Krótkie imię dla dziewczynki, które wskoczyło z 16. miejsca na 11. Wciąż pnie się w rankingu

Krótkie imię dla dziewczynki, które zyskuje na popularności w bardzo szybkim tempie. To skrót od innego imienia, które wywodzi się ze starożytnej Grecji, a w Polsce jest nadawane od XIV wieku.

Przy wyborze imienia dla dziecka rodzice kierują się różnymi kryteriami. Dla osób wierzących ważne jest, aby nadać malcowi imię po danym świętym, zaś tradycjonaliści preferują typowo polskie imiona. Zdarza się, że mamy i ojcowie nazywają potomka na cześć danej osoby (np. artysty lub członka rodziny), albo czerpią inspiracje z książek, filmów i seriali. Dużą rolę odgrywają również osobiste preferencje rodziców oraz moda, która na przestrzeni lat ulega zmianie.

Krótkie imię dla dziewczynki, które pnie się w rankingu

Więcej artykułów o tematyce parentingowej przeczytasz na stronie Gazeta.pl.

Krótkie imię dla dziewczynki, które wskoczyło o trzy miejsca w rankingu. Jest symbolem triumfu Krótkie imię dla dziewczynki, które skoczyło o trzy miejsca w rankingu. Jest symbolem triumfu

Zobacz wideo Kiedy dziecko się zakrztusi. Przede wszystkim nie panikować. Działać!

Porównując rankingi imion dla dziewczynek z ostatnich lat, można zauważyć, że Pola zyskuje na zainteresowaniu rodziców. Jeszcze 2019 roku zajmowała dopiero 16. miejsce w rankingu, a w 2020 roku znalazła się już na pozycji 11. W 2021 roku dołączyła do listy dziesięciu najpopularniejszych imion zajmując miejsce 10. i bardzo możliwe, że najbliższym czasie będzie piąć się w górę. Poniżej wyjaśniliśmy pochodzenie tego imienia i podaliśmy pełne rankingi imion dla dziewczynek z 2021 roku oraz 2019 roku.

Pola to zdrobnienie imienia Apolonia, które od niedawna bywa nadawane jako samodzielne imię. Możliwe, że usamodzielniło się pod wpływem pomieszania zdrobnienia Apolonii z imieniem Paula, wymawianym w niektórych językach jako Pola. Imię Apolonia wywodzi się z języka greckiego i oznacza "tę, która należy do boga Apolla". W Polsce bywa nadawane już od XIV wieku. Wierzy się, że kobiety o tym imieniu są honorowe i prawdomówne. Lubią udzielać innym rad i są często stawiane jako wzór do naśladowania. 

Najpopularniejsze imiona żeńskie 2021

 1. Zuzanna
 2. Zofia
 3. Hanna
 4. Julia
 5. Maja
 6. Laura
 7. Oliwia
 8. Alicja
 9. Lena
 10. Pola
 11. Maria
 12. Emilia
 13. Antonina
 14. Amelia
 15. Iga
 16. Marcelina
 17. Wiktoria
 18. Michalina
 19. Liliana
 20. Aleksandra

Najpopularniejsze imiona żeńskie 2019

 1. Zuzanna 
 2. Julia 
 3. Zofia 
 4. Maja 
 5. Hanna 
 6. Lena 
 7. Alicja
 8. Maria 
 9. Oliwia 
 10. Amelia 
 11. Wiktoria 
 12. Aleksandra 
 13. Antonina 
 14. Laura
 15. Emilia 
 16. Pola 
 17. Marcelina
 18. Natalia 
 19. Liliana 
 20. Iga

Dzieci przyszły na ślub nauczycielki. Tylko czekały, aż stanie przy ołtarzu Dzieci przyszły na ślub nauczycielki. Tylko czekały, aż stanie przy ołtarzu

Więcej o: