Chciała nazwać syna inaczej niż dzieci znajomych. Teraz żałuje. "Codziennie płakałam"

Mama bardzo chciała, aby imię jej synka nie powtarzało się w rodzinie i wśród znajomych. Teraz żałuje podjętej decyzji. "Nikt nie jest właścicielem danego imienia. Możesz nazwać dziecko tak, jak ci się podoba" - twierdzą internauci.

Wybór imienia dla dziecka to dla rodziców ważna decyzja. Zwykle zastanawiają się nad nim na długo przed przyjściem malca na świat, a pod uwagę biorą wiele czynników. Dla niektórych ważne jest, aby dziecko miało tradycyjne imię, zaś inni chcą nazwać malca na cześć danej osoby np. ulubionego artysty lub członka rodziny. Zdarza się również, że rodzicom zależy, aby ich pociecha miała oryginalne i niepowtarzalne imię, które wyróżni ją na tle innych.

Chciała nazwać syna inaczej niż dzieci znajomych

Więcej artykułów o tematyce parentingowej przeczytasz na stronie Gazeta.pl.

Zobacz wideo Kiedy dziecko się zakrztusi. Przede wszystkim nie panikować. Działać!

Na profilu na TikToku @thesteveos młoda mama publikuje różne nagrania dotyczące jej życia rodzinnego. W jednym z nich podzieliła się historią związaną z wyborem imienia dla synka.

Kiedy urodziło się nasze dziecko, akurat wszyscy znajomi też mieli chłopców. Mówię tu zarówno o rodzinie, jak i o przyjaciołach. Tak się złożyło, że wszystkie męskie imiona, które miałam zapisane jako te najładniejsze, zostały już zajęte

- wyznała.

TikTokerka przyznała, że wraz z mężem nie chcieli nadać synkowi tego samego imienia, które wybrali dla swoich dzieci znajomi.

Pomyśleliby, że ich kopiujemy. Wspólnie podjęliśmy więc decyzję, żeby wybrać takie imię, którego byłoby niepowtarzalne

- dodała.

Niestety, finalnie skończyło się tak, że kobieta nie była zadowolona ze swojego wyboru i przez sześć miesięcy codziennie płakała.

Bardzo żałowałam swojej decyzji. Po prostu czułam, że to imię nie pasuje do mojego synka

- podsumowała.

Pod nagraniem pojawiła się masa komentarzy od innych rodziców. Wiele osób twierdziło, że niepotrzebnie przejmowała się tym, co pomyślą inni.

Nikt nie jest właścicielem danego imienia. Możesz nazwać dziecko tak, jak ci się podoba
A my chcieliśmy nazwać córkę Lyla, ale moim rodzicom się nie podobało, więc padło na Sophie. Na początku nie mogłam się przyzwyczaić, ale teraz uważam, że to imię jej pasuje
Nie można zarezerwować sobie imienia. Wielu ludzi nazywa się tak samo. Powinnaś wybrać imię, które ci się podoba
Moja córka nazywa się tak samo, jak córka naszych znajomych, która jest starsza o pięć miesięcy. Czy się tym przejmuję? Nie. 

- pisali.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.