierwszej ciąży, członkowie rodziny królewskiej mieli obawiać się, że dziecko będzie czarnoskóre. 

Więcej o: