Rodzice wybierają dziwne imiona dla dzieci? "Zależało mi, by nie było zbyt popularne"

Dziwne imiona to takie, które jednym się podobają, a według innych są śmieszne, lub kontrowersyjne. Mogą kojarzyć się z nietypowymi przedmiotami, czy postaciami z bajek lub filmów. Jednak w związku z tym, że rodzice nie chcą zbyt popularnych imion, wybierają nietypowe.

Więcej artykułów dla przyszłych rodziców na gazeta.pl.

Imiona tradycyjne należą do najbardziej popularnych. To takie, które nie wywołują kontrowersji, są według większości ładne i dla niemal wszystkich osób znane. Jednak wielu rodziców chce, aby jego dziecko wyróżniało się swoim imieniem. Czym kierują się podczas wyboru? Zdradzili pod zapytaniem na profilu facebookowym eDziecko.pl. 

Dziwne imiona, tradycyjne czy po bliskich przodkach? Czym kierują się rodzice

"Marianna - po trzech prababciach. Nie wyobrażałam sobie inaczej. Później Miłosz - pomysł męża i Mikołaj, wcześniak, zrobił mi niespodziankę i jak go zobaczyłam, to tak pomyślałam i już zdania nie zmieniłam. Przypadkiem wszyscy na M" - zdradziła jedna z mam. Jednak okazało się, że niektórzy nie przypadkiem wybierają dla swoich dzieci imiona zaczynające się tą samą literą. Co więcej, okazało się, że wśród internautów odpowiadających na pytanie królują imiona na M.

Maja, Maciej, Mikołaj a u siostry Michalinka i Michałek, u koleżanki Małgosia i Mieszko

- napisała jedna z kobiet.

Zobacz wideo "Sonia?! To nie jest imię dla człowieka!". Rodzice opowiadają, jak wybierali imię dla dziecka

Inna z kolei zdradziła, jak wybrała dość nietypowe imię dla synka. 

Chciałam, aby było krótkie i nietypowe dla odmiany, przeglądając imiona skandynawskie trafiłam na Kaia.

Wiele osób wybiera imię po kimś, kto odegrał w ich życiu ważną rolę. "Basia po mojej fajnej cioci. A syn Franciszek- inspiracją były przygody dzieci z książki Basia i Franek". Wielu rodziców nadaje imiona po dziadkach. Niektórzy zwracają uwagę na, to kiedy urodziło się dziecko. Jeśli jest to np. wyjątkowe święto lub jakaś rocznica, biorą pod uwagę ten fakt, gdy wybierają imię dla maluszka.

Moje dziecko urodziło się w Święto Trzech Króli. Postanowiliśmy więc z mężem nazwać synka Kacper.

Dziwne imiona, popularne imiona, a niegdyś zakazane

Niewielu z nas wie o tym, że niektóre imiona są według Rady Języka Polskiego zakazane. Przygotowała ona bowiem listę imion, których nadawania dzieciom rodziców narodowości polskiej i obywatelstwa polskiego się nie zaleca. Urzędnik może odmówić ich nadania. A oto lista:

Abbadon, Akaina, Alexander, Alma, Andrzelika, Ardena, Arkhan, Bastian, Benjamin, Bhakti, Boromir, Brian, Carmen i Carmena, Chiara, Clea, Cynthia, Dajana, Emaus, Ewan, Herrada, Jaila, Joshua, Julka, Karla, Klea, Krystina, Kuba jako imię żeńskie, Lester, Lilith, Lorina, Majka, Malta, Martin, Martyn, Maxymilian, Maya, Merlin, Montezuma, Morena, Natasha, Nicol (żeńskie), Nicole (żeńskie), Nika, Nikol (żeńskie i męskie), Nikola (męskie), Ole, Opieniek, Pacyfik, Pakita, Poziomka, Radek, Rener, Ricardo, Sofia, Tea, Teonika, Tonia, Tupak, Una, Unka, Veronika,Victoria, Violeta i Violetta, Wilga, Wilk, William, Xymena.

Więcej o: